dlaczego ludzie nie potrafią sie rozstać?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez betty_boo 29 lip 2012, 18:15
dlaczego ludzie nie potrafią się rozstać na dobre, tylko wracają do siebie, potem znów się rozstają żeby znów do siebie wrócić...

czy chodzi tu o uczucie które jest silniejsze od nich? czy o lęk przed samotnością? czy to jest toksyczny związek? czy nie są gotowi na rozstanie? czy dlatego że są słabi?
a może chodzi o jeszcze coś innego?

napiszcie czy ktoś z was ma takie doświadczenia i czym to jest spowodowane?

przez Gods Top 10 29 lip 2012, 18:29
Cześć betty_boo :)

Myślę, że oprócz tych przyczyn, które wymieniłaś, może również chodzić o to, że u osób, które (nierzadko) mają nie najlepsze doświadczenia w relacjach z innymi ludźmi, mniej obawiają się tego, co je może spotkać ze strony osób, które już poznały (mają wyobrażenie o tym, co je może czekać), niż relacji z osobami zupełnie sobie nieznanymi (lęk przed nieznanym).

Chyba najczęściej jest to spowodowane brakiem wiary w siebie, w swoją umiejętność do poradzenia sobie z czymś kompletnie nieznanym, nowym... nieprzewidywalnym.
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez Pieprz 29 lip 2012, 18:35
betty_boo napisał(a):dlaczego ludzie nie potrafią się rozstać na dobre, tylko wracają do siebie, potem znów się rozstają żeby znów do siebie wrócić...

czy chodzi tu o uczucie które jest silniejsze od nich? czy o lęk przed samotnością? czy to jest toksyczny związek? czy nie są gotowi na rozstanie? czy dlatego że są słabi?
a może chodzi o jeszcze coś innego?

napiszcie czy ktoś z was ma takie doświadczenia i czym to jest spowodowane?

Jak to nie potrafią? Jak potrafiłem i to bezproblemowo totalnie.
A skoro do siebie wracają to znaczy że chcą do siebie wracać, nikt ich przeciez nie zmusza. Może przyzwyczajenie decyduje, albo myślą że jednak będzie lepiej niż było. różnie to jest.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nowy_franek 29 lip 2012, 18:39
a może to po prostu... :idea: miłość ?
mój nibyBlog Ale jak ktoś nie lubi dużo czytać to nie polecam, ew nie lubi ckliwych opowieści to j.w. Poza tym zapraszam.

przez Fleure_De_Violette 29 lip 2012, 18:49
betty_boo, ostatnio moja przyjaciółka rozstała się z facetem po 7 latach, do którego zresztą wracała wielokrotnie. Jak sama twierdzi, bez niego czuje pustkę, jakby ktoś odebrał jej element samej siebie. Myślę, że wiele osób się po prostu przyzwyczaja.
Life always offers you a second chance. Its called tomorrow.

przez betty_boo 29 lip 2012, 18:57
hmm...fajnie że tyle odpowiedzi. myślisz że Twoja przyjaciółka znów do niego wróci? bo ja myślę ze tak:)

Mushroom, wiem że nikt ich nie zmusza, ale jakoś wcześniej chcieli się rozstać więc...dlaczego?

przez Pieprz 29 lip 2012, 19:01
betty_boo napisał(a):hmm...fajnie że tyle odpowiedzi. myślisz że Twoja przyjaciółka znów do niego wróci? bo ja myślę ze tak:)

Mushroom, wiem że nikt ich nie zmusza, ale jakoś wcześniej chcieli się rozstać więc...dlaczego?

tak najbardziej skrótowo:
- rozstali się bo im przeszkadzały wady
- zeszli się bo tęsknili za zaletami
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez nowy_franek 29 lip 2012, 19:01
Ale słowo "przyzwyczajenie" nie musi przecież mieć wydźwięku negatywnego a często taki ma.
Że jak motyle się skończą to zostają problemy i przyzwyczajenie.

betty_boo, ja tam się nie znam jeszcze za wiele, na razie zastanawiam się sam nad swoim przypadkiem. Jeśli jesteś ciekawa to zapraszam no mój nibyblog (początki dopiero).

Ja ze swoją ostatnią dziewczyną rozchodziliśmy sie i próbwaliśmy znów kilka razy, oboje chcielismy, ale za każdym razem coś sie znów psuło. Było źle , było dobrze, róznie. Mimo tych złych rzeczy co były,które teraz widze jeszcze lepiej , bo z lepszej perspektywy - to chciałbym by wróciły i te złe a z nimi też te dobre. Czemu?
czy to nadal uczucie? kochanie osoby, czy kochanie wspomnień? Ludzie czasem kochają marzenia i robią sobie nadzieje, bywa i tak i wracają. Zależy od przypadku, każdy jest inny.
mój nibyBlog Ale jak ktoś nie lubi dużo czytać to nie polecam, ew nie lubi ckliwych opowieści to j.w. Poza tym zapraszam.

przez betty_boo 29 lip 2012, 19:10
a może brakuje im seksu, było im dobrze w łóżku? czy to może być ważny powód?

przez nowy_franek 29 lip 2012, 20:07
Czy ważny - kwestia dyskusyjna, był taki temat. Ale może to być powód ;)

przez Fleure_De_Violette 29 lip 2012, 20:34
betty_boo, ja myślę, że moja przyjaciółka szybciej do niego wróci niż jej się wydaje.
Z drugiej strony, powodów ewidentnego nierozstawania się może być tyle, ile jest związków - każdy przypadek może być zindywidualizowany, i każdy, może widzieć własny powód.
Life always offers you a second chance. Its called tomorrow.

przez Paranoja 30 lip 2012, 00:20
no właśnie.

Mam teraz taki problem. Nie chcę, ale jednak tęsknię. Chciałabym, mimo, że nie wychodzi. Sama już nie wiem co robić. Ale jakos też trudno tak po prostu to zostawić. Ciągle się człowiek jednak łudzi, że tym razem się uda
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez betty_boo 30 lip 2012, 08:51
to napisz co się stanie dalej. może nie masz do czego odchodzić? albo wystarczająco siły i motywacji?

przez CzlowiekWmasce 31 lip 2012, 00:30
Współuzależnieni i wybawiciele.
Schematy z dzieciństwa są powielane w życiu dorosłym, a każdy ma inną historie, a więc i inne schematy/dysfunkcje.
Mam ciało i głowę, a więc robię z tego pożytek.
http://incognitowita.blogspot.com/

Sortuj wg