Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez bretta 27 kwi 2012, 22:00
dominika92, nie masz się z czego odchudzać!

pisanka, ech, też się tego boję :(. Do tego ostatnio tyję nawet przy diecie, terapeutka mówi, że najprawdopodobniej mi się metabolizm rozregulował i teraz wszystko zamienia w tłuszcz i odkłada bo nie wie kiedy dostanie znów :(. mam tego dość
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez dogomaniaczka 27 kwi 2012, 22:09
bretta, na filmikach i zdjęciach wyglądam jak pączek :(

przez pisanka 27 kwi 2012, 23:34
bretta no właśnie też to rozważałam, że to u mnie może być coś z metabolizmem. Bo jak chorowałam na ED to bardzo szybko schudłam w sumie dużo, potem jak zaczęłam leczenie to tak się ucieszyłam, że bardzo szybko przytyłam (18 kg w 2 miesiące ;>) więc oczywiście się załamałam i znowu schudłam z 8kg, a potem przytyłam. A, że byłam wtedy straszny gówniarz, dopiero dorastałam to pewnie mój metabolizm legł w gruzach i teraz jak jestem dorosła nie będzie mi tak łatwo zadbać o figurę. Fakt faktem mam też taką budowę ciała, że jestem szersza w biodrach, i to jest moja udręka, bo nawet jak uda mi się zrzucić kilka kg, to nigdy nie tam gdzie trzeba i chudnę w cyckach, a nie w tyłku :D aczkolwiek, każdy lekarz mi powtarza, że sama sobie biedy narobiłam, bo teraz będę się męczyć, a jak zajdę w ciąże to już w ogóle będę miała koszmar, żeby wrócić do odpowiedniej wagi. Tak, więc muszę uważać na węglodowany, bo to one rozpieprzają mi wszystko. tak jak pisałam, jak uporam się z przeprowadzką, siadam na rower i wzbogacam jadłospis w warzywa, których niestety teraz mi bardzo w menu brakuje :(
Ostatnio edytowano 27 kwi 2012, 23:54 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięto zdublowaną część wpisu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bretta 28 kwi 2012, 00:48
ech, to mnie jeszcze bardziej przestraszyłaś...
nie wiem już co robić, nie umiem tego ogarnąć, nie znam określenia normalne jedzenie, zawsze jest coś nie tak jak powinno...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez pisanka 28 kwi 2012, 01:05
bretta nie chcialam Cie przestraszyc ! pamiętaj, że każdy organizm jest inny i u Ciebie nie musi byc tak jak u mnie! ja przez lata bardzo niszczyłam swoj organizm. mam 22 lata, a lekarze mój stan zdrowia oceniają jak dla 80 letniej staruszki :( codziennie muszę brać garści leków i muszę być pod stałą opieką chyba wszystkich możliwych specjalistów :/ więc głowa do góry, nie będzie tak źle :)

przez bretta 28 kwi 2012, 14:09
pisanka, oj to rzeczywiście... też mam 22lata ;). no ale mam nadzieję że stan troszkę lepszy, ostatnio tylko ze stawami problem ;)... ale i tak nie umiem normalnie jeść :(

przez Laima 28 kwi 2012, 14:26
dominika92, też uważam,że nie masz z czego się odchudzać :-|
Laima

przez pisanka 28 kwi 2012, 18:18
no ja też nadal nie umiem, mimo, że często wydaje mi się, że umiem, a potem wychodzi, że jednak nie :(

przez zakręcona 28 kwi 2012, 20:51
prosze,powiedzcie mi jak sobie poradzic z wilczym apetytem(a taki mam od niedawna) nie wieczorkiem a wrecz w nocy?

przez Snejana 28 kwi 2012, 21:09
zakręcona, powiedz nam coś więcej, dużo jesz w ciągu dnia? bierzesz jakieś leki? cierpisz na jakieś zaburzenia odzywiania? :)

-- 28 kwi 2012, 20:11 --

ej w ogóle musże powiedzieć, że na początku pilnie czytałam ten temat ostatnio coraz bardziej go zaniedbuję, tak jakby moja ana przestała mnie dręczyć... od paru dni znikły wyrzuty sumienia, apetyt w normie, jem i obchodzę się z tym jak normalny człowiek. Nie wierzę, że można wyleczyć się w pare dni. Moja anoreksja chyba coś knuje ;>
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

przez pisanka 28 kwi 2012, 21:16
po prostu uspokoiło się, ale to nie oznacza, że nie będziesz miała nawrotu niebawem. ja jak chorowałam też miałam tak, że bywały dni, że wszystko było w porządku, tak jakbym była zdrowa, a potem trzask i od nowa.

przez Snejana 28 kwi 2012, 21:18
pisanka, ale jeśli przychodzą takie dni "normalności" to chyba znaczy, że stawiam jakieś pierwsze kroki do wyleczenia :)
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

przez pisanka 28 kwi 2012, 21:38
nie no jasne ;) jak nie miałaś ich wcześniej to jest to PROGRES! :) Tak więc wielkie gratulacje :)

przez zakręcona 28 kwi 2012, 22:35
odkad pamietam jestem na diecie wiec jest dla mnie silnie irytulacy fakt mojego nieopanowanego obrzarstwa, jestem borderem i biore leki od bardzo dawa ale nie zmienialam ich. nierozumie faktu pojawienia sie tego mojego gigantycznego juz nie jedzenia a wieprzania

Sortuj wg