Zaburzenia sprawności intelektualnych.

Inne zaburzenia.

przez kolejka 31 paź 2015, 13:53
Cześć, chciałbym podzielić się z wami sprawą, która mnie męczy od dłuższego czasu.
Jednym z moich problemów są nagłe spadki i skoki sprawności intelektualnych. Przeważnie nakładają się z wahaniami nastroju (o dziwo pogorszenie samopoczucia nie zawsze skutkuje "spadkiem inteligencji"). Wiem, że każdy ma swoje gorsze i lepsze dni, ale zaczyna mi to przeszkadzać.
Mam dni, w których zdaje mi się wykorzystywać zaledwie 60% mojego "mózgu". Trudno mi się wysłowić, mówię z błędami, których zwykle nie popełniam,
zapominam słów, słabo kojarzę fakty. Często także powtarzam słowa/zdania po dwa razy, bo zapomniałem, że ich użyłem.
Po takim okresie zwykle przychodzi wielki dopływ sprawności intelektualnych. Mówię szybko, ciągle mam nowe pomysły, nie mogę skupić się na jednym wątku, bo zaraz wpada mi do głowy inny. Czuje, że mogę rozmawiać z wieloma osobami naraz, gdy podczas spadku rozmowa nawet z jedną jest dla mnie dużym wyzwaniem.
Jeżeli ktoś się spotkał z takim czymś to proszę o informacje jak temu zaradzić. Świadomość, że jest się w danej chwili niczym małpa to nic przyjemnego.
Pozdrawiam.

przez Łapa 31 paź 2015, 16:56
ChAD? :P
https://portal.abczdrowie.pl/choroba-afektywna-dwubiegunowa
http://chorobaafektywnadwubiegunowa.pl/

Ale tylko głupiec diagnozuje się przez Internet, więc tego nie rób...
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez kolejka 01 lis 2015, 11:49
Mam tego świadomość, cóż trzeba będzie się przejść do specjalisty. :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg