Czuję się obserwowany gdziekolwiek jestem

Inne zaburzenia.

przez khaleesi 30 wrz 2015, 15:39
ego, no to nie wiem nie orientuje się u mnie tylko psychiatra wystawił diagnozę żaden psycholog bo mam tak w historii choroby więc o tym napisałam.A zwykła opinie psychologiczną wystawiła mi psycholog nie kliniczna ale nie była to diagnoza zaburzenia nerwicy natręctw tylko osobowości i testy a do tego wystarczy sam magister (psycholog) a drugi psycholog kliniczny to był w szpitalu i on prowadząc terapie konsultował się z psychiatrą a psychiatra diagnozował. Tak było u mnie ale to było kilkanaście lat temu może się zmieniło nie wiem pisze jak u mnie było.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez ego 30 wrz 2015, 15:49
khaleesi, co do zwykłego psychologa po 5 letnich studiach, też nie jestem pewna, ale kliniczny na 100% ma do tego prawo i kompetencje.https://pl.wikipedia.org/wiki/Psychologia_kliniczna
Ostatnio edytowano 30 wrz 2015, 15:52 przez ego, łącznie edytowano 1 raz
ego

przez khaleesi 30 wrz 2015, 15:51
ego, nie wiem serio dlaczego psycholog kliniczny nie wystawił diagnozy w moim przypadku tylko gadał z psychiatrą o moim przypadku i psychiatra postawił diagnozę i wdrożył farmakoterapie a psycholog kliniczny wywiad itd :bezradny: O tyle to pamiętam bo sama byłam zainteresowana który wydał diagnozę nerwicy natręctw i o to zapytałam.
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ego 30 wrz 2015, 15:55
khaleesi, może taki mieli podział obowiązków w tym miejscu pracy. Na pewno to nie dowodzi tego, że p .kliniczny nie ma prawa stawiać diagnozy.
A jesteś w ogóle pewna, że to był p. kliczniczny?
ego

przez khaleesi 30 wrz 2015, 16:00
ego, tak jestem pewna, że był to kliniczny psycholog na oddziale tylko tutaj mowa też o lekach, że przy takich objawach niewykluczone, że będzie musiał zazywać to po cholere ma chodzić do klinicznego psychologa chyba lepiej by od razu poszedł tam gdzie wszystko załatwi od razu czyli u psychiatry i wracamy do punktu wyjścia czyli by poszedł do psychiatry bo psycholog sam czy to kliniczny czy nie nic mu nie da :bezradny:
Mistrz Avatara

przez ego 30 wrz 2015, 16:05
khaleesi, p. kliczniczy postawi mu taką diagnozę, która nie będzie wymagała brania prochów, tylko psychoterapii u niego. ;)
ego

przez khaleesi 30 wrz 2015, 16:08
ego, wątpie by od razu tak płynnie wszystko załatwił. Za dobrze znam NFZ ;) zresztą pisze na własnym przykładzie bo piszemy według siebie:D
Mistrz Avatara

przez ekspert_abcZdrowie 30 wrz 2015, 18:26
Nikogo nie zamierzam zjadać ;) Po prostu uważam, że niepotrzebnie tutaj próbujemy kogokolwiek diagnozować, bo czasem takim "hasłowym rozpoznaniem", dokonanym w Internecie, można bardziej człowiekowi zaszkodzić. Niejednokrotnie miałam do czynienia z sytuacjami, kiedy ludziom (typowym neurotykom) sugerowano psychozę, po czym taki pacjent jeszcze bardziej się nakręcał w swoich lękach, że jest już nieuleczalnie chory i nic mu nie jest w stanie pomóc. Po co? Sama nie czuję się na tyle "silna", by na podstawie kilku postów cokolwiek sugerować w kierunku rozpoznania, dlatego uważam, że nie ma sensu kłócić się, kto ma rację - czy to nerwica natręctw, czy psychoza, czy może jeszcze coś innego. Autora wątku odsyłam po prostu do lekarza psychiatry. Tak byłoby najrozsądniej. Pozdrawiam!
Psycholog

przez jestem-bogiem 30 wrz 2015, 20:06
Dzisiaj miałem wyjątkowo dobry dzień, miałem dobry humor i objawy nie występowały prawie wcale chociaż wiem że to tylko dzisiaj, a np jutro coś się wydarzy nie po mojej myśli, nastrój mi spadnie i objawy wrócą.Do psychiatry nie pójdę bo nie mam jak, najbliższy jest oddalony o ok 40km w większym mieście i źle mi się to kojarzy, najbliżej mam właśnie do tej poradni psychologicznej w której byłem w gimnazjum.Jak to psycholog nie może zdiagnozować, przecież musi przeprowadzić wywiad z człowiekiem i wiedzieć co mu dolega by stosować terapie tak czy nie?

przez acherontia-styx 30 wrz 2015, 21:40
khaleesi napisał(a):acherontia-styx, może pomóc ale nie stawia o ile się orientuje ;) Przynajmniej u mnie tak było.Psycholog kliniczny to w szpitalach na oddziałach chyba jest głównie i w moim przypadku to psychiatra wystawił diagnozę a nie psycholog kliniczny a wywiad przeprowadzili obaj. Po prostu psycholog kliniczny współpracował z lekarzem psychiatrą a autor tematu chyba był w zwykłej przychodni ale pewna nie jestem.

khaleesi, wiadomo, leki zapisuje psychiatra, tylko że właśnie psychiatra na diagnostykę odesłał mnie do psychologa klinicznego i na podstawie diagnozy psychologa dobrał leki ;)
A osoby studiujące psychologię na którymś tam roku wybierają specjalność i tylko kliniczni mogą diagnozować, pozostałe specjalności - niet.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez Mae 03 paź 2015, 21:49
ekspert_abcZdrowie napisał(a):Oj, jakieś spięcia w wątku. Spokojnie. Byłabym ostrożna z tym stawianiem diagnoz. Przez Internet co najwyżej można wysnuć jakieś hipotezy i to niezbyt daleko idące ;)

Bynajmniej jej nie postawiłam. Napisałam, CO MNIE SIĘ WYDAJE.
Trolololololo
Mae

Sortuj wg