Dziwne zachowania i objawy od dzieciństwa, co one oznaczają

Inne zaburzenia.

przez mark123 11 lis 2012, 21:58
Witam
Mam 22 lata i od wczesnego dzieciństwa pojawiały się u mnie dziwne objawy. W nawiasach napisałem, w jakim okresie dany objaw występował. Od zawsze - znaczy, że odkąd sięgam pamięcią, to dany objaw już występował (a pamięcią sięgam do okresu, gdy miałem 5 lat, wcześniej nic nie pamiętam). Z uwagi na różne objawy, nie byłem pewien, w którym dziale napisać, bo nie wiem, z czym są one związane. Moje objawy:

- mam problemy z niektórymi uczuciami (od zawsze)
- lubię się bujać (od zawsze), ale gdy nikt nie widzi
- wykonywałem dziwne ruchy rękami podczas silnego zadowolenia (w dzieciństwie - prawie do końca okresu podstawówki)
- nie jestem zainteresowany kontaktami z ludźmi (poza najbliższą rodziną) oraz mam lęk przed nimi takimi kontaktami (od zawsze)
- przy ludziach zawsze byłem bardzo spokojny, chyba nawet nadmiernie, a w stosunku do rodziców i w szkole uległy, też chyba nadmiernie
- nie wymawiam litery r
- mam bardzo słabą sprawność manualną w rękach (od zawsze)
- mam nietypowe zainteresowania (od zawsze)
- nadmierne fantazjuję myślami (od zawsze)
- jestem powolny (od mniej więcej 7-8 roku życia)
- lubiłem chodzić czasem w kółko (we wczesnym dzieciństwie - do początku okresu podstawówki)
- miałem paraliże senne i lęki nocne przez kilka lat (w dzieciństwie)
- mam bardzo niską ogólną sprawność fizyczną (od mniej więcej 7-8 roku życia)
- miewam problemy z koncentracją (od kilku lat)
- mam problem z powiedzeniem konkretnego tekstu własnymi słowami (od zawsze)
- mam niekontrolowane odruchy w chwilach stresowych (od zawsze)
- jestem nerwowy (lekko - od początku okresu podstawówki, bardzo - od kilku lat), ale nie okazuję tego
- w podstawówce denerwowało mnie, gdy brakowało śruby na moim krześle, gdy ktoś zaświecił światło w klasie za mnie oraz gdy świeciła się tylko część świateł
- znaczna nadpobudliwość ruchowa (od kilku lat), przeważnie, gdy nikt nie widzi
- odczuwam chęć śmiechu w niektórych nieodpowiednich sytuacjach (od zawsze)
- miewałem huśtawki nastrojów: od płaczu i myśli samobójczych do śmiechu bez wyraźnego powodu, nadpobudliwości ruchowej i błaznowania, zmiana czasem kilka razy w ciągu dnia (tylko w wieku 14 lat)
- natręctwa (od kilku lat)
- opóźnienie fazy snu (od kilku lat)
- zawroty głowy (od 2 lat)
- ciemność przed oczami podczas większego wysiłku (od 2 lat)
- niskie poczucie własnej wartości (od kilku lat)
- jestem pesymistą (od kilku lat)
- nie mam motywacji (od kilku lat)
- czasem mówię do siebie szeptem, gdy nikt nie widzi i nie słyszy (od kilku lat)
- miewam problemy z panowaniem nad snem podczas nudnych czynności (od 2 lat)
- miewałem szczękościsk podczas budzenia się (od kilku lat, ale rzadko; od kilku miesięcy spokój)
- czasami, gdy się mocno zamyślę lub słucham ulubionej muzyki, to wpadam w jakieś dziwne nastroje: albo poczucie beznadziei i płacz, albo poczucie tajemniczości lub potęgi, albo rozpiera mnie energia, potem nastrój wraca do normy (od ponad 2 lat)

Mam też wiele cech DDA.

Mój ojciec jest alkoholikiem, a moja matka jest częściowo nadopiekuńcza, częściowo rozpieszczająca (obydwoje rodziców są z rodzin dysfunkcyjnych). Odkąd sięgam pamięcią moje dzieciństwo było w większości spokojne bez awantur, poza raczej niewielkimi incydentami. Nie wiem, jaka była atmosfera w domu wcześniej (to jest w moich 5-ciu pierwszych latach życia), bo mój ojciec mówi, że zawsze miałem spokojne dzieciństwo, a moja matka, że były spore awantury. Nie wiem, kto ma rację.
Dokładniej o sytuacji w rodzinie mogę napisać później, jeśli to istotne.

Kilka lat temu dowiedziałem się, że teoretycznie jestem leworęczny, ale zostałem przestawiony w bardzo wczesnym dzieciństwie na praworęczność, mam też wrodzoną wadę wzroku. Nie wiem, czy to może wpływać na niektóre moje objawy, czy nie.

przez bigfish 11 lis 2012, 22:06
AS lub HFA :roll:

przez mark123 16 lis 2012, 20:11
Poczytałem trochę i wydaję mi się, że ja nie pasuję w pełni ani do zespołu Aspergera, ani do autyzmu wysoko funkcjonującego, z autyzmu to chyba bardziej ASD-NOS.

-- 17 lis 2012, 01:35 --

Nie mogę edytować, więc pisze osobny post.
Mam też takie pytanie, czy jest w ogóle możliwe zdiagnozowanie, że się ma lub nie ma AS itp. jeśli się nie wie, jak przebiegał rozwój mowy i nie pamięta się kilku pierwszych lat życia ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marcin1990 26 lis 2012, 16:13
Kurwa3/4 u mnie ystepuje. Wie ktos co to moze byc?

przez carlosbueno 26 lis 2012, 17:38
Ja też mam połowę z tych rzeczy co wymieniłeś, cześć z tych rzeczy to skutek zaburzeń lękowo- depresyjnych( np. niskie poczucie własnej wartości, brak motywacji, pesymizm, problemy z koncentracja) , ogólnego flegmatycznego typu osobowości( powolnośc, problem z okazywaniem uczuć) a cześć podchodzi pod autyzm, aspergera ale akurat w tym nie jestem specjalistą i tego nie mam. No i myślę że niektóre z tych rzeczy mają podłoże neurologiczne czy czysto biologiczne( zawroty głowy, słabość, szczękościsk itd) i warto by było badania,prześwietlenia różne zrobić.
Największy Forumowy Maruda

przez mark123 26 lis 2012, 17:52
Odebrałem dziś wynik MR głowy. Jeśli dobrze to rozumiem, to mam drobne niedokrwienia w okolicach OUN i asymetrię komór bocznych. Z tego co poczytałem, to asymetria się zdarza, jest to po prostu taka budowa. Natomiast niedokrwienia mogą dawać jakieś objawy, ale nie muszą. Jedną z części badania przerwano z powodu bardzo silnych artefaktów ruchowych.
Jako 7-latek miałem robione EEG, na którym wyszły zmiany w OUN. Niedługo później znowu miałem EEG i wyszło, że wszystko jest ok. Potem neurolog już mnie olał. Jakiś rok temu znowu miałem EEG. Ale tutaj to nie wiem, bo opis wydał mi się jakiś bardzo niepełny, raczej nie opisywała tego kompetentna osoba.

Być może takie objawy są np. jakoś powiązane z tymi drobny niedokrwieniami w okolicach OUN, ale tego nie wiem.

Czytałem gdzieś też niedawno, że czasami nerwica lękowa nie występuje w bezpośredniej postaci jako zespół lęku napadowego, lecz może się "podszywać" pod wiele różnych zaburzeń i chorób, ale nie wiem, czy to prawda.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez marcin1990 26 lis 2012, 21:15
Kolego mark123. jestesmy podobni, tez mam 22 lata i tez w dziecinstwie zmieniono mi na praworecznosc, wrodzona wade wzroku tez mam.Napisze co z twoich objawow wystepuje u mnie

- mam problemy z niektórymi uczuciami (od zawsze)
- wykonywałem dziwne ruchy rękami podczas silnego zadowolenia , tez tak mam klepie rekami po nogach, albo jakimis palkami jakbym gral na perkusji, wiem ze to glupie
- nie jestem zainteresowany kontaktami z ludźmi (poza najbliższą rodziną) oraz mam lęk przed nimi takimi kontaktami (od zawsze)
- przy ludziach zawsze byłem bardzo spokojny, chyba nawet nadmiernie, a w stosunku do rodziców i w szkole uległy, też chyba nadmiernie
- nie wymawiam litery r, nie wymawialem, ale mama mnie dopilnowala i nauczyla wymowy
- mam nietypowe zainteresowania (od zawsze), historia polityka, hiszpanskie telenowele, to troche dziwne jak na 22 latka
- nadmierne fantazjuję myślami (od zawsze)
- jestem powolny
- mam bardzo niską ogólną sprawność fizyczną
- miewam problemy z koncentracją
- mam problem z powiedzeniem konkretnego tekstu własnymi słowami
- mam niekontrolowane odruchy w chwilach stresowych to samo co podczas zadowolenia
- jestem nerwowy ale nie okazuję tego
- natręctwa
- opóźnienie fazy snu
- ciemność przed oczami podczas większego wysiłku
- niskie poczucie własnej wartości
- jestem pesymistą
- nie mam motywacji
- czasami, gdy się mocno zamyślę lub słucham ulubionej muzyki, to wpadam w jakieś dziwne nastroje: albo poczucie beznadziei i płacz, albo poczucie tajemniczości lub potęgi, albo rozpiera mnie energia, potem nastrój wraca do norm

Ojciec nie pije, ale jest rolnikiem na maylm gospodarstwie, ma malo swoich pieniedzy, dlatego czesto bierze je od matkiOdkąd sięgam pamięcią moje dzieciństwo było w większości spokojne bez awantur, poza raczej niewielkimi incydentami. Nie wiem, jaka była atmosfera w domu wcześniej (to jest w moich 5-ciu pierwszych latach życia), bo mój ojciec mówi, że zawsze miałem spokojne dzieciństwo, a moja matka, że były spore awantury. Nie wiem, kto ma rację. W moim przypadku jest odwrotnie ociec twierdzi o awanturach a matka nie

przez mark123 27 lis 2012, 00:56
U mnie zainteresowaniami były: karty, przepisywanie programu telewizyjnego do zeszytu, warcaby, krzyżówki, zjawiska pogodowe oraz niewyjaśnione zjawiska we wszechświecie.

Nie zauważyłem u siebie niekontrolowanych odruchów w chwilach zadowolenia.

Trochę nietypowo też zachowała się moja waga. W dzieciństwie byłem niejadkiem, a miałem lekką nadwagę. Teraz jem sporo i raczej tłusto, nie uprawiam żadnych sportów, a mam lekką niedowagę (BMI: 17.5).
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez take 23 lut 2015, 13:36
Też jestem w pewnym sensie podobny do użytkowników o loginach marcin1990 i mark123, jestem nieco młodszy, nie miałem problemów ze wzrokiem. Mam sporo dziwnych cech. Obecnie mam diagnozę F84.5 (zespół Aspergera) i F21 (zaburzenia schizotypowe). Według mnie mark123 i prawdopodobnie marcin1990 mają jakieś całościowe zaburzenie rozwoju (F84).
F21, F42.2, F84.5

przez mark123 23 lut 2015, 15:32
Może faktycznie mam to spektrum autystyczne; odkąd jestem udzielam się w internecie, sporo osób podejrzewało u mnie F84.

przez monooso 23 lut 2015, 15:59
Poniżej pozwolę sobie zacytować co również u mnie występuje.

mark123 napisał(a):- mam problemy z niektórymi uczuciami // Problem z odczuwaniem i wyrażaniem.
- nie jestem zainteresowany kontaktami z ludźmi (poza najbliższą rodziną) oraz mam lęk przed nimi takimi kontaktami (od zawsze) // Wynika to głównie z lęku, niedostosowania i zablokowania.
- jestem powolny
- miałem paraliże senne i lęki nocne przez kilka lat (w dzieciństwie)
- mam bardzo niską ogólną sprawność fizyczną
- mam problem z powiedzeniem konkretnego tekstu własnymi słowami (od zawsze)
- mam niekontrolowane odruchy w chwilach stresowych (od zawsze)
- jestem nerwowy (lekko - od początku okresu podstawówki, bardzo - od kilku lat), ale nie okazuję tego
- odczuwam chęć śmiechu w niektórych nieodpowiednich sytuacjach
- miewałem huśtawki nastrojów: od płaczu i myśli samobójczych do śmiechu bez wyraźnego powodu, nadpobudliwości ruchowej i błaznowania, zmiana czasem kilka razy w ciągu dnia
- niskie poczucie własnej wartości
- jestem pesymistą
- nie mam motywacji
- czasami, gdy się mocno zamyślę lub słucham ulubionej muzyki, to wpadam w jakieś dziwne nastroje: albo poczucie beznadziei i płacz, albo poczucie tajemniczości lub potęgi, albo rozpiera mnie energia, potem nastrój wraca do normy // Moim zdaniem wynika to głównie z patologicznej wrażliwości na różne bodźce.

Mam też wiele cech DDA.

Mój ojciec jest alkoholikiem, a moja matka jest częściowo nadopiekuńcza, częściowo rozpieszczająca (obydwoje rodziców są z rodzin dysfunkcyjnych).
monooso

przez take 23 lut 2015, 17:54
To może też masz jakieś całościowe zaburzenie rozwoju (F84)?

Wydaje mi się, że moje zaburzenie rozwojowe raczej nie jest spokrewnione z autyzmem dziecięcym. Sporo symptomów się nie zgadza, ale mimo tego przed 17 r. ż. zdiagnozowano u mnie ZA, i to w specjalistycznym ośrodku. Mam obsesyjne zainteresowania i dużą nieporadność społeczną, ale nie mam np. większych trudności z rozpoznawaniem ludzi, szczeólniej wrażliwego słuchu czy wzroku, "obsesji" na punkcie niezmienności, problemów z interpretacją literatury czy przenośni. Powiedziałbym, że mam jakiś rodzaj "aspergeryzmu" czy nawet autyzmu, ale przypuszczam, że może to nie być spokrewnione z autyzmem dziecięcym.
F21, F42.2, F84.5

przez monooso 23 lut 2015, 20:58
take napisał(a):To może też masz jakieś całościowe zaburzenie rozwoju (F84)?

Wątpię.
monooso

przez mark123 24 lut 2015, 15:21
Zastanawiam się, czy spektrum CZR może wpływać też na rozwój sfery seksualnej i powodować "kosmiczne" fetysze seksualne, czy jednak jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Sortuj wg