Agresja & Zespół Downa

Inne zaburzenia.

Agresja & Zespół Downa

przez Pani Kuleczka 24 sie 2012, 14:13
Witam serdecznie,

Mam 2 lata młodszego ode mnie brata z Zespołem Downa. Kiedy o nim opowiadam obcym ludziom mówię "dziecko z Zespołem Downa", ale dzieckiem już nie jest. Ma 22 lata. Kawał chłopa.
Stopień upośledzenia - głęboki. Prawie nie mówi. Często mam wrażenie, że nie rozumie co się do niego mówi.

Problem mnie i moją rodzinę przerasta. Mój brat ni z tego, ni z owego potrafi z całej siły przyłożyć w twarz. Każdemu. Wystarczy być w zasięgu. Najpierw zezuje na obiekt, a potem "strzał". To się zdarza coraz częściej od może 2-3 lat.
Na początku zdawało mi się, że nie potrafił inaczej wyrazić sprzeciwu, czy zniecierpliwienia. Jednak ostatnio przywitaliśmy się jak zwykle "na misia" a on zaraz mnie zdzielił. Nie wiem, co o tym sądzić.

Zawsze po ataku staje się coraz bardziej agresywny. Oczywiście jak zareaguje się agresją to jest jeszcze gorzej - zaczyna krzyczeć, walić ręką w coś, albo czymś rzucać.

I tak zastanawiam się co robić w tej sytuacji. Chciałabym poświęcać mu czas, ale teraz po prostu staram się być poza zasięgiem.

Pozdrawiam.

Agresja & Zespół Downa

przez Candy14 24 sie 2012, 14:36
Przyjelo sie, ze dzieci z zespolem downa sa przyjazne, usmiechniete i do rany przyloz..takie kochane misiaki ale istnieje kilka typow. Są także dzieci drażliwe, złośliwe, skłonne cichaczem skrzywdzić drugiego, np. w rewanżu za brak zainteresowania się nim lub obdarzenie uwagą, innych, a czasem nawet bez żadnej przyczyny.

Mysle, ze ekspert dalby Ci jakies rady.. ja mialam do czynienia tylko z autyzmem i aspergerem
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sortuj wg