znaki od zmarłych - wytwor wyobraźni ? psychika ? czy prawda

Inne zaburzenia.

przez nextMatii 31 sty 2012, 15:48
Albo forum....:D......
nextMatii

przez Lord Kapucyn 31 sty 2012, 16:00
Wg Kübler-Ross można określić 5 etapów jakie przechodzimy, gdy umiera ktoś bliski:
1. etap – zaprzeczenie
2. etap – gniew
3. etap – negocjacje (targuje się o życie, próbuje zawierać kontrakty z Bogiem)
4. etap – depresja
5. etap - akceptacja

W trzecim etapie, tj. "negocjacjach" może się właśnie pojawiać interpretowanie różnych zjawisk i zdarzeń jako kontaktu z duchem zmarłego, a czasami wręcz żywimy nadzieję, że ta osoba da nam jakieś wskazówki, przyjdzie do nas nocą pod postacią ducha, będziemy mogli ją znów zobaczyć, będziemy mogli z nią porozmawiać etc. To próba zaklinania rzeczywistości.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez ala1983 31 sty 2012, 20:46
Mad_Scientist napisał(a):To jest forum PSYCHOLOGICZNE. Tu zajmujemy się faktami i realiami, a nie gusłami i zabobonami.

Na forum jest kilka watkow o tematach religijnych i nawet ciesza sie dosc duzym powodzeniem. W regulaminie nie ma zakazu dyskutowania na takie tematy a ten szczegolnie tyczy sie psychiki, wiec o co kaman?

KK twierdzi, że dusze osób zmarłych nie mają możliwości kontaktu z osobami żywymi.

Poprosze zatem o odnosnik do odpowiedniego dokumentu KK.

Kosciol Katolicki ma ogrom Swietych, ktore za zycia mialy kontakt z duszami czysccowymi. Gdyby negowal ich mistycyzm to raczej nie przyjalby takich osob w poczet swoich Swietych. Nie sadzisz?
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 31 sty 2012, 20:49
Z DUSZAMI, które przebywają w CZYŚĆCU, a nie z DUCHAMI zmarłych, które pałętają się po ZIEMSKIM PADOLE. Dalej nie rozróżniasz czym jest dusza, a czym duch? Poza tym jak sama zauważyłaś tylko nieliczni wybrańcy, tj. Święci, mają możliwość kontaktu z duszami, nie jest to coś zarezerwowanego dla zwykłych śmiertelników.

Moderator/ R2 - D2

przez ala1983 31 sty 2012, 20:55
We współczesnym chrześcijaństwie pojęcie ducha ogranicza się tylko do przejawów działania Osób Trójcy Świętej, (głównie za pośrednictwem Ducha Świętego) a także do innych "istot duchowych" np. aniołów i demonów (tzw. "złe duchy", które odpowiadają m.in. za opętania - przyp).

Tlumaczysz jak dziecku, ktore nie mialo jeszcze katechizacji.

przez Lord Kapucyn 31 sty 2012, 20:57
Widać muszę tłumaczyć jak dziecku, bo niektórzy tego nie pojmują. Nie ma czegoś takiego jak DUCH (poza Duchem Świętym, aniołami i demonami). Dokument? Sobór Konstantynopolitański IV z 869r. ("Historia Kościoła katolickiego", Tom 2 Średniowiecze, Mariusz Banaszak). Więc żaden duch nie może Ci chodzić nocą po domu i pukać w garnki, stukać w rury, poruszać przedmiotami, i Cię straszyć, dawać Ci znaki, czy robić cokolwiek innego. Dusza to dusza. Siedzi tam gdzie jej miejsce, np. w czyśćcu. Więc darujcie sobie historyjki o duchach, które Was nawiedzają.

Moderator/ R2 - D2

przez ala1983 31 sty 2012, 21:16
Mad_Scientist napisał(a):Z DUSZAMI, które przebywają w CZYŚĆCU, a nie z DUCHAMI zmarłych, które pałętają się po ZIEMSKIM PADOLE. Dalej nie rozróżniasz czym jest dusza, a czym duch? Poza tym jak sama zauważyłaś tylko nieliczni wybrańcy, tj. Święci, mają możliwość kontaktu z duszami, nie jest to coś zarezerwowanego dla zwykłych śmiertelników.

Dusze zmarlych nawiedzaly Swietych przede wszystkim proszac o modlitwe, (choc nie tylko.. ale nie rozwijajmy juz tematu..) Katolik ma wierzyc, ze modlitwa za zmarlych im pomaga a tez ma prawo wierzyc w to, ze czasami zmarli sie o nia dopominaja sami.
Dla mnie duchy zmarlych to potoczna nazwa dusz w czysccu cierpiacych.

przez Lord Kapucyn 31 sty 2012, 21:17
ala1983 napisał(a):
Mad_Scientist napisał(a):KK twierdzi, że dusze osób zmarłych nie mają możliwości kontaktu z osobami żywymi.

Poprosze zatem o odnosnik do odpowiedniego dokumentu KK.

Proszę uprzejmie:

Dekret Stolicy Apostolskiej z 30. IV. 1898 r.

"Praktykowanie spirytyzmu jest zabobonem całkowicie niedozwolonym, gdyż nie leży w Bożym porządku rzeczy, aby Bóg wysyłał dobre duchy dla zaspokojenia ludzkiej ciekawości. Jeśli jakieś duchy udzielają odpowiedzi na różne pytania, mogą to być jedynie złe duchy, które godzą się wchodzić w łączność z ludźmi tylko dlatego, aby im szkodzić i pobudzać ich do złego. Toteż Kościół zabronił absolutnie brania jakiegokolwiek udziału w seansach spirytystycznych".

Stary Testament (Księga Powtórzonego Prawa 18:10-14) zakazuje jakichkolwiek prób kontaktu ze zmarłymi, gdyż z ludźmi kontaktują się jedynie złe duchy (demony). Dobre duchy, dusze osób zmarłych nie kontaktują się z żywymi ludźmi.

Moderator/ R2 - D2

przez zujzuj 31 sty 2012, 21:17
:). No bez jaj. Czyli duchy nie istnieją bo ktos w ksiązce wyjasnił, że ich nie ma? Wyjaśnił że dusze są w zaswiatach i koniec kropka? Nie to, że wierze w duchy . Tylko ta donktrynalnośc urzędnika w takich nieuchwytnych sprawach jest chyba troche dziwna.

przez Lord Kapucyn 31 sty 2012, 21:22
zujzuj, To nie wiesz, że Kościół Katolicki forsuje tzw. prawdę absolutną? Choćby świadczy o tym dogmat o nieomylności papieża uchwalony w 1870 na Soborze Watykańskim I, który oficjalnie ustala, iż papież jest osobą nieomylną i nigdy nie popełnia błędów w kwestiach wiary i obyczajów. Kapujesz? Jest omylną istotą ludzką jak każdy człowiek, ale jednak jest nieomylny. :D

Moderator/ R2 - D2

przez ala1983 31 sty 2012, 21:29
Mad_Scientist napisał(a):Dekret Stolicy Apostolskiej z 30. IV. 1898 r.

"Praktykowanie spirytyzmu jest zabobonem całkowicie niedozwolonym, gdyż nie leży w Bożym porządku rzeczy, aby Bóg wysyłał dobre duchy dla zaspokojenia ludzkiej ciekawości. Jeśli jakieś duchy udzielają odpowiedzi na różne pytania, mogą to być jedynie złe duchy, które godzą się wchodzić w łączność z ludźmi tylko dlatego, aby im szkodzić i pobudzać ich do złego. Toteż Kościół zabronił absolutnie brania jakiegokolwiek udziału w seansach spirytystycznych".

To chyba nie na temat. Autor watku nie napisal, ze bral udzial w jakichkolwiek seansach spirytystycznych.

przez Lord Kapucyn 31 sty 2012, 21:31
Napisałem: "KK twierdzi, że dusze osób zmarłych nie mają możliwości kontaktu z osobami żywymi."

Poprosiłaś mnie o dokument, więc po prostu go podałem. Wynika z niego bezpośrednio, że Bóg nie przysyła na Ziemię dobrych duchów, gdyż nie leży to w jego boskim porządku. Tak więc nie można się skontaktować z dobrym duchem. Chyba, że jest się Świętym, mistykiem, i ma się fory tam na górze. Ale my tu mówimy o szarym, zwykłym Kowalskim jak Przemek.

Moderator/ R2 - D2

przez zujzuj 31 sty 2012, 21:31
Przecież doskonale wiesz, że nie jest uczciwe takie stawianie sprawy. Na to wszystko na co sie powołujesz znajdzie sie pełno odpowiedników, w których sprawa jest przedstawiona inaczej, lub zupelnie inaczej. Sam mam ksiązki z dokumentami soborowymi i jeden sobór przeczył drugiemu. Jeden zmieniał to co postanowiono na innym itd... Donktrynalna strona kosciola to burdel. Tam nic sie kupy nie trzyma. Chociażby jedno z 10 przykazań. Tak ważna sprawa. Przecież obecne 10 przykazań to jest 9 przykazań. Zostało usuniete 2-gie przykazanie, w ktorym pisano o zakazie tworzenia podobizn Boga. Ostatnie przykazanie podzielono na dwa 10. ....ani żadnej rzeczy która jego jest. Celowo jest po kropkach, bo widać że to jest połowa zdania. Dawniej było 10. Nie pożądaj żony blizniego swego, ani żadnej rzeczy która jego jest.

przez Lord Kapucyn 31 sty 2012, 21:34
Tak, czytałem o tym zamieszaniu z przykazaniami. Zdaje się, że Świadkowie Jehowy uznają 2-przykazanie, które mówi o zakazie tworzenia podobizn Boga.

Księga Wyjścia:
4 Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. 5 Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; 6 a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich.

Księga Powtórzonego Prawa
8 Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. 9 Nie będziesz się im kłaniał i służył. Bom ja jest Pan, Bóg twój, Bóg zawistny, który dochodzę nieprawości ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, 10 a czynię miłosierdzie na wiele tysięcy miłującym mię i strzegącym przykazań moich.

Dlatego tak się obruszają gdy ktoś handluje dewocjonaliami albo trzyma je u siebie w domu, wiesz, te wszystkie figurki, medaliki, święte obrazki itd. Uznają to za drugiego cielca ze złota.

Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg