Skocz do zawartości
Nerwica.com

znaki od zmarłych - wytwor wyobraźni ? psychika ? czy prawda


przemek01

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem: "KK twierdzi, że dusze osób zmarłych nie mają możliwości kontaktu z osobami żywymi."

 

Poprosiłaś mnie o dokument, więc po prostu go podałem. Wynika z niego bezpośrednio, że Bóg nie przysyła na Ziemię dobrych duchów, gdyż nie leży to w jego boskim porządku. Tak więc nie można się skontaktować z dobrym duchem. Chyba, że jest się Świętym, mistykiem, i ma się fory tam na górze. Ale my tu mówimy o szarym, zwykłym Kowalskim jak Przemek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież doskonale wiesz, że nie jest uczciwe takie stawianie sprawy. Na to wszystko na co sie powołujesz znajdzie sie pełno odpowiedników, w których sprawa jest przedstawiona inaczej, lub zupelnie inaczej. Sam mam ksiązki z dokumentami soborowymi i jeden sobór przeczył drugiemu. Jeden zmieniał to co postanowiono na innym itd... Donktrynalna strona kosciola to burdel. Tam nic sie kupy nie trzyma. Chociażby jedno z 10 przykazań. Tak ważna sprawa. Przecież obecne 10 przykazań to jest 9 przykazań. Zostało usuniete 2-gie przykazanie, w ktorym pisano o zakazie tworzenia podobizn Boga. Ostatnie przykazanie podzielono na dwa 10. ....ani żadnej rzeczy która jego jest. Celowo jest po kropkach, bo widać że to jest połowa zdania. Dawniej było 10. Nie pożądaj żony blizniego swego, ani żadnej rzeczy która jego jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytałem o tym zamieszaniu z przykazaniami. Zdaje się, że Świadkowie Jehowy uznają 2-przykazanie, które mówi o zakazie tworzenia podobizn Boga.

 

Księga Wyjścia:

4 Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. 5 Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; 6 a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich.

 

Księga Powtórzonego Prawa

8 Nie uczynisz sobie rzeźby ani podobizny wszystkich rzeczy, które są na niebie w górze i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. 9 Nie będziesz się im kłaniał i służył. Bom ja jest Pan, Bóg twój, Bóg zawistny, który dochodzę nieprawości ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, 10 a czynię miłosierdzie na wiele tysięcy miłującym mię i strzegącym przykazań moich.

 

Dlatego tak się obruszają gdy ktoś handluje dewocjonaliami albo trzyma je u siebie w domu, wiesz, te wszystkie figurki, medaliki, święte obrazki itd. Uznają to za drugiego cielca ze złota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To drugie przykazanie które zostało usuniete, zostało usunięte bo Bóg zszedł na ziemie i juz mozna robić podobizny :).

Także 4 przykazanie w swojej pierwotnej wersji mówi o swieceniu soboty.

Także w dokumentach soborowych w wyznaniu wiary, które do dziś odmawiane jest w kosciele zaszła zmiana. Nie było w nim mowy o Maryi dziewicy. Dopiero po politycznych przepychankach na nastepnym soborze wprowadzono informacje o narodzinach Jezusa z Maryi dziewicy. Z Jechowych ludzie sie smieją, bo chodzą po ludziach i ich zaczepiają. Prawda jest jednak taka, że jesli sie poważnie przyjrzeć ich wierze, to jest ona 10 razy spojniejsza, zblizona do jej początkowych form. Ja jakoś specjalnie sie nie znam, ale katolicyzm jest dla mnie najmniej do przyjęcia. Jest najbardziej wynaturzony spasłymi gnusnymi kapłanami, najbardziej przesiąknięty polityczna wladzą itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dusza to dusza. Siedzi tam gdzie jej miejsce, np. w czyśćcu. Więc darujcie sobie historyjki o duchach, które Was nawiedzają.

Tylko że "czyściec" to nie jest jakieś miejsce na mapie, wspólny adres... zmarli przebywają obok nas, tylko w innej rzeczywistości.

A Kościół Katolicki myślę że nie zaprzecza istnieniu dusz zmarłych... w modlitwie Credo czyli wyznanie wiary, mówimy "wierzę w (...) świętych obcowanie" co znaczy że zmarli-święci są obecni, oni się za nas modlą...

A to na temat czyśćca napisała w swoim Dzienniczku św. Faustyna Kowalska: "Ujrzałam Anioła Stróża, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Płomienie, które paliły je, nie dotykały się mnie. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie ich jest największe cierpienie? I odpowiedziały mi jednozgodnie, że największe dla nich cierpienie to jest tęsknota za Bogiem. Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w czyśćcu. Dusze nazywają Maryję "Gwiazdą Morza". Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi tego więzienia cierpiącego. [usłyszałam głos wewnętrzny], który powiedział: Miłosierdzie moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe. Od tej chwili ściśle obcuję z duszami cierpiącymi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polakita,

Tak, masz rację! Nie zaprzecza istnieniu DUSZ, ale nie DUCHÓW. Dokładnie to samo próbuję powiedzieć od 3 stron. Niby dla niektórych to jedno i to samo, synonimy, określenia bliskoznaczne, ale tak nie jest. Te pojęcia są synonimami tylko w koncepcji spirytyzmu i w tej koncepcji głównym motywem jest wiara w duchy i kontaktowanie się z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy już będzie za późno żeby coś w swoim życiu poprawić... będzie już po ptakach.

 

Oj, to mi zabrzmiało jak reprymenda i moralizatorskie pomachanie palacem wskazującym. :D

No i prawidlowo, Chrzescijanin ma wlasnie ewangelizowac tudziez tez napominac.

 

A czemu? O czym ma napominać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu? O czym ma napominać?

 

Mi się wydaje, że o tym, że czeka na mnie szatan, rzesza podległych mu demonów, bestie, armia nieumarłych ożywieńców i ogień piekielny. Niektórzy ludzie mieli wystarczająco wiele cierpienia i tortur tu, na Ziemi, że takie opowiastki nie robią na mnie wrażenia. Swoją drogą Apokalipsa św. Jana to naprawdę dobra lektura fantasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu? O czym ma napominać?

 

Mi się wydaje, że o tym, że czeka na mnie szatan, rzesza podległych mu demonów, bestie, armia nieumarłych ożywieńców i ogień piekielny. Niektórzy ludzie mieli wystarczająco wiele cierpienia i tortur tu, na Ziemi, że takie opowiastki nie robią na mnie wrażenia. Swoją drogą Apokalipsa św. Jana to naprawdę dobra lektura fantasy.

 

Kazdy sam wie jak zyje, a jak nie wie to powinien sie nad tym zastanowic. To mialam na mysli piszac o ewangelizowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko przepraszam za moją ostatnią wypowiedź w tym temacie źle się wyraziłem, nie jestem fachowo obeznany w takich tematach ale znam przypadki grup osób które duchy/dusze przywoływały i nie tyle co poczuły obecność tej "istoty?" w sensie zryw wiatru, odgłos, co ją ujrzały. Fakt gdyby 1 osoba stwierdziła że widziała coś takiego można byłoby to nazwać wytworem wyobraźni, ale gdy 2 i więcej ? Było chyba coś takiego w objawieniach fatimskich ale nie jestem pewien nie wgłębiałem się w ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale znam przypadki grup osób które duchy/dusze przywoływały i nie tyle co poczuły obecność tej "istoty?" w sensie zryw wiatru, odgłos, co ją ujrzały. Fakt gdyby 1 osoba stwierdziła że widziała coś takiego można byłoby to nazwać wytworem wyobraźni, ale gdy 2 i więcej ?

 

To jest seans spirytystyczny. "Duchy" przywołane w ten sposób to tylko i wyłącznie demony, które podają się za dobre duchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale znam przypadki grup osób które duchy/dusze przywoływały i nie tyle co poczuły obecność tej "istoty?" w sensie zryw wiatru, odgłos, co ją ujrzały. Fakt gdyby 1 osoba stwierdziła że widziała coś takiego można byłoby to nazwać wytworem wyobraźni, ale gdy 2 i więcej ?

 

To jest seans spirytystyczny. "Duchy" przywołane w ten sposób to tylko i wyłącznie demony, które podają się za dobre duchy.

Mad, chyba po raz pierwszy na tym forum jestesmy zgodni. :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×