Omamy nocą podczas miesiączki

Inne zaburzenia.

przez Naive 06 cze 2011, 14:36
Nie znalazłam na temat mojej przypadłości niczego w googlach, więc może wy coś wiecie na ten temat - zawsze wtedy, kiedy dostaję miesiączki, już w nocy jak się kładę do łóżka mam omamy - słyszę różne słowa w głowie wypowiadane jak zdania przez rożnych ludzi, ale nie mają one sensu i cięzko je powtórzyć. Widzę obrazy - różne, czasem twarze obcych osob, czasem jakieś przypadkowe obrazy. Pojawiają się szybko i szybko znikają. Nigdy nie były one straszne i pojawiały się jedynie w głowie, po zamknięciu oczu. Nie ma znaczenia czy biorę jakąś tabletkę przeciwbolową czy nie. Ale...
Dwie noce temu miałam te omamy silniejsze. Leżałam juz w lożku po ciemku, kiedy nagle zobaczyłam - i tu sądzę, że miałam oczy otwarte - męskie ręce w koszuli w kratę wyłaniające się ze ściany nade mną. Próbowały mnie złapać i doznałam uczucia nagłego lęki i aż rzuciło mnie po łóżku. Tej samej nocy zobaczyłam jeszcze przy łóżku ogromny film (taki ze starych aparatów), który siegał od łożka do sufitu. Po sekundzie znikł i wiedziałam, że to omam.
Podobne rzeczy mam, jeśli wypiję coś co zawiera kofeinę - capuccino albo colę (kawy to się panicznie boję już).

przez coma 06 cze 2011, 14:53
są to omamy hipnagogiczne, pojawiają się przed zaśnięciem, i są stanem całkowicie normalnym, nie ma się czym martwić
coma

przez Badziak 06 cze 2011, 17:54
Naive napisał(a):Podobne rzeczy mam, jeśli wypiję coś co zawiera kofeinę - capuccino albo colę (kawy to się panicznie boję już).

Poważnie? :shock:
A próbowałaś wypić np. trzy kawy pod rząd? Co wtedy?
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 06 cze 2011, 18:45
Naive, Wcześniej syndrom Piotrusia Pana, teraz szukasz w google.
Obawiam się,że gdyby większość z nas na siłę czegoś szukała , zwłaszcza za pomocą google.....to doszukałaby się objawów "jakiejś" choroby.
Nie mniej jednak dobrze by było, gdybyś opowiedziała lekarzowi o swoich lękach przed zaśnięciem.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg