Myśli samobójcze

Inne zaburzenia.

Myśli samobójcze

przez PanMedialny 17 paź 2012, 20:05
Przepraszam że się tak wetknę, ale chciałbym o coś zapytać.
Otóż nigdy nie miałem myśli samobójczych (no nigdy nie zastanawiałem się nad tym) już nie mówiąc o samookaleczaniu się (brr, aż mi słabo na samą myśl) ale od pewnego czasu mam taką dziwną wizję w głowie, nawet nie wiem czy to się kwalifikuje do myśli samobójczej, ale może?
Otóż jak jadę autobusem tyłem do kierunku jazdy, mam takie jakby przeczucie czy nawet wizję, że rozpędzony autobus uderza w przeszkodę, i widzę przez chwilę jak wokoło mnie zaczynają latać różne przedmioty i tłuczone szkło w takich małych kostkach, po czym nagle szarpie mną i bezwładnie lecę jak manekin i uderzam głową. Wszystko się dzieje na zwolnionych obrotach - to co opisuje normalnie by trwało sekundy. Dziwne jest to że podczas tej wizji nie odczuwam żadnych emocji, wręcz czuje dziwny spokój. Bardzo mnie to intryguje i zawsze po tej wizji zastanawiam się jak to jest ginąć i co jest potem.
Czy to też myśl samobójcza?

Myśli samobójcze

przez jordan458 19 paź 2012, 16:48
Ja bez przerwy myślę o samobójstwie, rozważam co będzie jak to się stanie, jak sobie poradzi moja rodzina. Brak mi zdecydowania. Obawiam się momentu kiedy zaciśnie mi się pętla wokół szyji, że zacznę wtedy myśleć iż można było jeszcze spróbować żyć. Że wtedy zacznę się czuć normalnie, ale będzie już za późno. Obawiam się też tego co będzie potem, czy nie będzie jeszcze gorzej niż tutaj czy też nic nie będzie. Bardziej boję się tego drugiego, jakoś mnie ta opcja rozczarowuje.
fluanxol 1,5 mg
Perazyna 50 mg

Myśli samobójcze

przez PanMedialny 19 paź 2012, 19:26
jordan458, ale rozmawiałeś o tym z lekarzem? Jeżeli nie koniecznie musisz mu o tym powiedzieć!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Myśli samobójcze

przez jordan458 19 paź 2012, 20:33
Coś tam mojej pani psychiatrze wspominam, ale widać nie dość wyraźnie. Ona jakby nie chce tego słuchać, chociaż to fajna babka. Moje ewentualne samobójstwo nie będzie wynikiem jakiś myśli nie wiadomo skąd, to jest samobój całkowicie logiczny będący konsekwencją okropnie nieudanego życia bez nadziei na zmianę. Biorę rispolept i coś tam działa, ale to niewiele zmienia w tej kwestii.
fluanxol 1,5 mg
Perazyna 50 mg

Myśli samobójcze

przez kaja123 19 paź 2012, 21:28
jordan458 napisał(a):Coś tam mojej pani psychiatrze wspominam, ale widać nie dość wyraźnie. Ona jakby nie chce tego słuchać, chociaż to fajna babka. Moje ewentualne samobójstwo nie będzie wynikiem jakiś myśli nie wiadomo skąd, to jest samobój całkowicie logiczny będący konsekwencją okropnie nieudanego życia bez nadziei na zmianę. Biorę rispolept i coś tam działa, ale to niewiele zmienia w tej kwestii.

Wydaje mi się że ona Cię słucha tylko Ty odbierasz to inaczej. Każdy kto ma mysli samobójcze w danym momencie przeżywa koszmar, beznadzieję. Nie sądzę żeby ktokolwiek chcący pomóc a tym bardziej terapeuta zareagował "o mój Boże nie rób tego" lub cos w tym rodzaju. Ty mów o tym bo to ważne, takie myśli są w depresji a rolą terapeuty jest zmienić twój kierunek myślenia niekoniecznie mówiąc wprost "nie zabijaj się".

Myśli samobójcze

przez jordan458 19 paź 2012, 21:36
Ona diagnozuje mnie jako osobowość schizotypową, kiedys byłem w szpitalu to też takie wnioski wyciągnęli plus z badania psychologicznego cechy os. schizoidalnej (nie wiem czy to się nie gryzie). Moja psychiatra twierdzi, że nie mam depresji ani nerwicy.
fluanxol 1,5 mg
Perazyna 50 mg

Myśli samobójcze

przez kaja123 19 paź 2012, 21:43
jordan458 napisał(a):Ona diagnozuje mnie jako osobowość schizotypową, kiedys byłem w szpitalu to też takie wnioski wyciągnęli plus z badania psychologicznego cechy os. schizoidalnej (nie wiem czy to się nie gryzie). Moja psychiatra twierdzi, że nie mam depresji ani nerwicy.

Ale słuchać Cię słucha ;)

Myśli samobójcze

przez jordan458 19 paź 2012, 21:50
Pewnie słucha, zresztą nie wiem jaka ma byc jej reakcja jak klient mówi, że ma takie myśli. Co może zrobić? Przecież nie będzie się tym przejmować bo by oszalała, pewnie nie raz to słyszy.
fluanxol 1,5 mg
Perazyna 50 mg

Myśli samobójcze

przez kaja123 20 paź 2012, 05:48
jordan458 napisał(a):Pewnie słucha, zresztą nie wiem jaka ma byc jej reakcja jak klient mówi, że ma takie myśli. Co może zrobić? Przecież nie będzie się tym przejmować bo by oszalała, pewnie nie raz to słyszy.

Ona wie co robi. Napewno nie bagatelizuje takich objawów bo wie że są poważne. Ważne żebyś jej zaufał.

Myśli samobójcze

przez acherontia-styx 29 paź 2012, 01:05
Ostatnio powróciły moje autodestrukcyjne myśli. Staram się sobie wmówić, że to tylko chwilowy dołek, że będzie ok.
Pytanie tylko jak długo można siebie tak oszukiwać....
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Myśli samobójcze

przez Lukrecja. 29 paź 2012, 22:05
Boze jak mi sie zyc nie chce :why:
Lukrecja.

Myśli samobójcze

przez Artemizja 29 paź 2012, 22:06
Lukrecja., Słońce,co się dzieje? :(
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Myśli samobójcze

przez Lukrecja. 29 paź 2012, 22:11
Nie widze w niczym sensu. Jak ja mam jutro wstac i isc do pracy? :why:
Lukrecja.

Myśli samobójcze

przez Artemizja 29 paź 2012, 22:15
Lukrecja., wiesz,że są lepsze i gorsze momenty.Teraz jest gorzej,ale zawsze jest nadzieja,że będzie lepiej...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Sortuj wg