Myśli samobójcze

Inne zaburzenia.

Myśli samobójcze

przez miki74 03 wrz 2011, 11:43
czarna roza napisał(a):Nie mogę pozwolić sobie na to by przestać pracować a mój lekarz tego nie rozumie
Nie, to Ty nie rozumiesz tego, w czym on się błyskawicznie połapał. Nie rozumiesz tego, że prawdopodobnie, prędzej czy później, i tak przestaniesz pracować z powodu tych myśli. W bardziej optymistycznym wariancie - wtedy podejmiesz leczenie, czyli zrobisz to, co lekarz Ci poleca teraz, tylko zmarnowawszy sporo czasu i pogorszywszy swój stan (nieleczone myśli samobójcze nasilają się, o ile mi wiadomo). Gorszy wariant to taki, że przestaniesz pracować ze względu na nieudaną lub właśnie udaną próbę samobójczą. Myślę, że właśnie tego nie rozumiesz, a Twój lekarz - tak.
miki74

Myśli samobójcze

przez czarna roza 03 wrz 2011, 11:50
Wiem że kiedyś się zabije, wytłumaczcie to /cenzura/ mojej mamie i rodzinie a nie mi, twierdzą że mi odpierdala nie jestem chora.
czarna roza

Myśli samobójcze

przez miki74 03 wrz 2011, 11:53
czarna roza napisał(a):Wiem że kiedyś się zabije, wytłumaczcie to /cenzura/ mojej mamie i rodzinie a nie mi, twierdzą że mi odpierdala nie jestem chora.
Nie, to Tobie trzeba tłumaczyć (zwłaszcza zalecenia lekarza!). To Ty jesteś odpowiedzialna za siebie. Mama i rodzina nie mają z tym nic wspólnego.
miki74

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Myśli samobójcze

przez czarna roza 03 wrz 2011, 12:00
Sama w tym gownie siedzę, oprócz ludzi na forum nie mam nikogo, we wszystkim widzę spisek nie dociera do mnie to że ktoś chce mi pomoc, rozkładan wszystko na czynniki pierwsze i szukam we wszystkim spisku przeciwko mnie, mój lekarz się stara a ja tego nie doceniam, nie dociera do mnie że chce mi pomoc, jestem pesymistka, pesymistycznie nastawiona do ludzi, świata do wszystkiego. Mój psychiatra raz stwierdził że większej pesymistki niż ja nigdy nie widział, stara się jak może a ja nie umiem tej pomocy przyjąć
czarna roza

Myśli samobójcze

przez Artemizja 03 wrz 2011, 12:03
czarna roza, więc być może nadszedł czas, byś oswoiła się jednak z myślą, że pomoc jest Ci potrzebna i skoro ludzie na forum chcą dla Ciebie dobrze, to i w świecie, który Cię otacza, również tak jest...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Myśli samobójcze

przez miki74 03 wrz 2011, 12:06
czarna roza napisał(a):Sama w tym gownie siedzę, oprócz ludzi na forum nie mam nikogo, we wszystkim widzę spisek nie dociera do mnie to że ktoś chce mi pomoc, rozkładan wszystko na czynniki pierwsze i szukam we wszystkim spisku przeciwko mnie, mój lekarz się stara a ja tego nie doceniam, nie dociera do mnie że chce mi pomoc, jestem pesymistka, pesymistycznie nastawiona do ludzi, świata do wszystkiego. Mój psychiatra raz stwierdził że większej pesymistki niż ja nigdy nie widział, stara się jak może a ja nie umiem tej pomocy przyjąć
Ok, no wiec co z tą Twoją alternatywą sprzed kilku postów powyżej?
miki74

Myśli samobójcze

przez czarna roza 03 wrz 2011, 12:07
Jak potrzebowałam pomocy nikogo nie było, teraz jak czas przyzwyczaił mnie do bólu znalazły się osoby które chcą mi pomoc a ja jej nie potrafię przyjąć, nie chce by ktoś się nademną litowal, nie potrzebuje łaski, wiem że napiszesz że jest inaczej ale boję się zawalczyc o swoje szczęście

-- 03 wrz 2011, 11:09 --

Raz jest tak że wiem że potrzebuje tej pomocy ale wiem że muszę pracować a raz jest tak że nie chce pomocy bo boję się że znowu ktoś mnie wykorzysta, skrzywdzi
czarna roza

Myśli samobójcze

przez ewap99 03 wrz 2011, 12:10
wiesz nie wiem czy szczera checo pomocy to litośc czy łaska,a moze włąsnie sympatia dla twojej osoby? a brania tez w zyciu trzeba sie nauczyc by byla rownowaga czemu boisz sie walczyc o szczescie? przeciez kazdy z nas chce miec lepiej nie?
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

Myśli samobójcze

przez czarna roza 03 wrz 2011, 12:13
Boję się tego że ktoś znowu mnie wykorzysta, że udaje że chce mi pomoc żeby mnie skrzywdzić, życie nauczyło mnie nieufności
czarna roza

Myśli samobójcze

przez ewap99 03 wrz 2011, 12:14
wiem ze po skrzywdzeniu ciezko jest zaufac ponownie,ciezko miec nadzieje ale zapewniam cie ze warto, czasem to nasze mysli odcinaja nas od swiata mowia ze jestesmy najgorsi beznadziejni nikt, nigdy, wszyscy ,własnie te wyrazy biora sie z naszej psychiki bo nigdy tak nie jest by wszyscy wobec nas zachowali sie tak samo

Myśli samobójcze

przez czarna roza 03 wrz 2011, 12:17
No właśnie, jeżeli ktoś mnie skrzywdził boję się każdego, każdy przecież może mnie skrzywdzić, może a nie musi ale nigdy nikt nie jest pewny, wolę się poddać niż spróbować zaufać
czarna roza

Myśli samobójcze

przez ewap99 03 wrz 2011, 12:23
A szkoda bo i bedac bardzo zranionym mozna trafic na naprawde wspaniałego człowieka z którym bedzie nam miło i lżej ...tylko trzeba sie odwazyc..ja na terapii miałam problem z zaufaniem samo zaufanie zajeło mi 8 miesiecy osatnio po 2 miesiecznej przerwie weszłam na terapie tam gdzie chodze widuje kilku psychologów ale tylko w obecnosci mojej poczułam sie bezpiecznie.Warto zaczac ukłądac siebie od nowa dac sobie szanse na lepsze zycie
Poza tym nie wszyscy ludzie krzywdzą

Myśli samobójcze

przez czarna roza 03 wrz 2011, 12:26
Mój psychiatra taki jest, tylko jemu ufam a i tak się trochę boję że nie chce dla mnie dobrze, czasem mam takie głupie wrażenie
czarna roza

Myśli samobójcze

przez ewap99 03 wrz 2011, 12:34
dobrze ze wiesz ze to tylko wrażenie i pomyśl ze zyczliwych ludzi jest naprawde wiecej nie tylko on

Sortuj wg