być jak kameleon?

Inne zaburzenia.

być jak kameleon?

przez etien 11 mar 2010, 20:32
Hej! mam zapytanie, czy według Was zachowywanie sie jak przysłowiowy kameleon jest jakomś formą zaburzenia? A jeśłi tak to jakiego zaburzenia dotyczy takie zachowanie? Czy ktoś z Was miał z czymś podobnym do czynienia?
Niesamowita, nieodgadniona i jakże samotna,
Niewzruszona, a jednak płacze…
Potrzebuje, choć się nie przyznaje,
Ona tęskni i chce…

Re: być jak kameleon?

przez Majster 11 mar 2010, 20:40
Rozumiem do czego zmierzasz, ale opisz sprawe dokladniej, walnij jakims przykladem ;)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez Joaśka 11 mar 2010, 20:58
Podobnie jak Majster uważam, że powinnaś dokładniej opisać to zachowywanie się... Zmienny jak kameleon - co przez to tak konkretnie rozumiesz? W jakich sferach, czym to się objawia, co Cię w tym niepokoi?
Joaśka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gringo 11 mar 2010, 21:48
Psychopaci tak mają, ale niekoniecznie, ludzie zaburzeni w inny sposób również, nieśmiali, chorzy na nerwicę, itd.
Gringo

przez szczesliwy_chomik 12 mar 2010, 13:23
Ja tez tak mam, przy każdej innej osobie włącza mi sie inna osobowość, inne poślady, inne umiejętności. Naliczyłam ich kilkanaście. Zatracenie wlasnej tożsamości, nie akceptowanie swojej prawdziwej natury, wrażliwość dzięki której chłoniesz jak gąbka zachowania innych ludzi w momencie gdy z nimi przebywasz, brak odwagi by pokazac swoje prawdziwe "ja" ( ucieczka przed krytyka, wolisz aby ktos ocenil twoja fałszywą naturę, niz by czynil uwage do prawdziwej, bo to zawsze mniej boli) itd, itd....Wiedziałam przed chwila co, ale już zapomniałam. - to może być to.

przez eufrozyna 12 mar 2010, 14:37
Jedyne co mi przychodzi do głowy to przypadek w serialu Dr House ;)

O ile dobrze pamiętam facet stracił pamięć i nie znał swojej tożsamości.... za to kiedy z kimś rozmawiał czy przebywał to wyczuwał nastrój tej osoby, indywidualne cechy charakteru, znał obawy, potrzeby itd., w rezultacie naśladował te osoby, zachowywał się jak kameleon a właściwie to bardziej jak lustro , zresztą tytuł tego odcinka brzmiał „Lustro”.

Nazwa tego zaburzenia to Giovannini's Mirror Syndrome ale podobno zaburzenie to zostało zmyślone na potrzeby serialu ;)
eufrozyna

przez bunny_wrrr 12 mar 2010, 16:10
wg mnie zalezy na czym to konkretnie polega czy jest swiadome czym jest motywowane i czy dana osoba czuje sie z tym zle czy nie
tak to trudno powiedziec
np emocje i nastroje bywaja bardzo zarazliwe zwlaszcza dla co wrazliwszych osob a wg teorii golemana mamy naturalna zdolnosc do 'podprogowego' wychwytywania ich w kontakcie z innymi i nasladowania ich badz reagowania na nie i nie jest to zla cecha sama w sobie czy z gory objaw zaburzenia
you can't get rid of your fears...but you can learn to live with them
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ExModerator

Sortuj wg