Osobowość borderline a homoseksualizm

Inne zaburzenia.

Osobowość borderline a homoseksualizm

przez xxsamotnaxx 04 lut 2009, 19:25
Witam ,mam 20 lat i dręczy mnie pewien problem. Otóż cierpię na osobowość typu borderline ( z pogranicza) i do tego tam jeszcze dochodzą jakieś zaburzenia lękowe. Od kilku lat zdaje mi się , że jestem lesbijką. Owszem, miałam kilku chłopaków ale z każdym wiedziałam, że "to nie to", nawet stosunek seksualny nie dawał mi przyjemności. W jednym nawet byłam zakochana, ale przeszło bezpowrotnie. Cały czas czułam coś do kobiet , zaczynając od szkolnej miłości do nauczycielki, poprzez piosenkarki i aktorki zakończywszy na realnej kobiecie ,kilka lat starszej ode mnie (również chorej psychicznie)) z którą weszłam w związek, który jest dla mnie niezwykle trudny z racji jej dziecinności. Między nami dochodzi do kontaktów seksualnych i ja wtedy osiągam pełną satysfakcję. Jeżeli chodzi o mężczyzn to jestem do nich wrogo nastawiona , próbuję im dorównać a nawet pokazać , że jestem lepsza, traktuję ich jako wroga i konkurencję. Gdy chłopak za rękę idzie z dziewczyną zazdroszczę mu ! Potrafię ocenić urodę kobiet zaś mężczyzn nie.
Czy jestem lesbijką czy tylko moja osobowość jest zaburzona. W końcu w osobowości z pogranicza człowiekowi ciężko określić własną tożsamość.
Pomóżcie!
xxsamotnaxx

Re: Osobowość borderline a homoseksualizm

przez Ridllic 04 lut 2009, 21:12
skoro napisalas ze facet nie daje Ci spełnienia a kobieta całkowicie oraz o tym jak piszesz ajki masz stosunek do mężczyzn to bardzo duze prawdopodobieństwo ,że własnie ja jesteś a nawet pewność minimalna no może biseksualna ale po tym co napisałaś odnosze wrażenie ,że raczej jesteś homoseksualistka
Ridllic

przez chloe 05 lut 2009, 00:11
Biseksualizm, homoseksualizm, a może po prostu jakieś złe doświadczenia z mężczyznami z przeszłości?

No i co by nie mówić - przy borderline miewa się takie dylematy.

Zresztą, kobiece piersi i pośladki są dużo piękniejsze i bardziej do podziwiania niż męskie (z góry przepraszam wszystkich facetów;) )

Powiedz, czujesz się źle, będąc w związku z kobietą? W sensie - czy uważasz, że to coś nieodpowiedniego, masz poczucie winy? Wydaje mi się, że nie powinnaś. Może kiedyś znajdziesz mężczyznę, który będzie TYM (a może będzie to TA kobieta, i wtedy trzeba będzie zaakceptować siebie i swoją orientację)...

No i jeszcze jedna teoria z pogranicza medycyny i psychologii - jako że kobiety znają swoje ciała, potrafią dać więcej przyjemności drugiej kobiecie ;) Źródła nie podam, ale na pewno kiedyś o tym czytałam :)
(...) Jest ciemno
jest ciemno jak najciemniej
mnie nie ma
nie ma spać
Nie ma oddychać
Żyć nie ma (...)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Hans 05 lut 2009, 00:28
chloe napisał(a):
No i jeszcze jedna teoria z pogranicza medycyny i psychologii - jako że kobiety znają swoje ciała, potrafią dać więcej przyjemności drugiej kobiecie ;) Źródła nie podam, ale na pewno kiedyś o tym czytałam :)

Zawsze uważałem, że każda kobieta ma w sobie coś z "bi", a jak sobie popiły, to się czasem do siebie zalecały, nie tak jak my chłopy dla jaj i przy pierwszym kontakcie "nie takim" fizycznym żarty się kończyły, to dziewczyny nie mają takich oporów :D

Pozdrawiam.
Feed your head
Feed your head

przez xxsamotnaxx 05 lut 2009, 17:06
Może i tak,ale ja nie postrzegam raczej kobiet jak taka "bi" co wypije i dostawia się do koleżanki. Ja nie myślę jedynie o seksie a o stałym! związku opartym na miłości. I to wszystko nie jest pod wpływem alkoholu bo ja nie piję zacznijmy od tego ,i nie należę do ludzi rozrywkowych. Nie wiem co mam o tym sądzić .Bo ja cały czas sobię powtarzam , że jestem hetero i że to moja choroba, ale nie wiem. Bo jak miałam 8 lat pisałam listy miłosne do koleżanek, cały czas podobały mi się koleżanki i nauczycielki!Nigdy żaden chłopak :/ Będąc w łóżku z facetem myślałam o kobiecie. Czy to normalne?
xxsamotnaxx

przez Hans 05 lut 2009, 18:23
xxsamotnaxx moim postem nie piłem do Ciebie, tylko tak ogólnie :)

Przecież homoseksualizm to nie jest choroba, świat poszedł do przodu i cały czas idzie pod tym względem, ja miałem podejście takie jakie miałem do ludzi o odmiennej orientacji, ale dzięki terapii i pracy w "zmienianiu" siebie coś w tej kwestii drgnęło, a nawet ruszyło w lepszą stronę. Warto zaakceptować siebie takim jakim się jest, jest lżej wtedy, nie palą na stosie za odmienność, na szczęście, inny nie znaczy gorszy i skoro piszę to ja, do niedawna skrajny przykład homofoba, to jednak coś już we mnie jest na +, bo zakończyło się obarczanie siebie jarzmem nienawiści i chęcią "oczyszczania" świata.

A psycholog/psychiatra co na to wszystko?

Pozdrawiam.
Feed your head
Feed your head

przez xxsamotnaxx 05 lut 2009, 19:00
Zarówno psycholog jak i psychiatra na dany moment nie wiedzą jakiej jestem orientacji, jednak psychiatra mówił że to normalne wątpliwości w tej chorobie ale mój organizm reaguje na kobiety jedynie,ale tego już mu nie mówiłam.
Ale ta wątpliwość trwa od najmłodszych lat :(
xxsamotnaxx

przez scrat 06 lut 2009, 05:28
To jedna z rzeczy do których musisz dojść sama. Na razie po prostu żyj, rób to co uważasz za słuszne - czujesz że z dziewczynami "to jest to" to bądź z nimi, kiedyś samo się wyklaruje kim tak naprawdę jesteś. Jeżeli les to przecież nie koniec świata, nie?
Przyjaciel forum

przez xxsamotnaxx 20 kwi 2009, 15:06
Jednak nie homoseksualizm a androfobia. Po prostu mam lęk przed facetami straszny :(
xxsamotnaxx

przez harpagan83 07 paź 2010, 21:21
xxsamotnaxx napisał(a):Jednak nie homoseksualizm a androfobia. Po prostu mam lęk przed facetami straszny :(

jeśli to nie homoseksualizm to w takim razie co? Bi seksualizm? Skoro osiagasz satysfakcje podczas seksu z dziewczynami to hyba jednak Hetero nie jesteś.
Sam mam problemy ze swoim homoseksualizmem. Czuje pociąg do facetów ale nigdy sie w żadnym nie zakochałem i nie wyobrażam sobie zwiazku z facetem, chociaż wiem że seks mógłbym z nim odbyć bo czuje podniecenie. W dziewczynach natomiast sie zakochuje ale nie czuje tak silnego popędu jak do facetów. Byłem w zwiazku z dziewczynom prawie rok czasu i było super zakochałem sie w niej. Wielu ludzi mowi mi że poprostu jestem bi, ale teraz niestety mam problemy z relacjami z dziewczynami i zaczynam mieć problemy z seksem. Do tego dochodzi depresja i nerwica Tak wiec twój post tylko utwiierdza mnie w przekonaniu że homoseksualizm to zaburzenie które utrudnia życie. Myśle że takich ludzi jak my jest znacznie więcej jednak wielu z nich udaje że są szcześliwi z takiego stanu rzeczy, a to dlatego że bycie homo jest teraz na topie. Moim najwiekszym mażeniem byłoby gdyby sie okazało, że homoseksualizm można leczyć :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Żeby coś zrobić trzeba się starać
Robić to, robić to, tym się jarać
To wymaga pełnego angażu
E, pamiętaj o tym jak o melanżu

przez Magi43 04 lis 2010, 00:34
hej ,samotna ,Ty wiesz jaką diagnozę dostałaś? ,osobowość histrioniczna psychoinfantylna ,z niewykluczeniem psychoz ,więc czemu ciągle gadasz o homoseksualizmie ,Rosjanką byłaś ,dziwką ,wołkową i wiele innych postaci ,spotykałaś się z facetami ,czy homoseksualizm tak wygląda ?odpowiedz sobie sama i nie wypisuj głupot
Magi43

Sortuj wg