Zdrowe odżywianie czy medykamenty?

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez LitrMaślanki 10 lut 2011, 14:16
_asia_, u psychiatry

-- 10 lut 2011, 14:18 --

Poppy_red,
Zacznę żywić się promieniami słonecznymi i będzie po problemie :8):

a masz chlorofil w organizmie ? Jak nie to wsadz ten fakirski sposób miedzy bajki :mrgreen:
LitrMaślanki

przez soulfly89 11 lut 2011, 01:48
_asia_ napisał(a):A co powiecie o chlorelli i spirulinie, próbowaliście? :)

Ja już się od pół roku próbuję wybrać do sklepu zielarskiego i kupić tą spirulinę... ;)

Pamiętam, że kiedyś mi nawet wysłałaś linka do sklepu ze spiruliną, ale w międzyczasie dowiedziałam się, że u mnie w sklepie zielarskim też sprzedają suszoną spiruliną i to taniej! Zastanawiam się tylko czy to się przekłada na jakość. Tak, czy inaczej spróbuję. Na razie nie stać mnie na kupienie większej ilości.

To jest właśnie problem ze zdrowym jedzeniem. Jest drogie. I przyrządzanie go zajmuje dużo czasu. Ja na razie nie mam tyle miłości do siebie samej żeby się tak poświęcać ;) Wolę się z ludźmi pospotykać albo iść do pracy.

Ale jak już kiedyś będę bogata i trochę się uspokoję to pewnie będę się zdrowo odżywiać. Na razie staram się zrezygnować zupełnie z mięsa i jeść tylko ryby oraz wołowinę od czasu do czasu. Ciekawe czy mi się uda. Ale masz zupełną rację Asiu, mi śmieciowe żarcie też przestaje smakować, odkąd zaczęłam go jeść mniej. Słodycze i wieprzowina już mi nie wchodzą. Czasem wręcz czuję obrzydzenie jak zdarzy mi się zjeść jakiś batonik albo kawałek kotleta. Ze słodyczy ubóstwiam tylko krówki, czekoladę białą i lody.

Zdrowe jedzenie na pewno ma duży wpływ na zdrowie, ale mi się udało wyjść z najgorszego dołka jedząc tak samo jak zwykle, czyli średnio zdrowo. Wydaje mi się, że siła woli tutaj ma decydujące znaczenie. W krajach III świata ludzie jedzą byle co, ale jakoś mają siłę i wolę żeby przeżyć, więc tu chodzi o coś innego. Ale o co - to pozostaje dla mnie tajemnicą ;)

przez _asia_ 11 lut 2011, 08:48
soufly89,
no właśnie – w krajach III Świata jedzą byle co – żywność prostą i naturalną, a nie jakieś chemiczne cuda. :)

Muszę obalić mit, że zdrowe odżywianie dużo kosztuje, to nie prawda!!! Wydaję na jedzenie mniej niż w okresie, gdy odżywiałam się niezdrowo. 80% naszego pożywienia powinny stanowić węglowodany złożone. Najlepszym ich źródłem jest np. kasza jaglana, która kosztuje niecałe 3 złote. Jadam ją kilka razy dziennie w różnej wersji (z różnymi warzywami, pestkami, nasionami, jajkiem, czasem z kurczakiem czy rybą, olejami, przyprawami, jeśli ktoś może to jest pyszna na słodko z suszonymi owocami, z gotowanym jabłkiem, z bakaliami, orzechami, cynamonem...). To samo z kaszą gryczaną – też nie jest droga, a możliwości zrobienia potraw z nią jest sporo. Warzywa i owoce – sezonowe (nie np. pomidory czy ogórki kupowane zimą) – też nie są wcale drogie. Wspaniałym źródłem białka są pestki dyni, słonecznika, nasiona siemienia lnianego, orzechy – kupowane na wagę w warzywniakach nie są drogie, a są smaczne, bo te w paczkach często są zjełczałe. Co do dobrych tłuszczów to owszem, dobrej jakości olej lniany kosztuje ok. 30 zł, ale jest go cała butla. Jedząc tłuszcz we frytkach, chipsach, kebabach też pewnie uzbierałaby się niezła sumka.
Ja nie mówię o kupowaniu żywności jedynie w sklepach ekologicznych, bo faktycznie tam jest drogo. Jest mnóstwo dobrego jedzenia, które można nabyć w zwykłych sklepach. Trzeba tylko wiedzieć, co wybrać.
A ile kosztuje byle jogurcik czy serek? Ile kosztują wędliny, w ogóle kupowane mięso? Ile ludzie wydają na niezdrowe przekąski ?
Jeszcze jedna ciekawostka – po przestawieniu się na co najmniej 2 posiłki gotowane (a najlepiej 3 choć wiem, że to trudne dla ludzi pracujących) składające się z węglowodanów złożonych (kasza jaglana, gryczana, płatki owsiane) ochota na niezdrowe przekąski, zwłaszcza słodycze, bardzo się zmniejsza bądź w ogóle mija. Wystarczy śniadanie i kolacja na ciepło, robiona po domowemu, a po niedługim czasie odczuje się różnicę.

Mówi się o tym jak ważne są produkty zbożowe. Ale nie mówi się o tym, że bardziej wartościowe, sycące, zaspokajające potrzeby naszego organizmu są w postaci gotowanej (kasze, płatki), a nie pieczywa. Kanapki wyziębiają organizm, osłabiają naszą energię. By jej dostarczyć powinniśmy jeść więcej posiłków gotowanych, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Co do spiruliny to może być inna. Mi po niej wzrosła pięknie ferrytyna, żelazo.

LitrMaślanki
,
no to jak było u tego lekarza, tak źle...?
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez GG7 11 lut 2011, 09:07
By zdrowo ( w miarę się odżywiać ) w tym kraju ( i nie tylko ) trzeba robić wyroby najlepiej- samemu , warzywka też samemu sobie sadzić itd/itp ., inaczej trafimy tylko i wyłącznie na mniejszy lub większy "wałek" cudów /chemikaliów wypełniaczy /chujo... - ot tyle ...
Rexetin+Trittico+Oxazepam+Miansec // i czasem C2H5-OH ..."idę" -powoli chyba ..? w stronę prostej ,byle bym szybko nie dotarł do jej kresu."NFZ" - Nichilistyczna Filozofia ZBRODNI - Poszargana/poszarpana wielowątkowość wewnętrzna powoli dobija/zabija.. qrv. 104 kg :( /67"
GG7

przez LitrMaślanki 11 lut 2011, 09:49
_asia_, no właśnie ,o to chodzi że nie było zle . Jednak organizm zareagował strasznie dużym napięciem i okropnym stresem i lekiem ..który w zasadzie jeszcze trwa .
Co do obalania mitu o kostowcowaci zdrowego odżywiania się ,przyłącze się do obalania .
Jedząc zdrowo ,dostarczając organizmowi potrzebnych mu składników odżywczych ,mineralnych i witamin spożywałem 1/3 pokarmu ,a jedząc po polsku czyli ;wieprzowina ,ziemniaki,kanapki z białego chleba ...nie jadłem żarłem i chodziłem wciąż głodny .
LitrMaślanki

przez _asia_ 11 lut 2011, 09:58
GG7, no niestety, w dużej części masz rację... Ja jedząc całe życie warzywa z własnej uprawy z trudem przełykam kupione. :? Nie dość, że mi nie smakują to jeszcze źle się po nich czuję, więc dalej jem te z własnej działki, a tylko czasem kupuję jakieś na bazarku...
Jeszcze gorzej jest z mięsem - kupionego nie tknę, bo boli mnie po nim żołądek, jest mi niedobrze. A po mięsie drobiowym od babci nie. Natychmiast wyczuwam każdą chemię.
Jajka też jem od "swoich" kur...
Kupuję głównie kasze, ryż brązowy, pestki, nasiona, orzechy, oleje, czasem rybę, czasami jakieś warzywa, których nie mamy (brokuły, brukselka).

-- 11 lut 2011, 09:01 --

LitrMaślanki, rozumiem... Dobrze, że się jednak odważyłeś i tam poszedłeś. :great:

LitrMaślanki napisał(a):Jedząc zdrowo ,dostarczając organizmowi potrzebnych mu składników odżywczych ,mineralnych i witamin spożywałem 1/3 pokarmu ,a jedząc po polsku czyli ;wieprzowina ,ziemniaki,kanapki z białego chleba ...nie jadłem żarłem i chodziłem wciąż głodny .

Zdecydowanie tak Zdrowym jedzeniem raczej nie da się przejeść. I znikają ataki głodu... :smile: A, i jest smaczne, choć niektórzy w to nie wierzą i się krzywią. :D
Ostatnio edytowano 11 lut 2011, 10:01 przez _asia_, łącznie edytowano 1 raz

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez LitrMaślanki 11 lut 2011, 10:01
_asia_, ostatnio z lakuda kopiliśmy ryz dziki ponad 15 zł za dwieście gram ..O zgrozo kg wychodzi ponad 75 zł :mrgreen:
LitrMaślanki

przez _asia_ 11 lut 2011, 10:03
LitrMaślanki, ja wolę brązowy. :P

Helen Keller

przez LitrMaślanki 11 lut 2011, 10:04
A, i jest smaczne, choć niektórzy w to nie wierzą i się krzywią. :D

W moim wypadku to że mi smakuje dotarło do mnie po 3 tygodniach dopiero .
LitrMaślanki

przez _asia_ 11 lut 2011, 10:10
Do mnie też po pewnym czasie, oczyściły mi się kubki smakowe i zupełnie inaczej zaczęłam odczuwać smaki. ;)
Ja się na początku strasznie męczyłam, bo żyłam na produktach mącznych, mlecznych i słodyczach. Aż tu nagle musiałam przejść na ostrą przeciwgrzybiczą dietę. To był koszmar. :lol: :twisted: Ale jednak się udało i teraz jestem bardzo zadowolona ze zmiany. :D

Helen Keller

przez LitrMaślanki 11 lut 2011, 11:11
_asia_, najgorsze jest to ,że dużo pale . A jak wiadomo powonienie to strasznie istotny element smaku.
Właśnie tu się upatruje moich upodobań do smażonego i dużej ilości rożnych często piekielnie ostrych przypraw .
LitrMaślanki

przez _asia_ 11 lut 2011, 13:15
LitrMaślanki napisał(a):_asia_, najgorsze jest to ,że dużo pale . A jak wiadomo powonienie to strasznie istotny element smaku.
Właśnie tu się upatruje moich upodobań do smażonego i dużej ilości rożnych często piekielnie ostrych przypraw .

Ooooo, to bez dwóch zdań!!! Mi, odkąd rzuciłam palenie, baaaaaaardzo wyostrzył się smak oraz węch. Nawet aż za bardzo. :P

-- 12 lut 2011, 11:12 --

A co sądzicie o związku witamin z grupy B oraz naszego stanu psychicznego?

Ogromną rolę odgrywa tu np. kwas foliowy (wit B9), którego niedobór powoduje m. in depresję:
http://kobieta.interia.pl/news/kwas-fol ... roj,895540
http://zdrowe-zywienie.wieszjak.pl/wazn ... iowy-.html

-- 12 lut 2011, 16:58 --

Bardzo ciekawy film o skuteczności terapii Gersona (surowa organiczna żywność w postaci soków i sałatek + lewatywy z kawy) w leczeniu raka oraz innych schorzeń, bardzo polecam!

Helen Keller

przez LitrMaślanki 13 lut 2011, 01:17
tu jest ciekawszy aminokwas znany pod nazwą Witamina B17

reszta na YT

Słyszałem sporo o odżywianiu komórkowym ,z zastosowaniem tego aminokwasu ,także w dolegliwościach psychicznych .
LitrMaślanki

przez linka 13 lut 2011, 01:30
Heh niestety, jeśli człowiek chce się zdrowo odżywiać a przy tym jada mięsko to bardzo bardzo droga impreza. Nie tak jak piszesz. Zdrowe ryby, ekologiczne mięso, ekologiczne warzywa i owoce są bardzo drogie. Nie każdy ma własną uprawę i grządki........... :bezradny:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg