Miłorząb japoński na lęki?

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez Guzik 30 sty 2011, 18:03
"Największą grupę zawartych w liściach miłorzębu związków chemicznych stanowią glikozydy flawonowe ( kemferol, kwercetyna, izoramnetyna ) oraz terpeny ( bilobalidy i gingkolidy A,B,C), które uzupełniają wzajemnie swoje działanie. Ponadto w roślinie tej znajdują się proantocyjanidyny, lignany, olejki eteryczne, garbniki oraz wiele innych, mniej znanych substancji czynnych.
Miłorząb japoński poprawia pamięć, ukrwienie mózgu, działa antydepresyjnie, przeciw lękowo i przeciw migrenowo. Skutecznie można go stosować w astmie, chorobie Alzheimera, chorobach serca i krążenia obwodowego. Zmniejsza agregację płytek krwi, powstrzymując tym samym powstawanie zakrzepów w naczyniach krwionośnych. Obniża wysokie ciśnienie krwi a zbyt niskie podnosi, odgrywając w tym zakresie rolę regulatora. Pomaga w leczeniu chorób wątroby i nerek, różnych stanów zapalnych, impotencji, szumu w uszach, pogorszenia słuchu w starszym wieku, zaburzeniach wzroku i hemoroidów.(...)"

Czy ktoś może próbował? I czy ktoś wie czy można stosować razem z lekami? Bo dziurawca ponoć nie a taki miłorząb?

przez _asia_ 30 sty 2011, 18:10
Nie wiem czy miłorząb jest dobry na lęki, ale na pewno na krążenie, faktycznie poprawia trochę ukrwienie mózgu, a więc jest dobry przy migrenach, na które ja cierpię. Stosuję go od pewnego czasu w postaci preparatu GinkofarForte. Nie mam niestety pojęcia czy można go stosować z lekami chemicznymi, bo ja nie biorę....
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Guzik 30 sty 2011, 18:17
Czujesz jakieś działanie?

Myślałam o formie naparu z suszu(?)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez _asia_ 30 sty 2011, 18:35
Myślę, że w formie suszu ma lepsze działanie.
Jakąś tam różnicę czuję jeśli chodzi o sprawy krążeniowe, ale biorę też inne specyfiki (mieszankę ziół), więc nie wiem czy to akurat od miłorzębu...

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Re: Miłorząb japoński na lęki?

przez MARIAN1967 30 sty 2011, 22:45
Zdecydowanie lepiej poprawia krążenie Acard lub Polocard. Można stosować razem z Ginkofarem.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez _asia_ 31 sty 2011, 08:01
Marian, pewnie tak, preparaty, o których piszesz mają zapewne silniejsze działanie, ale czy to nie są NLPZ? Bo mi takiej chemii nie wolno... Więc wspomagam się miłorzębem. :smile:

Helen Keller

przez MARIAN1967 31 sty 2011, 21:30
Zawierają kwas acetylosalicylowy /aspirynę/.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez Badziak 31 sty 2011, 22:32
Biorę miłorząb już jakieś dwa lata. Głównie na cerę, bo jak tylko odstawiam to krostki wracają. Fakt, poprawia krążenie - pożegnałam się z zimnymi stopami. Równolegle biorę sertralinę (wcześniej escitalopram, moklobemid i wenlafaksynę) i nic złego mi się nie dzieje. Polecam ten z Olimpu (Ginkoflav), bo ma największą ilość mg w jednej kapsułce. Działania przeciwdepresyjnego nie zauważyłam (za to wyraźne było po escitalopramie :D). Może potrzebne są większe dawki? To może być tak jak z tranem - on ponoć też przeciwdziała depresji i lękom, ale dopiero w dużych ilościach.

Polecam zamawiać suplementy przez internet. Jak kupujecie kilka opakowań to jest o wiele taniej.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Guzik 31 sty 2011, 23:13
Jutro podejdę do jakiś zielarskich sklepów i zapytam o ten miłorząb, jeśli nie będzie to zamówię na allegro (razem z melisą i rumiankiem) i będę pić napary. Nie powinno zaszkodzić, a i tak dużo piję to mogę takie mieszanki :D Zapytam może w aptece przy okazji czy wiadomo coś o niemożliwości przyjmowania wenlafaksyny i tego miłorząbu, chyba że nowy lekarz wymyśli coś innego.

przez eligojot 02 lut 2011, 00:31
Tak, na mnie działa przeciwlękowo. może nie tak jak jakis xanax czy inny uspokajacz, ale czuje się taki "stonowany". Zreszta na ulotce jest napisane, że dla osób starszych aby zachowały równowagę psychiczną.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez Guzik 04 lut 2011, 13:21
Kupiłam miłorząb, zaparzyłam z rumiankiem, smakuje obrzydliwie ale liście z łodygami w kubku wyglądają komicznie ;)

-- 04 lut 2011, 13:23 --

*Yerba Mate ponoć ma działanie antydepresyjne, a herbata z miodokrzewu łagodzi skutki bezsenności

-- 04 lut 2011, 13:25 --

eligojot napisał(a):Tak, na mnie działa przeciwlękowo. może nie tak jak jakis xanax czy inny uspokajacz, ale czuje się taki "stonowany".

Ale to przy długotrwałym stosowaniu czy tak jakoś od razu?

przez eligojot 04 lut 2011, 14:07
Po ok. tygodniowym stosowaniu max. dawki.
Ale nie wiem na ile takie zaparzanki sie zdadza, lepiej kupic specyfik w tabletkach, bo ma tez substancje ulatwiajace przyswajanie.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez Guzik 04 lut 2011, 15:57
hmm ja też nie wiem :P

przez Anna R. 05 lut 2011, 01:01
Na lęki on mi średnio pomaga, ale ma pozytywny wpływ na życie intymne
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg