Jaka dieta na nerwice i depresje?

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Re: Jaka dieta na nerwice i depresje?

przez PEPE1234 17 sty 2011, 12:02
http://pychotka.pl/option,com_joomlaboa ... id,14.html
tutaj znajdziecie co jeść aby zmniejszyć stres...

Re: przeciwdepresyjna dieta optymalna

przez linka 17 sty 2011, 12:04
PEPE1234, ale dlaczego czekolada nie?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez LitrMaślanki 17 sty 2011, 12:11
linka, chyba chodzi o możliwość uzależnienia sie od czekolady . A w depresji i nerwicy każde nowe uzależnienie to dość kłopotliwa sprawa.
LitrMaślanki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna Maria 17 sty 2011, 12:29
:shock: a to dziwne żeby dieta optymalna przeciwdziałała depresji :?
moi zdanie to więcej szkodzi niż przynosi korzyści,ale moge być nieobiektywna bo jestem wegetarianką :roll:
na depresje to może dieta o niskim indeksie glikienicznym która przeciwdziala wahaniom nastroju,ale przede wszystkim to zdrowa,dobrze zbilansowana dieta,zgodnie z piramidą zdrowia i umiarkowany wysiłek fizyczny
acha,i czytałam o diecie makrobiotycznej która podobno nawet leczy choroby psychiczne,w końcu nie ma jak to powrót do natury i harmonia ;)
Anna Maria

przez Korba 17 sty 2011, 14:10
połączyłam wątek o diecie optymalnej z drugim wątkiem o podobnej tematyce
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez linka 17 sty 2011, 14:17
Ja wiem, że nie wolno przy nerwicy, depresji i innych zaburzeniach stosować żadnej diety WYKLUCZAJĄCEJ. Owszem należy ograniczać to co trzeba, jak napisała kasiątko - piramida zdrowia + sport.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez PEPE1234 28 lut 2011, 18:27
Organizm produkuje wiele substancji chemicznych, które mają ogromny wpływ na to, co i jak jemy. Jeśli wieczorem przychodzimy do domu zmęczeni, głodni lub zestresowani, odczuwamy potrzebę spożycia czegoś słodkiego. Mamy wówczas ogromne szanse wpaść w zaklęty krąg biochemiczny: organizm zaczyna wtedy produkować więcej kortyzolu (hydrokortyzonu) - hormonu, który podwyższa zapotrzebowanie na węglowodany. Kiedy już zjemy coś pysznego i poziom glukozy we krwi wzrośnie - trzustka wydzieli insulinę (hormon który wpływa na przemianę węglowodanów, tłuszczy i białek). Insulina przenosząc glukozę do tkanek, transportuje również aminokwasy z krwi do włókien mięśniowych. Wyjątkiem jest egzogenny tryptofan. Dlaczego tak się dzieje? - nie do końca wiadomo...
Przenikanie tryptofanu przez barierę krew-mózg, jest warunkiem syntezy neurohormonu serotoniny.
Istnieje również zależność pomiędzy niskim stężeniem insuliny a obniżonym przenikaniem tryptofanu przez barierę krew-mózg. Przy niskim poziomie insuliny we krwi następuje nadmierne wydzielanie kortyzolu. Wpływ kortyzolu na przemianę białkową polega na zwiększonym rozkładzie białek w tkankach pozawątrobowych, co z kolei zwiększa stężenie aminokwasów we krwi. Tryptofan może wydzielać się w dwóch formach: wolnej i związanej z tym, że duże stężenie tryptofanu związanego utrudnia przenikanie wolnego tryptofanu przez barierę krew-mózg.

przez NoOneLivesForever 05 mar 2011, 09:17
Tak szczerze to już wiele razy zmieniałem dietę odstawiając pewne składnik, dodając inne, licząc na to, że wpłynie to pozytywnie na zdrowie, niestety wpływ był bardzo niewielki.
NoOneLivesForever

przez _asia_ 05 mar 2011, 10:19
NoOneLivesForever napisał(a):Tak szczerze to już wiele razy zmieniałem dietę odstawiając pewne składnik, dodając inne, licząc na to, że wpłynie to pozytywnie na zdrowie, niestety wpływ był bardzo niewielki.

a mogę wiedzieć jak wyglądały Twoje diety? :smile:
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez NoOneLivesForever 05 mar 2011, 13:14
Ohh, przeróżnie... :mrgreen:

Próbowałem żywić się wyłącznie sałatkami warzywnymi przez ok 2 tygodnie. To była 1 dieta.
Porzucałem już cukier, słodycze, kawę, herbatę, biały chleb (ostatecznie wróciłem do tych rzeczy, bo nie widziałem żadnej różnicy, teraz dużo mniej słodzę i piję mniej kawy).

Kilka razy na przestrzeni 2 ost. lat eksperymentowałem też z suplementami diety, sporo czytałem o roli witamin i minerałów w funkcjonowaniu organizmu.

Brałem też "zabójcze" dawki przeciwutleniaczy (np. 1-2 g witamin C dziennie przez 1,5 miesiąca - to razem z wysypianiem się pomaga na skórę; i inne).
Rok temu kupiłem dosyć drogie tabletki z Żeń-Szeniem i to naprawdę mi pomagało, tylko szkoda, że efekt był chwilowy.

BYło tego więcej, ale nie pamiętam teraz.

Na dzień dzisiejszy staram się jeść mało, najlepiej tylko 2 razy dziennie i nie wieczorem, bo to naprawdę daje pozytywne efekty w samopoczuciu, (rozsądne) 'niedożywienie' jest zdrowe. Czasami mam tak, że muszę się najeść i, i tak jest za mało, więc jem i jem, ale to nie pomaga, bo psuje nastrój na dłuższą metę.
Dodatkowo bardzo dużo piję, głównie wodę i herbatę (zieloną, miętę, ew. czarną), 2-3 litry dziennie, coś koło tego.

Dieta nie jest w stanie wyleczyć z nerwicy, na moje oko. Nie wiem, co jeszcze można wymyślić w tym zakresie, dietę Kwaśniewskiego?
Obserwuję ludzi, którzy nie chorują na żadne nerwice/depresje i ci potrafią żywić się "śmieciami", imprezować pół tygodnia, fajki popijać alkoholem i nic im nie jest.
NoOneLivesForever

przez _asia_ 05 mar 2011, 15:56
a próbowałeś diety makrobiotycznej? :D
4 posiłki dziennie. dużo warzyw, owoce w mniejszej ilości.
jaką wit. C brałeś? z witaminami trzeba uważać, bo wiele z nich jest słabo przyswajalnych w postaci syntetycznej. na układ nerwowy polecam witaminy z grupy B (zwłaszcza kwas foliowy, inozytol, B12) - tylko, że terapeutyczne dawki rzędu ok. 2000% dziennego zapotrzebowania.
trzeba trochę odtruć organizm, wzmocnić się - vilcacora, olejek z oregano, chlorella.

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez NoOneLivesForever 09 mar 2011, 13:30
a próbowałeś diety makrobiotycznej?
4 posiłki dziennie. dużo warzyw, owoce w mniejszej ilości.
Nie, poczytam o tym.
jaką wit. C brałeś?
Z rutyną i zwykłą, głównie sam kwas askorbinowy.
z witaminami trzeba uważać, bo wiele z nich jest słabo przyswajalnych w postaci syntetycznej. na układ nerwowy polecam witaminy z grupy B (zwłaszcza kwas foliowy, inozytol, B12) - tylko, że terapeutyczne dawki rzędu ok. 2000% dziennego zapotrzebowania.
Skomplikowana sprawa z witaminami, wiem, że wit. E powinno się brać wraz tłustymi posiłkami, inaczej się nie wchłania, a wit. C i E nawzajem wzmacniają swoje działanie w organizmie.
trzeba trochę odtruć organizm, wzmocnić się - vilcacora, olejek z oregano, chlorella.
Lubię robić kilkudniowe głodówki i piję bardzo dużo wody, bez odp. dużej ilości napojów czuję się źle.
NoOneLivesForever

przez _asia_ 09 mar 2011, 15:29
NoOneLivesForever, jeśli masz silny organizm to takie głodówki są czasem faktycznie pomocne, dużo wody - jak najbardziej. ;) Szczerze mówiąc to ja też czuję się źle, gdy mało piję. Dlatego wszędzie chodzę z mineralką. :D

Helen Keller

przez NoOneLivesForever 09 mar 2011, 17:00
Dlatego wszędzie chodzę z mineralką.
A to już u mnie rytuał :D I jeszcze guma do żucia.
NoOneLivesForever

Sortuj wg