Omega-3, witaminy, minerały

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez Synsa 22 lip 2013, 10:21
Podzielę się swoimi doświadczeniami.
Aktualnie biorę tylko magnez +b6, jedyne co daje to lekkie obniżenie problemu z bólem mięśni.
Za to kiedy prawie rok udawało mi się utrzymywać względnie zdrową dietę (ryż, kasze, makaron durum + warzywa, owoce + raz na tydzień jakiś grzeszek w postaci śliwki w czekoladzie czy kawałka pizzy) do tego piłam tran (starcza na dużo dłużej niż tabletki, minus to oczywiście smak ale da się przyzwyczaić :D) i tabletki 'ze wszystkim' cynk, krzem, miedź itd. popularnie wciska się je babeczkom na piękny wygląd ;) Do tego ćwiczyłam kilka razy dziennie po dosłownie 10-20 minut między jakimiś zajęciami.
Psychicznie i fizycznie czułam się bardzo dobrze, miałam więcej chęci do świata i byłam bardzo zadowolona z siebie, tym bardziej że udało mi się przypadkiem do tego schudnąć ;p
Polecam spróbować, wydaje mi się że sama zmiana daje już jakieś pozytywne efekty a jeśli uda się w tym wytrwać samopoczucie rośnie z każdym dniem.
Nie pytaj o pustkę, nie pytaj o strach gdzieś w nas ukryty-widzisz, od tych pytań jest nasz psychoanalityk.

Setaloft + Convival + Hydroksyzynka

przez Mad_Scientist2 22 lip 2013, 11:43
Pora na moje podsumowanie. Od pary miesięcy biorę komplex witamin, magnez i omega-3. Od miesiąca w dawkach-

- wit. A, D3, E, C, B1, B2, Niacyna, B6, Kwas foliowy, B12, Biotyna, Kwas pantotenowy- wszystko w dawkach przekraczających (niekiedy znacznie) 100% zapotrzebowania dziennego- ale jednocześnie nie na tyle, by spowodować hiperwitaminozę;
- magnez 500mg/doba (chelat)- na granicy pomagnezowej sraczki :P
- omega 3- 2000mg EPA+DHA- były robione randomizowane badania, ślepa próba, osób z kliniczną depresją, którym przez kilkanaście tygodni/kilka miesięcy podawano 500mg, 1000mg, 1500mg albo 2000mg EPA+DHA, a innym podawano placebo-pastylki z cukrem. U większości osób, którym podawano omegi-3 odnotowano bardzo dużą poprawę samopoczucia znacznie przewyższającą placebo. Przy czym stwierdzono, że optymalna dawka "antydepresyjna" to 1-2g EPA+DH/doba.
- d-aspartic acid 4000mg/doba
- "prawdziwy lek na depresję"

Wnioski? Na początku było mega ch... wręcz pokusiłbym się o stwierdzenie, że mój stan znacznie się pogorszył (zapewne nie ma to związku z niczym z ww.). A od niedawna nastąpiła zauważalna poprawa i przyszła remisja. Czego to zasługa? Zapewne niczego z powyższych. :P Najprawdopodobniej to zasługa 'zaskoczenia' prawdziwego leku na depresję albo po prostu epizod depresji samoczynnie ustąpił po określonym czasie- jak się często zdarza. Ale zważywszy, że te suple mnie znowu tak dużo nie kosztowały, to było to całkiem przyjemne placebo. :D

przez skufka 22 lip 2013, 15:52
Synsa, Mad_Scientist2 - wasze historie napawają mnie nadzieją - mimo, że Mad uważa, że to psychtrop zadziałał. Myślę, że te suple też pomogły, w końcu trochę ich było. Nie da się niestety porównać, jak by było bez nich. Cieszę się, że macie się lepiej :)
Zdedydowałam się brać wiecej omegi, czyli 2000 a nie 1000, jak dotychczas.
Mam pytanie odnośnie witaminy B12. Jaką bierzecie? Czy możecie polecić jakąś konkretną?
Pomyślałam też, że może na tę moją chudość brać jakieś odżywki, brał ktoś?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 22 lip 2013, 15:59
skufka, Jesli chodzi o B12 to dr Różański twierdzi , że wchłanianie z supli jest prawie zerowe, co prawda Tomakin ma inne zdanie , ale ja wierzę drowi ;) Więc lepiej szukać naturalnych źródeł. Ja nie zażywam w formie tabletek, a poziom mam w normie,
Moderator

przez Mad_Scientist2 22 lip 2013, 16:02
No właśnie, prawie zerowe- czyli na poziomie max. kilku %. To oznacza, że aby wchłonęła się wymagana ilość znacznie trzebaby w syntetyku przekroczyć dzenne zapotrzebowanie (moja supla ma bodaj 920% dobowego zapotrzebowania wit. B12 ;) ). Ponadto niektóre suplementy zawierają nieaktywne biologicznie analogi wit. B12, które nie dość, że nic nie dają, to jeszcze utrudniają wchłanianie właściwej wit. B12 (patrz afery z suplementacją wit B12 u wegetarian z alg morskich).

przez skufka 23 lip 2013, 07:47
Nie wiedziałam, że tak słabo się wchłania. To co mam brać???
A zastrzyki z B12 ktoś brał?

przez *Wiola* 23 lip 2013, 10:37
skufka, Jeśli masz duże niedobory to zastrzyki są skuteczne i wskazane, Jeśli nie takie duże, to szukaj naturalnych źródeł.

-- 23 lip 2013, 10:38 --

Mad_Scientist2, Masz może .po .polsku ten artykuł o algach?
Moderator

przez niosaca_radosc 23 lip 2013, 14:58
magnez 500mg/doba (chelat)- na granicy pomagnezowej sraczki :P
Podobnie jak Mad_Scientist2, nie wiem na ile to efekt magnezu, a na ile rozkręcenia się leków przeciwdepresyjnych, ale ja swojego czasu, będąc w szpitalu, dostawałam magnez dożylnie. 10 dniowa kuracja i akurat po tych dziesięciu dniach zaczęłam się czuć coraz lepiej. Fakt, że brałam też sporo innych przeciwdepresyjnych, ale magnez myślę, że magnez pomaga w stanach obniżonego nastroju. Tylko tak jak napisał Mad_Scientist2, żeby był jakiś efekt, potrzeba końskich dawek.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez Ferdynand k 23 lip 2013, 15:01
mnie akurat magnez w najgorszym dołku jeszcze bez leków utrzymywał
trochę ponad stanem bycia jak "zombie"
Naczelny Użyszkodnik

przez mifune85 23 lip 2013, 17:41
Przestańcie bo jeszcze dziewczyna będzie biegać po lekarzach i domagać się zastrzyków ze wszystkich mozliwych minerałów i witamin co dobrze na jej samopoczucie nie wpłynie.

przez skufka 23 lip 2013, 19:34
Spoko spoko, na pewno nie będzie biegać po lekarzach - trzymam się od nich z daleka. Jeśli chodzi o zastrzyki B12, to tylko zapytałam. Gdyby jakoś spektakularnie pomagały, to dopiero bym się zastanowiła, bo boję się igieł. Na razie cierpliwie biorę omegę3 i magnez oraz witaminy z grupy B, w tym B12 (z Solgara). No i staram się zdrowo odżywiać, co przy moim braku apetytu nie wychodzi mi zbyt dobrze. Może te suple zadziałają chociaż na apetyt, jesli na depresję nie...

przez mifune85 25 lip 2013, 13:35
skufka napisał(a):Spoko spoko, na pewno nie będzie biegać po lekarzach - trzymam się od nich z daleka. Jeśli chodzi o zastrzyki B12, to tylko zapytałam. Gdyby jakoś spektakularnie pomagały, to dopiero bym się zastanowiła, bo boję się igieł. Na razie cierpliwie biorę omegę3 i magnez oraz witaminy z grupy B, w tym B12 (z Solgara). No i staram się zdrowo odżywiać, co przy moim braku apetytu nie wychodzi mi zbyt dobrze. Może te suple zadziałają chociaż na apetyt, jesli na depresję nie...

Najpierw sobie zbadaj poziom witaminy B 12 bo branie jej w ciemno jeśli nie masz niedoboru nie ma sensu

przez bad habit 15 paź 2013, 10:37
Cześć ponoć witaminy z grupy B pomagają przy depresji tak powiedział mój lekarz prowadzący co o tym myślicie? Komuś pomogły. Ja mam teraz preparat Vitaminum B compositum (skład wit B1, B2, B6, Niacyna, Kwas pantotenowy). Polecił mi też drożdże piwne ale nie wiem jaki preparat ktoś używa co polecacie? Jakie witaminy są ww tych drożdżach i na co działają?

przez lunatic 18 sty 2014, 00:26
Omega 3 kwas EPA 1g dziennie, działanie p/depresyjne potwierdzone w badaniach

Sortuj wg