Artykuły, poradniki

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Kompleks małego hipokampu (artykuł)

przez luckrawiec 03 mar 2007, 15:21
http://hipokamp.blog.onet.pl/

Co o tym myślicie?

przez ashley 03 mar 2007, 17:24
Pewnie rzeczywiście stresy i zalamania sprawiają, że z naszą psychiką dzieje się coś zlego więc i z mózgiem. Najważniejsze to w sytuacji kryzysowej nie dać się zwariować i przejać kontrolę przed sytuacją. I zrobić wszystko żeby z tego wyjśc :)

przez IceMan 03 mar 2007, 18:07
Bardzo możliwe... W sumie to nerwica i depresja mocno potrafią rozhuśtać i naruszyć nasz układ nerwowy, więc coś takiego jest możliwe.
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nie.. to nie prawda...Nie wierzę.

przez ~Maja 03 mar 2007, 20:26
Nie wierzę w to!
Mamy niby mniejszy .. no, ten organ, który wytwarza szare komórki, co oznacza... że niby jesteśmy głupsi, czy coś?

Nie. Nie jestem uszkodzona pod względem intelektualnym, Wy też nie.
..trzeba być gorszym... by potem stać się lepszym
trzeba być głupim... by móc stać się mądrzejszym... (...)
by czuć upadek... z wysoka spaść trzeba
być na dnie... by móc sięgnąć nieba... (...)

przez IceMan 03 mar 2007, 20:38
Nie. Nie jestem uszkodzona pod względem intelektualnym, Wy też nie.

Patrząc na to z tego punktu widzenia nawet się skłaniam ku Twojej opinii :D Chociaż ogólnie potraktowałem to jako ciekawostkę. To jest niedorzeczne - patrząc z punktu widzenia Maji. Hmmm... a poza tą stronką - wie ktoś o tym więcej?
Przyjaciel forum

przez Ania1987 03 mar 2007, 21:11
Większość z nas chodziła do najlepszych szkół w mieście, zawsze dobrze się uczyła i że my niby głupsi jesteśmy tak!? Skoro takich ludzi nazywa się głupcami to owszem jestem głupia.

Tak na marginesie ten blog jest jakiś taki dziwny, przepełniony wiarą ale dla mnie to już taką chorą(na początku myślałam że to strona jakiejś sekty), rozumiem że ktoś dużo czyta, interesuje się biblią, wierzy w różne rzeczy ale ja uważam że wiara nie powinna być na pokaz powinna być owiana tajemnicą i takie sprawy jak zostały na tym blogu opisane powinny zostać wyłącznie do naszej wiadomości, bo jest to sprawa indywidualna każdego człowieka

przez luckrawiec 03 mar 2007, 21:13
Tu więcej informacji na tej samej stronie:

http://hipokamp.blog.onet.pl/2,ID170360 ... index.html

"Szukajcie, a znajdziecie."

przez IceMan 03 mar 2007, 21:48
http://hipokamp.blog.onet.pl/2,ID170360602,DA2007-01-29,index.html

Jakieś to niespójne wszystko, nie trzyma się kupy i zupełnie bez sensu. Szkoda, że tak szybko na początku wyraziłem opinię nie czytając nic więcej. Bo właśnie ją odwołuję. Przecież w depresji nie ma czegoś takiego, że człowiek przestaje myśleć abstrakcyjnie i mieć uczucia wyższe. Skąd skłonność do płaczu? A gdy go brak, to nie jest z powodu braku uczuć wyższych, ale z powodu zamknięcia się na wszystko dookoła w głębszej depresji... Takie badania to kompletna bzdura... ale pierdoły ktoś wciska :evil:

Może mój hipokamp zanika?

Co wobec tego mam robić, by go zregenerować?

Czy same antydepresanty i leki przeciwpsychotyczne wystarczą, by zapobiec jego destrukcji?

Naukowcy zauważyli, że liczba nowych komórek zależała od rodzaju zastosowanego środka antydepresyjnego, a istotne zmiany pojawiały się dopiero po dwóch, czterech tygodniach leczenia.

Większość z badanych kobiet zażywa leki antydepresyjne, ale badania nie wykazały ich negatywnego wpływu na komórki mózgu.

A to co k***a - zbiorowa reklama koncernów farmaceutycznych? :evil: :evil:
Przyjaciel forum

przez ~Maja 03 mar 2007, 21:51
Po drugie - po długim okresie chorowania raczej pisalibyśmy posty w stylu :
"Ja myśleć że Ty racja nie mieć, ja być ynt.. inty... inteligę..ntntny dalej"

(To było napisane tak z przymrużeniem oka. ;) )

Hipokamp - (łac. hippocampus, Róg Amona Cornu Amoni) element układu limbicznego odpowiedzialny głównie za pamięć, drobna struktura nerwowa, umieszczona w płacie skroniowym korze mózgowej kresomózgowia.

Składa się ze stopy (charakterystyczny kształt zwierzęcej łapki), koryta i strzępka. Ma decydujące znaczenie dla pamięci świeżej. Odgrywa dużą rolę w procesach uczenia się, ponieważ to w nim następuje przenoszenie wspomnień z pamięci krótkotrwałej do długotrwałej. Z wiekiem, funkcje hipokampu ulegają pogorszeniu. Dlatego też osoby starsze lepiej pamiętają wydarzenia sprzed lat, niż sprzed kilku dni.

Zakończenie hipokampu filtruje sygnały, odbierane przez człowieka ze środowiska. To dzięki niemu nie tracimy świadomości w gwarnym centrum miasta z powodu przeciążenia sygnałami.

Dowiedziono także naukowo, że osoby pozbawione hipokampu mają wielkie trudności z wyobrażeniem sobie abstrakcyjnych pojęć oraz nie odczuwają potrzeby odwołania się do istoty wyższej (brak religijnej świadomości).

wikipedia.org

Nooo i cytacik :
"osoby pozbawione hipokampu nie odczuwają potrzeby odwołania się do istoty wyższej (brak religijnej świadomości). "

Czyli jak jestem ateistką, to brak mi hipokampu?
EJ , ZARAZ , ZARAZ ! A czy przypadkiem na tym blogu nie ma żadnych sakralnych obrazków i informacji?

przez Ania1987 03 mar 2007, 22:01
Ach Majka nie ma się czym przejmować. Widzę że ten blog tylko w nas agresje wzbudził i racja! My zwani przez autora blogu głupcami nie damy się tak łatwo! :evil:

przez ~Maja 03 mar 2007, 22:06
Aniu, masz rację ! Tak w ogóle to autor tego bloga przeczy tym definicjom na wikipedii, ponieważ prawie bije od Niego ta "świętość", a tam podana jest sprzeczność.

Nie przejmujmy się, i tyle. Zwykła prowokacja z jego strony :evil: .

Pozdrawiam.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:37 pm ]
Ja rozumiem, że gdyby chodziło o głębszy szok, albo jakiś pourazowy... to racja, mogłyby zajść jakieś ciężko odwracalne skutki w PSYCHICE, ale to już naprawdę w skrajnych przypadkach ! Więc nie dajmy się zwariować, nic nam nie grozi.

przez IceMan 03 mar 2007, 22:49
Ania1987 napisał(a):My zwani przez autora blogu głupcami nie damy się tak łatwo!

~Maja napisał(a):Zwykła prowokacja z jego strony

To my się nie damy... ani zgłupić, ani sprowokować. Niech sp******ją. :P
Przyjaciel forum

przez śliwka_kalifornijska 03 mar 2007, 23:30
Poza tym, przecież wielu pisarzy miało ciężką depresję, a nikt by nie powiedział, że byli głupi. Zresztą nie tylko pisarzy... Tylko oni mi przyszli po prostu o głowy teraz.

przez IceMan 03 mar 2007, 23:36
~Maja napisał(a):Tak w ogóle to autor tego bloga przeczy tym definicjom na wikipedii

hipo...kryta :lol:

śliwka_kalifornijska - dobry przykład :D
Przyjaciel forum

Sortuj wg