Dlaczego jednych lubimy a drugich nie???

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez depresyjny86 02 wrz 2007, 01:37
Dżejem-miałąś racje temat rzeczywiście ciekawy.
Po pierwsze w miarę dalszych kontaktów usuwana jest niepewność. Każdy czuje się niepewnie, gdy poznaje nowe osoby, ale częste kontakty [a więc głębsze poznanie] to niepewność niweluje.

Zgadzam się z tym całkowicie.Chociażja rozmawiam z kimś kilka razyi potem znowu powstaje ta niepewność.

Jednym z najważniejszych wyznaczników czy kogoś lubimy czy nie jest podobieństwo innego człowieka do nas samych

Tu też oczywiście stuprocentowa racja
Co do osób ładnych to też racja-ładni mają o wiele lepsze życie

Zabraklo mi tutaj jednego zdania osoba nie lubiana przez kilku ludzi w grupie nie jest lubiana również przez reszte ludzi.

To nie zalety, ale wady mają większy wpływ na wzajemne kontakty

No i niestety ludzie patrzą tylko na wady

Czy, to o czymi pisze autor zaistaniało w Waszym życiu, w waszych przyjaźniach, miłościach, znajomościach? Cz

Zaistniało<przykład z osobami ladnymi,podobieństwo też było,noi to że ludzie patrzą na wady>ale w relacjach mioędzyludzkich gdyż nigdy w realu nie miałem przyjaciol,znajomych,a co dopiero miłości.
Jednak nadal nie umiem odpowiedzieć sobie na pytanie.....dlaczego ludzie mną gardzą i mnie nie lubią<ludzie z reala oczywiście>....?
:)

przez eastenders 13 gru 2007, 01:08
Tu też oczywiście stuprocentowa racja
Co do osób ładnych to też racja-ładni mają o wiele lepsze życie

Hej a ja jestem ladny a tez sie ludzie na demna znecaja
aha tak apropos na hotornot.com mialem 7.8 i jaki z tego wniosek?

autorka tej nitki nie wziela pod uwage jednego czynnika - KASY (lub wyobrazen ludzi co do jej posiadania przez pewne osoby)
w naszej kulturze (polskiej) powyzsze czynniki maja pewne znaczenie... ale nawet osoba nie oferujaca soba innym nic (nawet wygladu) ale majaca duzo kasy moze liczyc na "przyjaciol"

przez depresyjny86 13 gru 2007, 01:46
Dżejem-powiem tak....te osoby które mnie lubiły<chociaz nie wiem czy rzeczywiście tak było,bo i tak malo z tymi osobami rozmawialem a poza tm często czułem tak jakby litowały sie nade mną i rozmawiały>były spokojne,umiały rozmawiać z ludżmi,<to było kilka osób wciągu mojego życia w realu>
PS.Przepraszam że musiałaś czekać tak długo na odpowiedż w tym temacie....ale po prostu zapomniałem o nim<wybacz :oops: >.
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rafka 03 lis 2012, 19:25
każdy sądzi według siebie . Lubię w kimś te cechy które sama mam w sobie a nie lubię tych których nie lubię u siebie.
Rafka

przez diatas 03 lis 2012, 19:37
Rafka napisał(a):Lubię w kimś te cechy które sama mam w sobie

Dokładnie. A im więcej mam z kimś wspólnego tym mniej mnie obchodzą jego wady.
Jest tylko jedna rzecz której chcę - dobrze się czuć.

przez betty_boo 03 lis 2012, 21:22
ja nie lubię ludzi którzy mają takie same wady jak ja.

ale nie lubię też bufonów, pozerów i hipokrytów. mam nadzieję że taka nie jestem:)

przez Candy14 03 lis 2012, 21:25
Rafka, :great:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez carlosbueno 03 lis 2012, 21:30
Rafka, masz dziś dzień odkurzania staroci( starych postów) ;)
każdy sądzi według siebie . Lubię w kimś te cechy które sama mam w sobie a nie lubię tych których nie lubię u siebie.
ja nie lubię w sobie żadnych cech czyli lubię ludzi nie podobnych do mnie zresztą do mnie mało kto jest podobny czyli lubię wszystkich ;)
Największy Forumowy Maruda

przez ladywind 03 lis 2012, 21:33
diatas napisał(a):

Mam identycznie.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez carlosbueno 03 lis 2012, 21:37
ladywind napisał(a):
diatas napisał(a):

Mam identycznie.

Ciebie lubię a jesteś podobna do mnie psychicznie a może tylko problemy psychiczne uczyniły nas podobnymi.

przez Pieprz 03 lis 2012, 21:40
carlosbueno napisał(a):Rafka, masz dziś dzień odkurzania staroci( starych postów) ;)
ja nie lubię w sobie żadnych cech czyli lubię ludzi nie podobnych do mnie zresztą do mnie mało kto jest podobny czyli lubię wszystkich ;)

nie lubisz w sobie np tego że jesteś wysoki silny przystojny i wysportowany? Wolałbyś wyglądać jak taki Kaczyński?
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez ladywind 03 lis 2012, 21:41
carlosbueno, mysle że poprostu oprócz problemów sa podobienstwa osobowości.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Pieprz 03 lis 2012, 21:41
mnie drażnią ludzie którzy mają podobne wady do moich, np. łapanie za słówka czy rozdmuchane ego. Dobrym przykładem takiej osoby z którą nie potrafię spokojnie rozmawiać dłużej niż minutę jest mój ojciec.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez carlosbueno 03 lis 2012, 21:44
Mushroom napisał(a):
carlosbueno napisał(a):Rafka, masz dziś dzień odkurzania staroci( starych postów) ;)

nie lubisz w sobie np tego że jesteś wysoki silny przystojny i wysportowany? Wolałbyś wyglądać jak taki Kaczyński?

Chciałbym mieć taką charyzmę jak Kaczyński choć poglądy mam 100% inne i wygląd też, bardziej Giertycha przypominam z postury. ;) a do przystojności to mi daleko.
A odnośnie tematu to ludzi 100% inni ode mnie czyli super pewni siebie, odważni, zaradni życiowo trochę mnie przerażają bo jeszcze bardziej uświadamiają mi moją beznadziejność.

Sortuj wg