Czy depresja może być dziedziczna?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez CoCaInE 22 kwi 2008, 19:46
U mnie też któryś z psychiatrów sie zapytał, czy u mnie w rodzinie występowały choroby psychiczne. No i występowały. Wujek był nawet w szpitalu psychiatrycznym (przez psychozy dość ostre z tego co wiem)
Mama miała deprechę, ale się wyleczyła, Dziadek od strony mamy ma depresje, wujek od strony babci zwariował po benzo, ktoś był alkoholikiem, ojciec ma deprechę, ja mam depreche i bezssenność, i w końcu nie wiem czy to jest dziedziczne, czy poprostu to już tyak ma być :/
Mam swoje własne Las Vegas Parano :)

If you wanna be rich,
You've gotta be a bitch...
I said rich
BITCH!!!

przez romek 23 kwi 2008, 00:57
oczywiście, że depresja/nerwica i ogólnie wiele innych zaburzeń psychicznych jest dziedziczonych. w mojej rodzinie od strony matki praktycznie wszyscy mieli lub mają tego typu problemy. pocieszający jest fakt, że "mieszanie" genów jest z naszego punktu widzenia korzystne (ja mam np. dużo łagodniejsze objawy niż moja mama czy babcia, kiedy były w moim wieku).

przez Beatkka 23 kwi 2008, 09:42
babcia ela :)* jasne trzeba dac rade

ja dzis 7 dzien i czuje sie lepiej ale nadal mam problemy ze snem :roll: :roll: :roll:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zimbabwe 23 kwi 2008, 15:13
U mnie w rodzinie wszyscy znerwicowani, najpierw myślałam że ja po prostu takie wzory miałam i jako dziecko przejęłam (w procesie naturalnego uczenia się), a jedna siostra mojego dziadka ma schizofrenię, przez pewien czas bałam się że to właśnie mam :( Na szczęście teraz wiem że przeszłam epizod depresji i mam nerwicę.
"Tatusiu, jaki jest sens życia?"
"Zaraz będą <<Fakty>> to się dowiesz!" :-D

przez lolek1 01 maja 2008, 01:19
To tak jak u mnie, wszyscy od strony mamy to niezłe nerwusy a tata schizofrenik :roll: . Jak tu się nie bać o własne zdrowie. Na szczęscie obie rodziny długowieczne bo wszyscy żyją conajmniej 80 lat ;)

przez Beatkka 06 maja 2008, 12:55
ja gadalam ostatnio z lekarzem i to nie jest dziedziczne

Re: Czy depresja może być dziedziczna?

przez pyzia1 13 maja 2008, 13:53
No nie wiem, moja mama też to ma i nawet brała te leki, które ja. Czy to może być tylko zbieg okoliczności?
Wszelkie przywiązanie jest koniec końców źródłem bólu.Szczęśliwi,którzy obywają się bez niego.Samotny nie opłakuje nikogo,nikt też nie płacze nad nim.Niech ten,kto nie chce cierpieć,kto czuje trwogę przed zgryzotą,uwalnia się od ludzi.

Czy depresja może być dziedziczna?.

przez ballada 18 sie 2011, 07:45
Bardzo ważne pytanie.

Moja mama ma depresję, mnie się udziela od niej, ale czy może być tak, że również zachoruję? I tak jestem na granicy.
Ostatnio edytowano 18 sie 2011, 10:13 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu
Jeśli chodzi o pasję, nic nie zastąpi seksu, ale złość stanowi niezłą namiastkę - Jonathan Carroll.

przez uzytkownik 18 sie 2011, 08:05
Osoby, których bliscy krewni chorują na zaburzenia depresyjne o typie depresji endogennej, są bardziej narażone na zachorowanie, niż osoby z populacji ogólnej. Również większe jest prawdopodobieństwo zachorowania na zaburzenia dwubiegunowe u potomstwa rodziców, z których jedno cierpi na zaburzenia dwubiegunowe. Już dawne publikacje naukowe podawały, że o ile na depresje choruję jedno z rodziców to na siedmioro dzieci z tej rodziny, jedno będzie miało szansę zachorować również. O ile chorował dziadek, to na 21 wnuków jednemu z nich może przytrafić się depresja.
Ostatnio edytowano 18 sie 2011, 10:13 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu
uzytkownik

przez Lord Kapucyn 18 sie 2011, 08:14
http://online.synapsis.pl/Depresja-pods ... resji.html

Można nie tyle co odziedziczyć po rodzicach samą chorobę, ale skłonność do niej i być do niej predysponowanym.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez *Monika* 18 sie 2011, 08:17
ballada napisał(a):Moja mama ma depresję, mnie się udziela od niej, ale czy może być tak, że również zachoruję? I tak jestem na granicy.

Myślę, że tak.
Jest to spowodowane faktem, iż uczymy się od rodziców wszelkich mechanizmów chcąc czy nie chcąc-nieświadomie.
Mam na myśli przede wszystkim mechanizmy powodujące konflikty wewnętrzne.
Obrazek
Główny Moderator

przez ballada 18 sie 2011, 09:19
Chcę być bardziej oparciem dla niej, niż aby ona jeszcze martwiła się tym co się ze mną dzieje.
Jeśli chodzi o pasję, nic nie zastąpi seksu, ale złość stanowi niezłą namiastkę - Jonathan Carroll.

Sortuj wg