Ludzie mnie nie lubią, bo wyczuwają że sama siebie nie lubię

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez nieboszczyk 05 lis 2014, 16:08
zgadza się.wg społeczeństwa wartość człowieka zależy od jego produktywności i wydajności ale tylko jak niema urody która ogłupia społeczeństwo.społeczeństwo można ogłupić tak żeby sami podsuwali różnorakie benefity.wystarczy użyć czegoś w rodzaju nicku "wilgotna anna 21" na czaterii i stado baranów samo ci podsuwa lizanie tyłka.czy by tak każdy podsuwał lizanie tyłka komuś z nickiem "SONY"?już ktoś tu napisał że ładne kobiety nie muszą ćwiczyć inteligencji żeby mieć powodzenie
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez dziewczynka24 05 lis 2014, 19:03
beladin napisał(a):dziewczynka24, Uważasz, że wartość człowieka zależy od jego produktywności?
Tak z ciekawości jeszcze spytam.. jak sobie radziłaś w szkole z nauką ..jakie oceny przynosiłaś na świadectwie?

Teoretycznie wartości nie ocenia się po produktywności, ale jest mi zwyczajnie głupio kiedy nie nadążam za resztą i czuję się wtedy słaba, bezbronna, tak jakby inni mieli usprawiedliwienie na gnębienie mnie. Gdyby moja inteligencja była jak brzytwa, to pewnie miałabym w sobie więcej siły żeby takie osoby "zgasić". Nie wiem jak to jest, są osoby mniej obrotne ode mnie, a sa lubiane i potrafią sie bronić. Ja jednak zawsze, od dzieciństwa byłam nielubiana. Z resztą nawet jak moje braki nie wychodzą na jaw to i tak ludzie mnie nie lubią, właściwie na pierwszy rzut oka, po prostu wyczuwają moją słabość i strach. Nawet już nie próbuję z tym walczyć, zaakceptowałam to jako moją "niepełnosprawność", tylko problem w tym, że nie mam przez to pracy i moja przyszłość/emerytura/niezależność leżą pod wielkim znakiem zapytania. Nie potrzebuję ludzi, nie muszę mieć ich wokół siebie, byłabym szczęśliwa siedząc całe dnie sama w domu, także nie mam problemu z tymi relacjami jako takimi, tylko właśnie z tą pracą...

W szkole miałam zazwyczaj dość dobre oceny, ukończyłam studia, może nie byłam orłem, ale dałam radę. W tej chwili nie jestem zdolna przyswajać nowych informacji i zapamiętywać ich.

-- 05 lis 2014, 19:17 --

Lenka30 napisał(a):Ludzie cię nie lubią, bo samych siebie nie lubią.

Własnie chyba tu się mylisz :) Na moje oko większość dotąd otaczających mnie osób uważa sie za fajne i dobrze się ze sobą czują. Zazdroszczę współpracownicom, że dla nich ta praca jest taka łatwa i przyjemna (psychicznie, bo fizycznie jest wyczerpująca). Przychodzą sobie uśmiechnięte, czas im szybko leci, bo gadają sobie ze sobą, śmieją się. Tylko ja przeżywam tam katusze i odliczam godziny do końca.

przez stefan 06 lis 2014, 23:41
Dziewczyno, głowa do góry i bierz się za siebie.
Koniecznie terapia, najlepiej w nurcie psychodynamicznym bo problemy masz aż od dzieciństwa więc trzeba dojść do korzeni. Jeśli nie masz kasy na prywatnego terapeutę to uderzaj na NFZ, podzwoń po przychodniach i popytaj o dostępność bo terapia to minimum raz w tygodniu powinna być i może trwać nawet i 7 lat w niektórych przypadkach - ale nie poddawaj się. Pomyśl też o terapii grupowej na oddziale otwartym leczenia nerwic. daj znać czy coś się udało wykombinować:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 07 lis 2014, 01:14
i może trwać nawet i 7 lat w niektórych przypadkach

na NFZ to gora rok ;)
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez stefan 08 lis 2014, 00:56
no to trzeba kombinować i w różnych miejscach szukać pomocy. a jak dziewczyna trochę stanie na nogi to może na prywatną sobie zarobi

-- 23 lis 2014, 03:33 --

czy autorka tego postu ma się lepiej?

Sortuj wg