Jak podejść do życia?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Jak podejść do życia?

przez monk.2000 26 wrz 2013, 10:06
k123, może terapia książką? Ja np. mam niespełnione ambicje jako naukowiec i zabieram się za książkę o znanym fizyku, nobliście. Wszystko po to by dostrzec w nim człowieka i zmniejszyć poziom wyidealizowania. Ewentualnie poznać sekret tej osoby dzięki któremu się wybiła.

Co ty na to?
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Jak podejść do życia?

przez alicja_31 26 wrz 2013, 10:21
k123 napisał(a):Myślę sobie, że jeśli w powiedzmy "sprzyjających" warunkach czuję się źle, to naprawdę jest ze mną źle.

ostatnio to samo pomyślałam o sobie i trochę Cię rozumiem... moje otoczenie też uważa, że mam więcej niż większość, to powinnam byc bardziej szczęśliwa, szity z satelity, szczęście jest sprawą indywidualną.

Ale ja nie wstydzę się tego, że lubię mieć, wręcz właśnie dobrze zdaję sobie sprawę, że w gorszych warunkach po prostu nie byłabym w stanie funkcjonować. I podziwiam osoby, które to potrafią. Serio. :P

Jak podejść do życia?

przez k123 26 wrz 2013, 10:23
No widzisz, wydaje mi się, że ja nie mam swoich ambicji tylko spełniam oczekiwania innych. Kiedyś miałam dużo pomysłów na siebie, ale nawet nie zaczynałam nie wierząc w siebie. Jestem niestety perfekcjonistką, jeśli jest szansa na porażkę to boję się chociaż zacząć i od razu przestaje to być fajne i przyjemne. Nakręcam się, a później jakby tematu nigdy nie było.

Kiedy mam dużo czasu i już wypocznę to wtedy pojawia się coś pozytywnego w mojej głowie, myślę co bym chciała teraz porobić. Ale taki stan jest raz na pół roku. Na więcej za mało czasu, weekend jest dla mnie za krótki żeby się w pełni zrelaksować. Poza tym łatwiej idzie jak jestem zupełnie sama, a nigdy nie jestem.

Bardzo ciekawy jest Twój pomysł, chętnie zapoznam się z Twoją książką:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg