CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez marwil 27 sty 2015, 20:14
devnull, Szacuneczek.
Nie wiem, w jakim kierunku jesteś przegięty, lecz psychoterapia dla nas to w większości przypadków kpina.
Są wśród nas tacy, gdzie oprócz ChAD występują inne psychy. Może takim psychoterapia, przytulaski pomagają.
Rasowym ;) - nie.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez _Jack_ 27 sty 2015, 20:21
Chodziłem na terapie wiele lat. Gówno to dało. Tylko mnie zwodzili ,że trzeba czasu a będzie lepiej.W końcu dałem sobie spokój z psychologami :).
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Depakiniarz 27 sty 2015, 21:44
/cenzura/ z tymi psychoterapiami. O kant dupy rozbić. Co z tego że powiedzą ci jak postępować, gdy w przypadku depresji/hipo/manii stan naszego umysłu jest taki, że racjonalnie nie możemy podejmować większość decyzji. Będziecie się wtedy słuchać rad psychologa? Wątpię. Takie coś jest dobre w stanie remisji.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez guernone 27 sty 2015, 22:01
Depakiniarz, skoro masz bordera to w moim odczuciu warto ciągnąć temat terapii. Nie ma co wszystkiego zwalać na chorobę. Dawno nie czytałem Twojego bloga, nie wiem co u Ciebie, więc trudno mi się konkretnie odnieść do sytuacji z teraz.

W ogóle coraz rzadziej zaglądam do tego tematu, bo zbyt częste siedzenie tutaj za mocno mnie negatywnie nakręca. Chcę mieć jeszcze nadzieję, że będzie lepiej. A tu same stare wyjadacze :P
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez INTEL 1 27 sty 2015, 22:03
Maciej jak tam??
...nie mam podpisu...

przez devnull 27 sty 2015, 22:22
marwil napisał(a):devnull, Szacuneczek.
Nie wiem, w jakim kierunku jesteś przegięty, lecz psychoterapia dla nas to w większości przypadków kpina.
Są wśród nas tacy, gdzie oprócz ChAD występują inne psychy. Może takim psychoterapia, przytulaski pomagają.
Rasowym ;) - nie.

Zgadzam się z tobą, na początku wierzyłem w terapię jak w niepoznane sekrety magii.
Po latach, kiedy zaliczyłem 3 terapie grupowe (1 analityczna, 2 poznawczo-behawioralne),
a dodatkowo 5 długich terapii indywidualnych (pozn-behaw, gestalt), straciłem nadzieję,
potem każda kolejna terapia kończyła się czymś w sensie:

"Panu nie da się pomoć
- ale ja na prawdę chcę!
- przykro mi
- ale nic nie poradzę w Pana przypadku, może warto by Pan zrezygnował"

zdarzyło się też parę razy, że po wstępnej kwalifikacji ze strachem w oczach
odmawiali mi terapii nie podając przyczyny, lub wymigując się jakimiś banalnymi tekstami.

szkoda gadać, bo mógłbym nawijać o tym godzinami a nie chcę Wam spamować.
na koniec nawet dodam, że w pewnym sensie terapia mi zaszkodziła, kiedyś
nie rozkminiałem wszelkich trosk i było ok, a psychoanaliza wpędziła mnie w wir rozmyślań,
ciągłego analizowania, próbowania zrozumienia, babrania się we własnym umyśle,
nonsens, zamiast skupiać się i robić coś to tylko rozkminianie.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Depakiniarz 27 sty 2015, 22:36
guernone napisał(a):Depakiniarz, skoro masz bordera to w moim odczuciu warto ciągnąć temat terapii. Nie ma co wszystkiego zwalać na chorobę. Dawno nie czytałem Twojego bloga, nie wiem co u Ciebie, więc trudno mi się konkretnie odnieść do sytuacji z teraz.

W ogóle coraz rzadziej zaglądam do tego tematu, bo zbyt częste siedzenie tutaj za mocno mnie negatywnie nakręca. Chcę mieć jeszcze nadzieję, że będzie lepiej. A tu same stare wyjadacze :P

Mój lekarz się zastanawia czy go mam. Bierze pod uwagę to, że przez wiele lat miałem spokój i prowadziłem zdrowe i normalne życie. Sam już nie wiem. Mam wyjebane w to czy mam bordera, mam wyjebane w to że mam chad. Niedługo mnie już to nie będzie. Miałem niedawno próbę samobójczą. Nie napisałem do końca prawdy. Oprócz Tramalu wpierdoliłem także z 40 Ketreli. Potem rzyganko. Mam już dość życia. Zbierałem się do wzięcia tabletek kilka tygodni. Wezmę i drugi raz, tym razem wymyślę coś skuteczniejszego. Jakieś porady?

przez _Jack_ 27 sty 2015, 23:03
Najlepiej odpalić się z broni palnej. Szybka akcja i skutek natychmiastowy, ale w sumie jeżeli chodzi o sposoby samobójstwa mamy pakiet All Inclusive. Najskuteczniejsze jest powieszenie i skok z wysokości. Można rzucić się pod pociąg. Można pojechać do ZOO. Utopić się, przedawkować. Niestety wszystkie sposoby wymagają pokonania instynktu samozachowawczego. Tabletkami to nie zejdziesz. To bardziej wspomagacz do samobójstwa. Polecam skok od 6 piętra w górę lub powieszenie :). Można też zrobić combo tabletki + powieszenie lub tabletki i wanna lub jezioro. Jest możliwości. Jeden gościu ode mnie z psychiatryka zmieszał tabletki z paskiem, ale zdołali go odratować. Inny tego samego dnia po wyjściu wyskoczył z 6 piętra i zginął na miejscu.
Ostatnio edytowano 27 sty 2015, 23:07 przez _Jack_, łącznie edytowano 1 raz
10 mg Escitalopram

przez devnull 27 sty 2015, 23:06
_Jack_ napisał(a):Najlepiej odpalić się z broni palnej. Szybka akcja i skutek natychmiastowy, ale w sumie jeżeli chodzi o sposoby samobójstwa mamy pakiet All Inclusive. Najskuteczniejsze jest powieszenie i skok z wysokości. Można rzucić się pod pociąg. Można pojechać do ZOO. Utopić się, przedawkować. Niestety wszystkie sposoby wymagają pokonania instynktu samozachowawczego. Tabletkami to nie zejdziesz. Polecam skok od 6 piętra w górę lub powieszenie :).

Jak znasz się na medycynie wystarczy zdobycie odpowiednich substancji, wyliczenie i dokonanie bezbolesnej eutanazji.
Wbrew pozorom nie jest to trudne.
No ale nikogo nie namawiam, bo to karalne.

Było o tym nawet w TV - reportaż, pewne małżeństwo - lekarzy w Polsce zrobiło sobie takiego samobója,
wpierw uśpienie i w trakcie tego zaskakiwala inna substancja ktora zatrzymywala serce.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Depakiniarz 27 sty 2015, 23:17
_Jack_ napisał(a):Najlepiej odpalić się z broni palnej. Szybka akcja i skutek natychmiastowy, ale w sumie jeżeli chodzi o sposoby samobójstwa mamy pakiet All Inclusive. Najskuteczniejsze jest powieszenie i skok z wysokości. Można rzucić się pod pociąg. Można pojechać do ZOO. Utopić się, przedawkować. Niestety wszystkie sposoby wymagają pokonania instynktu samozachowawczego. Tabletkami to nie zejdziesz. To bardziej wspomagacz do samobójstwa. Polecam skok od 6 piętra w górę lub powieszenie :). Można też zrobić combo tabletki + powieszenie lub tabletki i wanna lub jezioro. Jest możliwości. Jeden gościu ode mnie z psychiatryka zmieszał tabletki z paskiem, ale zdołali go odratować. Inny tego samego dnia po wyjściu wyskoczył z 6 piętra i zginął na miejscu.

Mam dwa naboje, ostały mi się, ale nie mam już broni :(
Zastanawiałem się właśnie nad tabsami i wanną + alko, do innych środków medycznych nie mam dostępu. Ewentualnie zejść na haju.

przez Zbychu 1977 27 sty 2015, 23:19
Najlepszą psychoterapią jest życie,doświadczenie,świadomość tego że należy mężnie pokonywać opór jaki stawia przed nami wiecznie nie oswojona rzeczywistość.
Zbychu 1977

przez Depakiniarz 27 sty 2015, 23:22
Łatwo powiedzieć, w depresji brakuje tego bodźca co zmusi do wyjścia na zewnątrz i zmierzenia się z tym wszystkim.

przez _Jack_ 27 sty 2015, 23:23
Depakiniarz, nie chcę Ci doradzać. Odpuść sobie lepiej. Zawsze warto żyć.
10 mg Escitalopram

przez Nicholas1981 27 sty 2015, 23:47
Depakiniarz, przeczytaj sobie to co mam w podpisie profilu...
Nicholas1981

Sortuj wg