CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez slow_down 09 gru 2014, 19:45
refren napisał(a):Mała ankieta.
Co według Was najbardziej zobojętnia emocjonalnie?
a) SSRI
b) lamotrygina
c) kwetiapina
d) depresja

SSRI zobojętniają. Depresja mnie nie zobojętnia, tylko dostarcza masę negatywnych emocji. Np. myśli samobójcze nie mają nic wspólnego ze zobojętnieniem.

_Jack_, jeden lek i to w średniej dawce może nie dawać rezultatów. Zaburzenia nawracające hmmm. Może jakiś stabilizator i do tego wenla w dużej dawce, albo amitryptylina? Wellbutrin, SSRI+ mianseryna, moklobemid? Wg wielu lekarzy lamotrygina się świetnie nadaje do leczenia depresji nawracających. Do niedawna brałeś mikroskopijną dawkę wenli, więc nic dziwnego, że nie dawała rady. Myślałeś o zmianie lekarza?
slow_down

przez guernone 09 gru 2014, 19:54
Widmo, dzięki za odpowiedzi
jeszcze dużo rzeczy trawię w głowie i swoimi postami dużo pomagasz i najzwyczajniej w świecie zmuszasz do głębokiej refleksji
dobrze na mnie to działa, bo ostatnio moje myślenie cechują skrajności

Waplo, też fajnie, że się tu udzielasz

ChAD to ścierwo. Ale zaburzenia osobowości potrafią dużo dołożyć. Patrząc na siebie w przeszłości aż mi się nie chce myśleć ile muszę w sobie naprostować.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez my_name 09 gru 2014, 19:57
Jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi. Chyba nie każdy będąc w manii zachowuje się tak samo. To, że jeden robi tamto, a drugi siamto, chyba musi się skądś brać. Czy jednak macie poczucie, że to co wtedy robicie, nie nic wspólnego z waszą osobowością?

Mi wenla właśnie najbardziej pomaga na depresję nawracającą (najpierw 150 mg, a jak już się nastrój poprawi to 75 mg - z tym, że ja krasnalem jestem). I podobno do zapobiegania nawrotom też się nadaje. Pół roku temu przestałam brać i znowu wpadłam w dół.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez guernone 09 gru 2014, 20:19
my_name napisał(a):Jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi. Chyba nie każdy będąc w manii zachowuje się tak samo. To, że jeden robi tamto, a drugi siamto, chyba musi się skądś brać. Czy jednak macie poczucie, że to co wtedy robicie, nie nic wspólnego z waszą osobowością?

Ja miałem, w pewnym sensie.
"Co ja robię.. To nie ja... dlaczego się tak zachowuję... nie mogę przestać... co się dzieje...".
Ale to było na zasadzie prześwitów świadomości. Kongo w głowie było tak silne, że te przebłyski na niewiele mogły mi się zdać.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez _Jack_ 09 gru 2014, 23:44
Coraz mniej chce mi się pisać na tym Forum. Poprawy brak a każdego dnia żyje tak samo. Jak w dniu świra. Mniej więcej o tych samych godzinach wszystko robię tak samo. Dzisiaj jedyna odskocznia to mecz Juventusu z Atletico na weeb.tv. Panna lokatora wyszła ze szpitala. Ma borderline.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Waplo 10 gru 2014, 18:06
marwil ... jak obiecałem ... odnośnie "piesków i odruchów Pawłowa" i innych mniej inteligentnych Zwierzaków :D ... Człowiek uważa się za najbardziej inteligentne zwierze na Ziemi (i według obecnej wiedzy tak jest) ale i też w najkrótszym czasie potrafił tą Ziemię solidnie zdewastować oprócz niezaprzeczalnych przykładów OGROMNEGO ROZWOJU I MYŚLI TECHNICZNEJ. Tak duży postęp intelektualny był możliwy po pierwsze dzięki prawdopodobnie Stwórcy, Matce Naturze ( czy jak chcecie TĄ OGROMNĄ SIŁĘ nazwać) dzięki Której ta drobna różnica genów spowodowała taką szybką dominację człowieka(czyli nasz wkład akurat w tą sprawę jest żaden) ... natomiast kolejne czynniki jak dalszy rozwój tego co dostaliśmy w prezencie, przekazywanie wiedzy i informacji przeprowadzanie doświadczeń ,wyciąganie wniosków, determinacja mimo niepowodzeń aby tę wiedzę dalej pogłębiać i przekazywać ją następnym pokoleniom ... to już może być powód człowieka do dumy.
Ja nikomu nie chcę dać tylko krótkiej chwili nadziei (w swoich postach bardzo często używam słów -może ,wydaje mi się , w moim przypadku to zadziałało, działa to u mnie w Remisji - bo do tej pory tak intensywnie z tego nazwijmy to "wyszukiwania pozytywów"
wcześniej nie korzystałem i sam mam obawy czy by było tak wesoło jak bym pozwolił się mocniej rozkręcić depresji czy hipo.
Wiem jedno,że wcześniej mimo brania samych leków też potrafiłem wypaść a TERAZ szybko reagując na pierwsze symptomy odchyłów szybko wracam do normy i szybko zawracam ze "ślepych uliczek". Moim celem jest SZUKANIE procedury czy schematu kontrolowania samego siebie aby Remisja była STAŁA a nie przejściowa w związku z tym unikam podbijania pojawiającego się hipo czy depresji a ... szukam najlepszych technik aby stan STABILIZACJI jak najdłużej utrzymać.
I tak w ciągu tych paru dni za bardzo się rozpisałem... chciałem tylko zaakcentować jedną z możliwości wsparcia leczenia farmakologicznego. Zbyt wiele nawrotów przeżyłem ,żeby uważać że coś jest na zawsze ale uważam,że to co napisałem może pomóc przynajmniej w utrzymaniu Remisji - "Lepszy rydz niż nic" a czas pokaże czy się myliłem. Pozdrawiam.
Uśmiech pozwala nabrać dystansu do Życia :D

przez _Jack_ 10 gru 2014, 20:02
Matka dzisiaj była u mojego lekarza, bo nie starczy mi leków do stycznia. Dużo z nim rozmawiała. Strasznie krytykował antydepresanty. Mówił ,że połowa ludzi która do niego przychodzi to nie reaguje na nie. Powiedział ,że jak Esci przez 3 opakowania mi nie pomoże to coś wykombinuje i chyba odstawi mi leki całkowicie. Koniak i czekoladki przyjął :). Zrobiłem dzisiaj przegląd auta, bo się kończył. Przegląd przeszedł i mam na rok z głowy. Jeszcze jutro i weekend. W piątek jadę do WWA odebrać Wolfxa, bo do mnie przyjeżdża. Pozdro

-- 10 gru 2014, 20:26 --

slow_down, dopiero zauważyłem twój wpis.Myślałem, ale na razie jeszcze poczekam. Stawiam na konsekwencje.Im lekarz dłużej Cię prowadzi tym bardziej Cię zna. Szybkie zmiany lekarzy też wiele nie dają. Poza tym boje się skutków ubocznych lamo.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Przegrany123 10 gru 2014, 20:26
Dzisiaj 2 tydzień na samym antydepresancie.Uboki są od sertraliny(100mg) ale one po dłuższym czasie przejdą po za tym nie są takie uciążliwe jak te po stabilizatorach.Jestem jeszcze bardziej rozchwiany,podminowany(dzisiaj) i nie stabilny.Ale i tak kojarzę więcej i mam pamięć ok nie jak po normotymikach.Miałem ostatnio dwa dni euforii w nocy i poczucia szczęście że czułem że wszystkich lubię,jestem cudowny i o 4 rano tańczyłem i biegałem w podskokach po domu ciesząc się że wyzdrowiałem.Haj że potrafiłem się śmiać sam do siebie z żadnego zewnętrznego powodu przez kilka godzin w nocy.Przy tym bezsenność.Zniknęły myśli samobójczę,żarłoczność psychiczna i nie czuję się już taki jak mój nick :smile:Choć do takiego funckjonowania i aktywności jak np. Jack mogę po marzyć.Od roku nie wychodzę z domu(oprócz 4 wizyt u psychiatry),nie odbieram telefonów,nie odpisuję ludziom na fb,ogólnie nie żyję.

-- 10 gru 2014, 20:14 --

Nic tak dobrze nie robi po ciężkiej depresji jak dobra hipomania :lol: Czekam na nią z utęsknieniem czuję że to już nie długo :P To jak oczekiwanie pierwszego dziecka :smile:

Btw. Ktoś wie czy pseudoefka jest tak samo niebezpieczna przy braniu SSRI(2 tygodnie) jak DXM chodzi o ryzyko zepołu serotoninergicznego.
Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez macieywwa 10 gru 2014, 21:19
Witam wszystkich wspóltowarzyszy i współtowarzyszki niedoli zwanej chadem :D
dawno nic nie pisałem bo i nie ma o czym, nadal tyram w warsztacie u znajomego i coraz bardziej wku..rwia mnie zycie takiego szaraczka, koorwa nie tak mialo wygladac moje zycie przed czterdziestka fuck..
Z leków ktore zainstalowali mi w szpitalu, zostalo tylko lamo i rispolept w menu, reszta poszła w pizdu.
Po wellbutrinie myslalem ze muzg zagotuje mi sie od naporu natretnych mysli i leków, co za shit ten lek i do tego koorewsko drogi, zostało mi opakowanie, gdyby ktos reflektowal. Karbazepina tez poszla w odstawke, totalny zamulacz biorac go na dzien.
Musze sie wam pochwalic, dostałem stopien niepełnosprawnosci umiarkowany i do tego na pierwszej komisji odrazu na trzy lata ale zeby zaltwic z mopsu zasilek stały na ten papier ,to dopiero jest udreka ale probuje zawsze 500 to jakis grosz.
Samopoczucie moge okreslic jako subdepresja,nic nie cieszy, nic nie smuci tatalna pustka i zobojetnienie w bani, taki troszke zombi bez zadnych wyzszych uczuc ze mnie :D
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez Depakiniarz 10 gru 2014, 22:03
macieywwa, miło Cię widzieć z powrotem.
Ja ku radzie tysiąca fanów na moim zjebanym blogu nie jestem już z Anią, czuję się świetnie, walczę teraz o odszkodowanie za wypadek na sklepie, zaczynam rozmawiać znowu z innymi kobietami i nie czuję się już tak jakbym był w czarnej dupie. Z prochów łykam tylko lit.

przez guernone 10 gru 2014, 22:04
macieywwa napisał(a):Samopoczucie moge okreslic jako subdepresja,nic nie cieszy, nic nie smuci tatalna pustka i zobojetnienie w bani, taki troszke zombi bez zadnych wyzszych uczuc ze mnie :D

Chętnie bym przyjął Twój stan, żeby móc odpocząć i ochłonąć. Mam znowu wahania nastroju i nawet małe górki mnie dobijają. Mam wielką awersję do tych stanów euforycznych, kiedy jestem za szybki i dostaję małpiego rozumu.
Lubię być spokojny, rozważny, opanowany.
Wieczorem często przychodzi wyciszenie, ale to zbyt mało czasu na regenerację.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez macieywwa 10 gru 2014, 22:15
guernone, od wrzesnia meczyłem sie ze stanem mieszanym i o dziwo po odstawieniu wellbutrinu jakos ucichly te jakze wyniszczajace stany, nadal mam chustawki, faza czasami zmienia mi sie kilka razy na dobe ale lepsze to niz mieszaniec. :D

-- 10 gru 2014, 22:19 --

Depakiniarz, Ciebie takze miło widziec w dobrym nastroju zwlaszcza po tym jak ostatnio poczytałem Twojego bloga i hardcore z Ania, dobrze ze uwalniasz sie pomalu od jakze toksycznej znajomosci :D
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez Przegrany123 10 gru 2014, 23:21
Btw. Ktoś wie czy pseudoefka jest tak samo niebezpieczna przy braniu SSRI(2 tygodnie) jak DXM chodzi o ryzyko zepołu serotoninergicznego???
Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez guernone 11 gru 2014, 06:39
Przegrany123, a Ty dalej swoje...

przytoczę wypowiedź z innego tematu

hooain napisał(a):japierdle, dajcie mu lepiej paczke dupakiny i szarfe z wydzierganym seledynem ChAD ażeby zaoszczędzić mu posyłania kolejnych postów, w których informować by musiał o schorzeniu, a każdy przechodzień w dobie powszechnego wyjebanizmu spostrzegł, że chłopak problemy ma, tak zaszczycające. muah
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

Sortuj wg