CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez marwil 09 gru 2013, 16:40
Depakiniarz, Intel, i Inni
Jednoczę się w bólu.
Nie mnie oceniać, jak się czujecie. Każdy z nas pewnie trochę inaczej ale do jednej nędzy się sprowadza.
To chyba nie pierwsza wasza depresja? Macie chyba świadomość, że w końcu minie. Mieliście chyba kiedyś remisje.
Nie chcę, żebyście pomyśleli, że się mądrzę.
Może piszę tak tylko dlatego, że czubek łba zaczyna mi już chwilami wystawać z tego bagna...
Najgorsza była pierwsza ciężka depresja, bo nie wiedziałem co się dzieje, czy to przejdzie.
Przy każdej kolejnej wiedziałem już, że minie i tego się trzymałem i na to czekałem, bywało, że długo. Po mojej jedynej ostrej manii miałem ciężką depresję przez ponad dwa lata i jeszcze z rok dochodziłem do siebie. Teraz też nie liczę, że szybko będzie dobrze. Zdycham już prawie rok.
W pewnym sensie potrafię znosić te katusze. Mimo wielu lat chorowania nie poddaję się.
W mojej depresji boli mnie najbardziej to, że nie daję rady jako ojciec, mąż. Że jestem garbem dla mojej całej rodziny.
Czasem wolałbym chyba być tuptusiem z DPS-u na rencie (którą zresztą mam). Żyć minimalistycznie, mieć nałogi i mieć to w dupie.
Cierpieć sobie po cichu, samotnie, nie niwecząc czyjegoś życia i szczęścia.
Jeszcze parę lat życia przed nami, może pojawią się jakieś nowe skuteczne leki i zakończą ten koszmar.
W sumie parę lat temu nie było np. leku, który obecnie biorę, który jako jedyny cokolwiek na mnie podziałał.
Tak czy srak musimy dawać radę i damy radę.
Wiem, wiem .... :blabla:
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez barsinister 09 gru 2013, 17:45
nie martwcie się

Obrazek
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Depakiniarz 09 gru 2013, 19:09
marwil napisał(a):Depakiniarz, Intel, i Inni
Tu był kawał dobrego tekstu

Cieżko mi powiedziec czy to byla moja pierwsza depresja. Jeszcze tak z 12 lat temu byłem dwukrotnie w psychiatryku po probach samobojczych, potem niby taka glupia stara krowa-moja lekarka wtedy wykryla niby organiczne zaburzenia osobowosci. Glupia stara /cenzura/, tylko tak ta stara pudernice moge okreslic, chyba Piotrowska sie nazywala. Niby stwierdzila to wszystko po UWAGA!- 12 dniach pobytu w szpitalu. Powiedziala ze jestem masochista bo sie cialem, a ja po prostu tak reagowalem gdy ludzie mnie nie akceptowali. Powinni ja spalic na stosie, aby ten caly tluszcz z tej jej grubego tylka wylal sie na rozgrzany wegiel i podsycal ogien.

Potem kilka lat sie leczylem i nagle zaprzestalem, gdyz nastala mania i czulem sie w miare dobrze. Dopiero teraz w tym roku, jakos na poczatku stycznia zaczelo sie ze mna dziac zle, az wyladowalem na oddziale dziennym, gdzie poddawano mnie testom i leczeniu. No ale nie /cenzura/ 12 dni, tylko 90 i powiedzieli ze mam CHAD z nakladajacym sie borderline. To jest wedlug mnie profesjonalizm. Lekarka, ktora ma zawsze dla ciebie czas, zawsze mozesz podejsc do gabinetu i pogadac jak nie ma innego pacjenta, stworzona grupa terapeutyczna, cwiczenia, relaks, terapia indywidualna, arteterapia....

Mozna smialo stwierdzic ze mecze sie z tym od stycznia i jakos to do cholery nie chce sie zakonczyc. Mam juz tego serdecznie dosyc.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez NieznanySprawca 09 gru 2013, 19:13
Wam nic już nie pomoże. Obrazek
NieznanySprawca

przez khaleesi 09 gru 2013, 19:22
Depakiniarz, czytam Twojego bloga i widzę jak się męczysz z CHADem :?
http://www.afektywna.pl/chad/ tutaj poczytałam o przyczynach nie wiem na ile wiarygodne zródło ale nieciekawie wygląda ta choroba
Brzmi przerażajaco
Choroba afektywna dwubiegunowa, (zaburzenie maniakalno-depresyjne, psychoza maniakalno-depresyjna, cyklofrenia lub potocznie i błędnie depresja dwubiegunowa) – zaburzenie psychiczne charakteryzujące się cyklicznymi, naprzemiennymi epizodami depresji, hipomanii, manii, stanów mieszanych i stanu pozornego zdrowia psychicznego. Obecnie nazwy „psychoza maniakalno-depresyjna” nie używa się i powoli się z niej rezygnuje na rzecz pojęcia „zaburzenia afektywne-dwubiegunowe”. :?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Depakiniarz 09 gru 2013, 19:25
No mecze sie strasznie, tak jak pozostali piszacy w tym temacie. Jest to moj pierwszy tak konkretny przypadek depresji.
Powiem tak- nazwy "psychoza maniakalno-depresyjna" juz sie nie uzywa, bo to po prostu brzmi przerazajaco.
- Na co chorujesz?
- Na psychoze maniakalno-depresyjna
- Nara!

przez khaleesi 09 gru 2013, 19:29
Depakiniarz, tak okropne nazewnictwo tak samo jak nerwica natręctw na którą ja cierpie. Ktokolwiek zdrowy usłyszy to myśli, że jestem agresywna i natrętna. No bo myślą, że nerwica to ktoś lata z tasakami po ulicach i jest niebezpieczny.Co za nieuki. Ten stan hipomanii
multum zainteresowań, pisanie wierszy, prozy, rysowanie, branie udziału w różnych konkursach, publikacja artykułów, granie na instrumentach muzycznych, palenie znacznej ilości papierosów, częstsze korzystanie z używek ( trawa), bardzo częste kontakty seksualne z dopiero co poznanymi kobietami, mnóstwo pomysłów z których tylko nieznaczna część została zrealizowana, odnoszenie sukcesów w pracy, nagrody i wyróżnienia tamże, zaciąganie kredytów ( potrafiłem wziąć w jednym dniu kredyt w 3 bankach, czyli szybko, aby zgoda na kredyt się nie zaksięgowała w ogólnodostępnej dla banków informacji), nieprzemyślane zakupy, brak apetytu, brak snu, zmniejszona waga ciała, potrzeba gadania, agresja i drażliwość w sytuacjach odmowy, albo jak ktoś stanie mi na drodze w osiągnięciu korzystnego dla mnie celu, świat jest piękny, nie ma wojen, wolontariaty, traktowanie swojego stanu jako coś normalnego.

to w sumie było by ok gdyby nie odhamowanie seksualne, agresja i kredyty.
Ostatnio edytowano 09 gru 2013, 19:37 przez khaleesi, łącznie edytowano 1 raz
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez Depakiniarz 09 gru 2013, 19:36
No tak, ale co ja na to poradze, jak chcialem sobie pojechac do Turcji, potem zrezygnowalem po zaciagnieciu kredytow, wydalem na byle gowno, a potem to nawet ich nie splacalem. Modle sie o to aby jak najszybciej sie przedawnily, bo w chwili obecnej to ja nawet nie nadaje sie do tego aby podniesc papierek z podlogi :(

przez khaleesi 09 gru 2013, 19:38
Depakiniarz, a Ty w stanie manii możesz się kontrolowac czy nie da rady?
Mistrz Avatara

przez Depakiniarz 09 gru 2013, 20:09
Zależy w czym dokladnie, jesli chodzi o robienie zakupow to nie, tak samo w pracy, jak ktos staje na drodze do kariery, albo probuje mi cos powiedziec co ja osobiscie uwazam za bezsensowne to wtedy sie napedzam strasznie.

przez _Jack_ 09 gru 2013, 21:25
U mnie w hipomanii zdarzały się wizyty w Domach publicznych i korzystanie z usług prostytutek. To jest chyba główny objaw destrukcyjny w tym stanie u mnie. Tak poza tym chodzenie po klubach i wyrywanie dziewczyn i trochę wyolbrzymione ambicje. Ale generalnie to jest fajny stan. Przyznam ,że jak jestem na fali to potrafie zawrócić w głowie każdąej dziewczynie.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez INTEL 1 09 gru 2013, 21:30
Właśnie za pomocą pól litra wódki oddelegowałem poważną depresję na jutro.... ( o dziwo nie jestem zbytnio pijany, ale u mnie to norma-w czasie dużego nasilenia choroby nie potrafię się upić )
W tak dość cięzkim stanie jaki załapałem liczy się tylko "tu i teraz".
Inaczej można by zwariować do reszty
...nie mam podpisu...

przez silence_sadness 09 gru 2013, 21:42
Czyli wychodzi na to,że obecny okres jesienno-zimowy dla "Nas" to wielka, czarna du**..
Każdy z Was ma obecnie taki ch*** czas,że prawie zdycha??? :why:
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

przez Łapa 09 gru 2013, 21:58
E tam, po prostu Ci w remisji się nie odzywają (jak ja) albo nie wchodzą.

Ja jestem w remisji od około września 2012.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Sortuj wg