CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Monster6 11 maja 2016, 12:32
Wrzesien.M.in dlatego wracam do leczenia juz nie tyle co dla siebie,bo widze jaki destrukcyjny mam wpływ na innych chocby na młodszego brata.Czasem trzeba schowac dume do kieszeni i zaczac myslec o najblizszych.W koncu jestesmy w pewien sposob i za nich odpowiedzialni.Gdyby nie kilkoro przyjaciół i rodzina nie leczył bym sie bo to nic przyjemnego.A byc moze i mi to wyjdzie koniec koncow na lepsze :smile: Ile w takiej motywacji i postanowieniu wytrzymam nie mam pojęcia.

przez zdiagnozowana 11 maja 2016, 13:01
Wrzesień jak czytam to co piszesz o mężu mam wrażenie, że ma chyba słabą świadomość czym jest ta choroba i jakie szkody powoduję. Choruje wiele lat i powinien wyciągnąć już pewne wnioski na życie. Wiesz ja mam koleżankę też choruje na CHAD, znamy się jeszcze z czasów kiedy obie byłyśmy w 100% zdrowe. Ma dość silne hipomanie, czy manie, zawsze pod wpływem antydepresantu, nigdy same tak po prostu. Narobiła sobie już w górkach niezłych problemów, długi, imprezowanie, przypadkowy sex, naprawdę widać na kilometr jej chorobę. Jednak ona za każdym razem gdy zbliża się górka nie zmniejsza dawki antydepresantu, nie słucha, przestaje chodzić na wizyty do lekarza. Leczy się tylko w depresji, wtedy pokornie wraca do lekarza. Znam ją wiele lat i jest mi bardzo bliska, jednak widzę, że jej podstawowym problemem jest brak akceptacji choroby i brak świadomości jakie szkody powoduje owa choroba w jej życiu. W górce gdy jej tłumaczymy że źle się dzieję reaguje agresją i mówi, że ona nie jest chora. Wypiera tą chorobę.

przez kazimierz61 12 maja 2016, 08:12
Po nowym antydepresancie i zmniejszeniu kwety, jest lepiej, czuję że idę w górę, byle nie za mocno, ale zbytnio się tym nie zamartwiam bo trzeba kiedyś wyjść z tych stanów depresyjnych i zacząć żyć.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Monster6 12 maja 2016, 14:20

Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez WolfMan 12 maja 2016, 14:50
Monster6, Widziałem,ale niech inni też zobaczą ;)

przez Carica Milica 12 maja 2016, 17:56
Dostałam wenlę w dawce minimalnej na ciągnącego się dłuższy czas doła, brak motywacji, myśli samobójcze i ogólne życiowe przyjebanie.
Ktoś brał?
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, klonazepam 2 mg doraźnie, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez refren 12 maja 2016, 18:03
Tak, dla mnie bardzo dobry lek, skuteczny na depresję, nawet w małej dawce, czułam się wyleczona, szkoda tylko że po odstawieniu wpadłam w stan mieszany, zaczynając tym samym życie z CHAD...

przez Carica Milica 12 maja 2016, 18:21
Lekarz objawia się powtórki z cyrku w głowie, który mi zafundował esci - dwa tygodnie wyjebania w kosmos. Ale nie mam nic do stracenia, bo jestem na dobrej drodze do nażarcia się leków w ilości przewyższającej zalecaną.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, klonazepam 2 mg doraźnie, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez WolfMan 12 maja 2016, 18:27
Carica Milica, To stay alive!!! mimo wszystko...

przez refren 12 maja 2016, 18:36
Mi na początku brania wyskoczył dość silny lęk, ale to trwało dzień/dwa, potem wenla działała przeciwlękowo.

przez pneum 12 maja 2016, 18:52
Wenla działa na mnie świetnie, bo aktywizuje i pomaga na fobię społeczną (+likwiduje kaca :mrgreen:). Problem tylko w tym, że wspomaga (hipo)manię, więc trzeba uważać. Trochę zabójca libido, ale mogło być gorzej. Aktualnie odstawiam, ale optymalna dawka wynosiła u mnie 112.5 mg.
f60.3 + f31 (remisja)
topiramat 100, karbamazepina 100x2, kwetiapina 25, wenlafaksyna 75

przez Ḍryāgan 12 maja 2016, 19:00
Wenla działa świetnie, niestety chyba za świetnie. Miałem jedno podejście w depresji do brania tegoż, po półtora miesiąca brania zaczęło mnie wrzucać w górkę, musiałem odstawić :) dla chadowca trochę niebezpieczna
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez Carica Milica 12 maja 2016, 19:00
pneum, dlaczego odstawiasz?
Będę brać taką dawkę (w podpisie), że nie jestem przekonana, czy w ogóle zadziała to kolejne dokładanie się do trucia organizmu. Lekarz mi dzisiaj powiedział, że ostatecznością jest zamknięcie mnie w psychiatryku, więc mu ufam i wierzę, że wie co robi,
III Miss Forum

przez pneum 12 maja 2016, 19:16
Carica Milica, jest mi już chyba niepotrzebna :) btw, wenla moim zdaniem zaczyna cokolwiek robić przy 75 mg
f60.3 + f31 (remisja)
topiramat 100, karbamazepina 100x2, kwetiapina 25, wenlafaksyna 75

Sortuj wg