Jakie macie sposoby na zasypianie?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez mephion 15 sty 2012, 13:46
Jakie macie sposoby na zasypianie? Myślicie o czymś konkretnym leżąc w łóżku, a może tłumicie myśli? Może liczenie baranów lub długu publicznego? A może telewizor bądź radio odprowadzające was w sen?

Ja zazwyczaj staram się zapewnić sobie wygodną pozycję i unikam jej zmiany. Odcinam się od dźwięków z otoczenia zatyczkami do uszu (co prowadzi do fiksacji tych dwóch zmysłów) i pozwalam przewijać się wrażeniom - urywkom obrazów - przed oczyma nie śledząc ich sensu i kierunku. To tak jakby słuchać języka który się zna i jednocześnie nie rozumieć wypowiadanych słów tylko słyszeć same jego brzmienie.

przez nextMatii 15 sty 2012, 14:02
Tak liczę barany łącznie ze soba..:)...a serio mysle o czyms przyjemnym co mnie wycisza,uspokaja..włanczam sobie taki,,filmik,,przed snem na uspokojenie mysli....
nextMatii

przez idle 15 sty 2012, 18:10
Film, który po prostu musi lecieć. Kiedyś nie umiałam zasnąć w hałasie, teraz nie umiem w ciszy :bezradny: no i jeszcze książka potrafi nieźle zmęczyć przed snem ;)
idle

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mephion 15 sty 2012, 19:18
A próbował ktoś medytacji? Uważa się że stan głębokiego transu odpowiada falom delta - czyli takim jakie towarzyszą najgłębszemu poziomowi snu pozbawionemu marzeń sennych.

przez Sabaidee 15 sty 2012, 19:37
Ja sobie opowiadam na dobranoc bajki. Serio - nie żartuję! Mam w zanadrzu jakąś historyjkę, którą czasem rozbudowuję, i opowiadam sobie ją przed zaśnięciem. Z reguły wystarcza mi na kilka miesięcy po czym muszę wymyślić następną.
Sabaidee

przez nextMatii 15 sty 2012, 19:53
Medytacja przed snem....to cos co resetuje caly stres dnia.....
nextMatii

przez mephion 15 sty 2012, 20:24
Sabaidee, opowiadasz sobie na głos czy w myślach? Czego taka historyjka dotyczy? Usypiasz w trakcie opowieści?

przez Laima 15 sty 2012, 20:31
.
Laima

przez Akari 15 sty 2012, 21:09
Z takich ciekawostek, słyszałam już od dwóch osób o OOBE (czyli tzw. świadome śnienie). Za pomocą specjalnych ćwiczeń, osoby te (niezależnie) nauczyły się popadać w takie stany podczas snu, jak świadome spacerowanie (w owym śnie) po rozmaitych miejscach, dotykanie przedmiotów... mając przy tym pełną świadomość umysłu, że to tylko sen! Jeden z moich znajomych dotarł do takiego etapu, w którym miewał już trudności z odróżnieniem jawy od snu... Często popadał w tzw. "fałszywe przebudzenie".
Jeśli ktoś byłby zainteresowany bardziej tym tematem, to nieco tutaj o tym pisze: http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiadomy_sen

Mój prywatny sposób na zaśnięcie? Najlepszy: wzmożony wysiłek fizyczny, totalne wycieńczenie. Najgorszy: alkohol, parę nieprzespanych nocek.
Ktokolwiek posiada, cokolwiek posiada — posiada nieszczęście.

przez mamak 15 sty 2012, 21:13
Nie mam sposobu. Biorę lekarsstwa, co prawda nie nasenne, ale śpię po nich.

przez amelia83 15 sty 2012, 21:21
nextMatii napisał(a):Medytacja przed snem....to cos co resetuje caly stres dnia.....

równiez polecam medytację :smile:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez Sabaidee 15 sty 2012, 21:32
mephion napisał(a):Sabaidee, opowiadasz sobie na głos czy w myślach? Czego taka historyjka dotyczy? Usypiasz w trakcie opowieści?

Oczywiście w myślach i usypiam w trakcie, przy czym wszystkie inne myśli odsuwam na bok. Czego dotyczy to mało istotne, bo to nie jest jakaś uniwersalna historyjka. Ważne żeby uspokajała a jednocześnie była na tyle zajmująca, by wszystkie inne myśli odsunąć.
Sabaidee

przez coma 15 sty 2012, 21:35
Sabaidee, a są tam krasnoludki? :D
coma

przez shinobi 15 sty 2012, 21:37
Oglądam jakiś spokojny, przeważnie mało ambitny film, który lubię, a który niesie ze sobą jakieś pozytywne wibracje.

Sortuj wg