Na temat poznawania ludzi

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez buka 18 paź 2011, 01:35
smutne bardzo,ale cholernie prawdziwe
przypomina mi sie moja sytuacja dawno temu kiedy bardzo duzo straciłem przez to:(

przez Zenonek 22 lis 2011, 14:30
sorensen, Wydaje mi sie, ze znajomych mozesz znalezc poprzez uczestnictwo w jakis rozmaitych kołach zainteresowań, klubach tematycznych itp itd

Inne formy sa bardzo trudne.

Widze to po sobie i po swoich znajomych. Praktycznie utrzymuje kontakt tylko z 3-4 kolegami z podstawowki i LO....

Dobrze, ze chociaz ich mam...

Jezeli człek nie wyrobil sobie jakis dobrych kolegow ze szkół to potem jest bardzo ciezko...bo 99,9 % ludzi ma juz jakis stalych znajomych...i po co im kolejny "kolega" ??

Zatem wydaje mi sie, ze tylko jakies kółko tematyczno-hobbystyczne i tam proboj, bo nie widze za bardzo innych opcji...

przez sorensen 22 lis 2011, 21:17
Zenonek napisał(a):sorensen, Wydaje mi sie, ze znajomych mozesz znalezc poprzez uczestnictwo w jakis rozmaitych kołach zainteresowań, klubach tematycznych itp itd

Inne formy sa bardzo trudne.

Widze to po sobie i po swoich znajomych. Praktycznie utrzymuje kontakt tylko z 3-4 kolegami z podstawowki i LO....

Dobrze, ze chociaz ich mam...

Jezeli człek nie wyrobil sobie jakis dobrych kolegow ze szkół to potem jest bardzo ciezko...bo 99,9 % ludzi ma juz jakis stalych znajomych...i po co im kolejny "kolega" ??

Zatem wydaje mi sie, ze tylko jakies kółko tematyczno-hobbystyczne i tam proboj, bo nie widze za bardzo innych opcji...

Ja niestety nie mam żadnych znajomych z tej czy innej szkoły bądź studiów. Jakieś koła zainteresowań to może i dobry pomysł ale obawiam się że po pierwsze nie mam szczególnych zainteresowań, a po drugie jest ryzyko że będzie dominować dzieciarnia:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 23 lis 2011, 09:15
sorensen, Nie chodzi zebys mial jakies hobby, ale rzecz w tym zeby poznać ludzi, prawda ?

Mozesz cos neutralnego i cos co kazdy potrafi robic ? np sporo jest klubow rowerowych.

Od czegos trzeba zacząć....

Widzialem kiedys taka zorganizowana wycieczke rowerowa i szczerze to srednia wieku spokojnie przekraczala 30.

A jestem ciekaw co psychoterapeuci mowili na Twoje niepowodzenia podczas prob wchodzenia w zwiazki z kobietami ??

przez carlosbueno 23 lis 2011, 10:29
Ja miewałem kiedyś sporo znajomych ale nie utrzymuje z nimi kontaktu jakoś tak wyszło, lata pobytu poza krajem, okresy totalnego zamykania się a poza tym wstydzę się samego siebie gdy zaczną pytać o pracę, dziewczynę plany na przyszłość a tu lipa. Zresztą oni mają teraz żony, mężów, dzieci i nie czuł bym się chyba z nimi dobrze.
Wiem że to nie pytanie do mnie ale ja swoim psychologom i psychiatrom nie mówiłem o problemach w związkach z kobietami ale chyba się domyślali.
Największy Forumowy Maruda

przez Zenonek 23 lis 2011, 17:28
carlosbueno, A widzisz nie chce Ci wytykać, ale robiles podstawowy błąd...

Skoro u podloza Twojej depresji lezy m.in. potężna niesmialosc...to absolutna podstawa jest powiedzenie o tym u psychiatry i psychoterapeuty...

Co do znajomych to wlasnie powinienes mowic szczerze, ze nie masz nikogo i np ze Ci zle z tym itp moze kogos by pomogli poznać ? Wiele osob tak robi, to akurat naprawde zaden wstyd....Nawet moj dobry kolega, ktory nie ma problemow z poznawaniem ludzi poznal swoja kobiete z ktora jest juz od kilku lat w ten sposob wlasnie, po prostu wspolny kolega przedstawil ich sobie i tak poszlo.

przez carlosbueno 23 lis 2011, 17:40
Nie chcę żeby mi ludzie pomagali z litości i w ogóle się nade mną litowali. Choć może na to źle patrze

przez sorensen 24 lis 2011, 00:07
Zenonek napisał(a):Mozesz cos neutralnego i cos co kazdy potrafi robic ? np sporo jest klubow rowerowych.
Od czegos trzeba zacząć....

W małym mieście też? To w sumie nawet fajny pomysł (oczywiście musiałbym najpierw rower kupić) tylko......ja wiem jak by to wyglądało........do nikogo bym się nie odezwał, a nikt do mnie. Nie umiem nawiązywać znajomości, a dramatycznie jest jeśli trafiam do ludzi którzy się już znają.

Zenonek napisał(a):A jestem ciekaw co psychoterapeuci mowili na Twoje niepowodzenia podczas prob wchodzenia w zwiazki z kobietami ??

To znaczy trudno mówić o próbach wchodzenia w związki. Raczej próbach poznawania kobiet.
Powiem Ci szczerze że za bardzo nie mieli pomysłu, albo wymyślali jakieś niesamowite historie na które i tak nie mam wpływu (trudno żebym np. jeszcze raz przeżył dzieciństwo) Jeden fantasta stwierdził np. że nie wchodzę w związki bo się boję - to bardzo logiczne w przypadku faceta którym żadna kobieta nie chce się zainteresować:)

przez Kiya 24 lis 2011, 00:12
sorensen, a próbowałeś poznać kogoś po prostu przez forum? Jak dla mnie to całkiem logiczne. Bez udawania...

carlosbueno, nie jesteś nieśmiały :P
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

przez carlosbueno 24 lis 2011, 09:30
kiya - tak Ci się wydaję bo znasz mnie tylko ze zlotów poza tym alkohol to nie jest lekarstwo na bycie śmiałym non stop.
Poza tym mam chorobliwe wręcz tendencje do przedstawiania siebie w niekorzystnym świetle także czasami przesadzam z negatywami na swój temat.

przez Zenonek 24 lis 2011, 10:45
carlosbueno napisał(a):Nie chcę żeby mi ludzie pomagali z litości i w ogóle się nade mną litowali. Choć może na to źle patrze

Zle na to patrzysz...nie chodzi o litosc. Tylko o to, ze moze maja jakas znajoma samotna, ktore chce poznać kogos ? To dziala w dwie strony.

przez sorensen 24 lis 2011, 20:46
Kiya napisał(a):sorensen, a próbowałeś poznać kogoś po prostu przez forum? Jak dla mnie to całkiem logiczne. Bez udawania...

Tak. Zdaje mi się że Ciebie. Ale coś jakby się nie kleiła rozmowa.

przez Kiya 24 lis 2011, 20:52
sorensen, słodkie :smile: Ale może spróbuj napisać więcej, niż dwa zdania? ;) Poza tym przez ostatni miesiąc byłam na naprawdę okropnych tabletkach, większość znajomości przez to potraciłam, więcej ich nie ruszę :?
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

przez sorensen 24 lis 2011, 22:01
Kiya napisał(a):sorensen, słodkie :smile: Ale może spróbuj napisać więcej, niż dwa zdania? ;) Poza tym przez ostatni miesiąc byłam na naprawdę okropnych tabletkach, większość znajomości przez to potraciłam, więcej ich nie ruszę :?

Ok, tylko nie mam za bardzo pomysłu co właściwie napisać. Ty zresztą też nie miałaś.

Sortuj wg