Czuję się staro (26 latka)

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Czuję się staro (26 latka)

przez dziewczynka24 10 gru 2010, 23:25
Czuję się strasznie stara, nie czuję w sobie dorosłej, poważnej kobiety jaką powinnam być, wciąż wyobrażam sobie siebie jako nastolatkę, emocjonalnie zatrzymałam się gdzieś na poziomie 13-15 lat, uwiera mnie to, że jestem taka dorosła, że wyglądam, zachowuję się, brzmię, nawet pachnę jak dorosła kobieta. Jestem dzieckiem, dziwczynką uwięziona w ciele kobiety.

Zauważyłam, że nie tylko ja mam ten problem, wiele osób o których słyszałam bądź miałam z nimi stycznośc czują podobnie, kobieta po 2o roku życia to już tylko z górki: uroda, wdzięk, pasja życia... To wszystko już umiera.

Co można zrobić w takiej sytuacji? Jak się pocieszać, czy może leczyć?

czuję obrzydzenie do siebie:/

Re: Czuję się staro (26 latka)

przez *Monika* 10 gru 2010, 23:34
dziewczynka24, Na te Twoje postrzeganie może miec wpływ Twoje życie , przeszłośc. Zbadać to może jedynie specjalista. Co spowodowało u Ciebie,że w taki sposób myślisz o sobie.
Nie wiem jakie miałaś relacje z rodzicami, rówieśnikami.
Myślę,że fachowa pomoc napewno by się Tobie przydała.
26 lat........chciałabym tyle mieć :)
Obrazek
Główny Moderator

Re: Czuję się staro (26 latka)

przez *Wiola* 10 gru 2010, 23:55
niemądry napisał(a):Mam prawie 30 . Najstarszy na tym forum. A może w ogóle w całym internecie? .

Niemądry Nie pochlebiaj sobie :mrgreen:

Ja mam 4 z przodu i się wcale taka stara nie czuję i nie zamierzam:P
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg