Śmieją sie ze mnie w szkole

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Śmieją sie ze mnie w szkole

przez lukaniu 17 maja 2010, 12:34
pewnie że można .....kwestia otwartości psychicznej

przez disgusted 17 maja 2010, 16:32
Jedyną metodą na takie traktowanie jest pokazanie, że Cię to nie obchodzi. Każde podjudzanie w postaci ciętych ripost tylko pogorszy sytuację, bo zauważą, że to jest interesujące, a Tobie braknie pomysłów i tyle z tego będzie.
you can climb a ladder up to the sun
or write a song nobody had sung
or do something that's never been done.

przez scroll 17 maja 2010, 18:27
Proponuję nagrać ich na dyktafon a później zaprezentować to gronu pedagogicznemu. Koniecznie wyłapać teksty o matce i różne takie o rodzinie. To czuły punkt.
Jak masz jakiś nowszy telefon to powinien być wyposażony w dyktafon; jak nie, to zaoszczędź z kieszonkowego i kup sobie model "zwykłego" dyktafonu z dobrą rejestracją dźwięku. Albo poproś na dzień dziecka.
scroll

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez SamO 17 maja 2010, 20:17
Nie no, wtedy to bedzie kapusiem - a to jeszcze gorzej, zwlaszcza w gimnazjum. Odradzam.

przez scrat 17 maja 2010, 20:55
scroll napisał(a):Proponuję nagrać ich na dyktafon a później zaprezentować to gronu pedagogicznemu. Koniecznie wyłapać teksty o matce i różne takie o rodzinie. To czuły punkt.

Równie dobrze może zacząć szukać nowej szkoły.
Przyjaciel forum

przez scroll 19 maja 2010, 15:48
Czyli że kapusiami są wszyscy, którzy np. zgłaszają przestępstwo na policję :lol:

To co spotkało kolegę jest przestępstwem: wyzywanie, ubliżanie jemu i jego rodzinie, mobbing, naruszenie nietykalności osobistej, bicie. Przemoc psychiczna i fizyczna, która trwa wiele miesięcy. Co gorsza - chłopak ma już objawy przewlekłego stresu i się pogrąża. Jak tak dalej pójdzie to dołączy do tego forum jako stały użytkownik, ale już chory na nerwicę.
Szukać innej szkoły mogą sobie gnoje, którzy go męczą.

Kolego - jeśli rady na tym forum Ci nie odpowiadają - zadzwoń pod telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Poniżej wklejam link z numerami:
http://www.116111.pl/twoje_prawa
http://www.116111.pl/gdzie_szukac_pomocy
scroll

przez scrat 19 maja 2010, 16:04
scroll napisał(a):Czyli że kapusiami są wszyscy, którzy np. zgłaszają przestępstwo na policję :lol:

Dokładnie taka jest mentalność w szkołach, hwdp, śmierć konfidentom itd. Od wprowadzenia gimnazjów zaczął obowiązywać kult siły, nie wygrasz z tym mówiąc o przestępstwach itd. Oni mają to gdzieś.
Przyjaciel forum

przez MiyokoXX9 20 maja 2010, 20:59
Wiesz co ja jestem też w drugiej klasie gimnazjum i mnie się ludzie ciągle czepiają, wyśmiewają się ze mnie itd.Też mnie to denerwowało. Kiedy widzieli, że jestem zdenerwowana, było jeszcze gorzej. Wkońcu stwierdziłam, że nie będę wcale reagować na ich zaczepki, komentarze na mój temat. Jak coś do Ciebie mówią to traktuj ich jak powietrze, jakby nie istnieli. Nie wdawaj się z nimi w żadne dyskusje bo widać, że nie są dojrzali, że to po prostu dzieci. Wiem, trudno będzie na początku opanować nerwy, ale musisz się postarać. Ja też chciałam ze sobą skończyć, ale stwierdziłam że dałabym im wtedy jakąś satysfakcje, że będą dumni z siebie, z tego jacy są "mocni" . Kiedy już ( po jakimś czasie oczywiście ), jeśli poczujesz, że już jakby " nie zobaczą " twojej złości i kiedy nadal się będą czepiać to ewentualnie powiedz im kilka słów zachowując przy tym spokój ( wcale nie muszą to być jakieś chamskie oddzywki ). Ja tak robię. Kiedy rzucają do mnie jakiś chamski tekst, ja ze spokojem im odpowiadam. Potem w ciągu danego dnia dawają sobie spokój bo wiedzą, że tak szybko nie wyprowadzą mnie z równowagi.
Lub
Zapytaj się ich po lekcjach prosto w twarz o co im chodzi ? W moim przypadku to nic nie dało bo uznali że oni nie wiedzą o co mi chodzi, udawali, ale może u Ciebie będzie inaczej.
Mam nadzieję, że Ci choć troszke pomogłam.
Trzymaj się ! :)

przez soulfly89 20 maja 2010, 21:43
Ja też zawsze mam problem jak ktoś mi powie coś chamskiego.
Nie umiem nic odpowiedzieć bo jestem w takim szoku że tylko robię duże oczy i milczę.
Na szczęście to się często nie zdarza.
Ale chciałabym umieć się inteligentnie bronić a nawet czasem pokazać takim głupkom kto tu rządzi.
Jak by ktoś zrobił 'Kurs celnej riposty dla początkujących' to bym się zapisała ;)

Jednego jestem pewna - nie można tego ignorować.

przez mysterious 20 maja 2010, 23:56
Ehh... Skąd ja to znam :smile:

Nie przesadzasz przypadkiem? W moich szkołach naprawdę zdarzały się gorsze pojazdy. Przyznam, że mi nie dokuczano jakoś szczególnie, ale byłem świadkiem takich akcji, a czasem w nich uczestniczyłem i powiem Ci, że to przeważnie robi się dla jaj, żeby się pośmiać, rozbawić towarzycho itd. Tak naprawdę oni mają gdzieś Twoje sprawy, rodzinę itd, ale po kimś muszą jeździć, w każdej grupie są liderzy, śmieszki i ofiary. Tak już jest to skonstruowane.

Co masz zrobić?
1. Olej ich. Zaciśnij zęby, nie dawaj po sobie znać, że Cię to rusza.
2. Odwiń się! Nie każę Ci jeździć po ich starych, ale na pewno są w czymś słabsi itd. Zresztą można mieć zlewę z czegokolwiek.
3. Daj im po mordzie.

Każda z rad zależy od tego jaki jesteś. Jak nie wykazujesz się ciętą ripostą, choć tego nie rozumiem skoro rzekomo byłeś jak wspomniałeś "duszą towarzystwa" to bierz opcję 1. I to Ci polecam. Nic tak nie boli jak brak reakcji na atak. Zrób pobłażliwą minę i zlej ich. Jak potrafisz się ogarnąć, przemyśleć co ich zaboli to opcja 2, ale nie polecam, bo pojada mocniej, Ciebie zatka i znów tu wrócisz. 3 - nie mówię, żebyś wyskakiwał do nich z łańcuchem czy klamką, ale weź na bok powiedz żeby Ci dali spokój, bo Cię to wkurza, nie pomoże siła argumentu to zastosuj argument siły. Wiem, że zaraz się pojawi krytyka do czego ja go namawiam, ale bądźmy realistami - przetrwają najsilniejsi, a jeśli koledzy są przygłupami do których nie dotrze jaką krzywdę Ci robią to może obita twarz ich przekona.

Kablowanie? :lol: Przestańcie, niech tak zrobi to w ogóle się będzie bał przejść po szkole czy osiedlu, znam przykłady gdzie donosicielstwo z podstawówki!!! ciągnie się za kolesiem do teraz-liceum. Nauczyciele skrzyczą i tyle, a co będzie w wc, na przerwach itd? Tego już nikt nie widzi i ma gdzieś, bo co zrobi? Powie, że koledzy się z niego śmieją? Bądźmy poważni.
Chętnie porozmawiam na priv, gg, e-mail, czat z innymi osobami które zmagają się z D/D lub z tego wyszły.

przez scroll 21 maja 2010, 19:01
No cóż, jest jeszcze rozwiązanie w postaci zmiany szkoły... po co się w takiej męczyć? Może w innej nie będzie bydła; choć to oczywiście zależy od od klasy itp.
Ale, my tu gadamy, a autor topiku coś zamilkł.

[Dodane po edycji:]

Soulfly, a propo ciętej riposty, właśnie wyszukałem w necie coś takiego:
http://www.taniaksiazka.pl/mistrz-ciete ... 16790.html
http://gra.empik.com/szermierka-slowna- ... ,ksiazka-p
Chyba wielu z nas przydała by się znajomość skutecznej obrony werbalnej..
scroll

przez soulfly89 22 maja 2010, 23:36
Wow, więc jednak coś takiego istnieje!!! :D

Dzięki scroll :)

Sortuj wg