CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez rober6666 12 kwi 2010, 15:36
Amon i Magda
Mam lekarke Rodzinną , która mi zapisze na "p" bez problemu-jest jak Mama, poważnie. Kobieta i Człowiek. gdy mój kolega dosłownie umierał na jakąs masakryczną infekcje dróg moczowych (ponad 40 stopni gorączki, sikał ropą ) to ja do niej bez wahania poszedłem - jak jej powiedziałem o co biega od razu wzięła telefon , zadzwoniła do swego kumpla-jakiegoś kozaka ordynatora urologii w jakiejs klinice (gdzie sie miesiącami czeka na przyjęcie ) i tego samego dnia już mojego kumpla kroili.
Tak więc z doświadczenia wiem że mi zapisze
I będę to brał
Od 3 lat zaden lekarz mi nie pomógł i nie wiem co mam o tym myśleć....
Przecież nie moge ich podejrzewać o brak kompetencji....mam wrażenie , że jestem przypadkiem beznadziejnym i niepotrzebnie przedłużam swoja agonię....
Nie mam juz sił do tego
Nie chce mi sie nawet gadać ani pisac
Wezme abilify-gorzej juz i tak byc nie może , a jak będzie to najwyżej zdechnę w końcu i zaznam ukojenia
pozdrawiam Was mocno
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez magdalenabmw 12 kwi 2010, 15:49
Robercie, nic Ci nie zaszkodzi spróbować tego Abilify, a może bardzo pomóc- popatrz tylko na Amona. Jest jakaś nadzieja, i wydaje mi się że duża.

p.s. Gratuluję lekarki rodzinnej, taki lekarz to skarb !
magdalenabmw

przez rober6666 12 kwi 2010, 19:44
Amon
Dzięki za słowa otuchy-jestem twardziel, ale w obecnej sytuacji potrzebuje tego jak powietrza
Jestem w głębokiej du.pie. Mam myśli samobójcze-nie potrafie już wytrzymac tej gehenny trwającej 3 lata z kilkoma błogosławionymi , aczkolwiek bardzo krótkimi chwilami hipomanii.
Amon-jaką Ty masz CHAD??
Taką jak ja , czyli z totalną przewagą depresji z silnymi lękami i derealizacjami i króciutkimi ( 2 tyg) i bardzo rzadkimi epizodami manii/hipomanii??
Ile lat chorujesz??
Bierzesz jakieś antydepresanty? (jak po nich reagujesz? )
Przepraszam za te "100pytań do", lecz szukam analogii i nadziei
Ja nie chcę skończyc jak Ojciec i Siostra jego , bronie się przed tym rękami i nogami, ale nie mogę juz patrzec na otaczających mnie ludzi, normalnie postrzegających świat, na ojców , ktorzy na luzaku i z uśmiechem na ustach bawia sie ze swoimi synkami, na uśmiechnięte małżeństwa spacerujące i żartujące w"tych pięknych okolicznościach przyrody"
...po prostu nie mogę patrzec na tego zombii w lustrze ze spuchnietym ryjem i przerażonymi, mętnymi oczami chodzącego trupa
Z góry dziękuje za odpowiedź
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 12 kwi 2010, 19:50
rober6666,

Fajne zdjątko :-)

Kurde...musi byc dobrze......znajdź w końcu ten lek. Musi coś w końcu zaskoczyć.
Trzymam kciuki Robcio :-)
Obrazek
Główny Moderator

przez rober6666 12 kwi 2010, 19:58
...zdjątko z czasów świetności....czy ona wróci???????????????????
NON SERVIAM

obserwowany

przez *Monika* 12 kwi 2010, 20:07
Wróci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Musi wrócić!!!!!!!!!!!!!!!!!

Próbuj te leki nowe.
Pisz co i jak.

I zapytaj o terapię proszę.........
Obrazek
Główny Moderator

przez *Wiola* 12 kwi 2010, 20:32
Robert Wiem ,że byłeś nieraz w szpitalu i bronisz się przed tym, bo Ci nie pomogli. Ale może spróbowałbyś się dostać do Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Tam jest duży specjalistyczny oddział i jakby nie było to chyba najlepsi fachowcy w kraju. Może warto jeszcze raz spróbować?

W szpitalu mogą łatwiej poeksperymentować z lekami, bo pod kontrolą zaczyna się od większych dawek no i na dodatek nie będziesz się martwił ile to kosztuje.
Moderator

przez rober6666 12 kwi 2010, 20:53
Wiola
Możesz mieć rację, racjonalnie myśląc ją masz na pewno
......musze sie jednak podzielic pewna informacją
Przed chorobą , kiedy byłem zarobiony, pewny siebie itd , miałem nieprzyjemność pobytu w areszcie śledczym....( związane to było ze sposobem w jaki zarabiałem kasę-nie myślcie że jestem prymitywnym bandytą, nikomu krzywdy nie zrobilem, w głebi duszy jestem naprawdę wrażliwy...)
Od tego czasu NIE WYTRZYMAM DOBROWOLNIE ZAMKNIĘCIA I OGRANICZENIA W NAJMNIEJSZYM STOPNIU MOJEJ WOLNOŚĆI
...nie jestem w stanie tego znieść
...a szpital się z tym wiąże niestety..
Aha-pobyt tam nie spowodował na pewno mojej choroby. Poradziłem sobie , nie załamałem się. Zniosłem z podniesionym czolem. Wrócilem do normalnego, pełnego wigoru i wielu interesów życia.
Ale nie dam sie więcej zamknąć
Prędzej się zabiję
Robert
Amon
Bardzo , bardzo Ci dziękuje za odpowiedzi
Nawet nie wiesz ile to dla mnie znaczy,Przyjacielu
NON SERVIAM

obserwowany

przez *Wiola* 12 kwi 2010, 21:03
Robert
Instytut to nie jest taki szpital psychiatryczny jaki znasz. Byłam tam, co prawda w Klinice Nerwic. Ale nie było tam żadnego zamknięcia. Po południu, po zajęciach byliśmy zupełnie wolni. Nikt nas nie rozliczał z czasu i nie sprawdzał dokąd wychodzimy. Oddział depresji na pewno wygląda trochę gorzej pod tym względem, ale na pewno nie jest tak jak w szpitalach , które znasz.
Moderator

przez rober6666 13 kwi 2010, 10:09
...dopiero wstałem..
nienawidzę tego zgnicia i rozbicia. Od rana (właściwie przedpołudnia ,hehehe ) mam do siebie uzasadnione pretensje o to
nienawidzę takiego stanu rozmemłania i bezsilności-nie mam sił nawet dziecku zrobic śniadania, i zamiast robic to z radościa i luzem za chwile będzie to pierwsza z setki moich dzisiejszych Dróg Krzyżowych
ile ja muszę dziennie mount everrestów zdobyć...i dobija mnie myśl , że inni nad tak prostymi czynnościami nawet się nie zastanawiają (jak ja kiedyś )
Dzisiaj może będę miał receptę na Abilify
potem trzeba będzie poczekac w aptece bo pewnie nie maja na stanie....
Ciekawe czy mnie wypionuje ten lek
Ale swoja drogą jak nie ten ,to co??
Życzę Wam sił na dzisiaj w pokonywaniu Waszych Mount Everrestów
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez *Wiola* 13 kwi 2010, 11:19
Robert
Myślę, że za bardzo się obarczasz poczuciem winy. Wiem co czujesz, ja byłam w strasznym stanie gdy moja córka była mała. Nie wychodziłam z Nią na spacery, zmuszałam się do robienie jedzenia itd. Najlepiej było gdy spała , bo wtedy nie miałam wyrzutów, .że nie robię tego co powinnam. Tylko ,że takie myślenie niczego nie zmienia, a sprawia ,że czujemy się jeszcze bardziej przybici. Daj sobie prawo źle się czuć, pogódź się z tym.
Moderator

przez rober6666 13 kwi 2010, 12:24
Wiola
masz rację
coś w tym jest
najlepiej się czuje po północy gdy żona i synek śpią
Wiem wtedy , że nic nie będą ode mnie chcieli,że nie musze sie zmuszać żeby sie odzywać, żeby w miarę normalnie z Nimi rozmawiać, nie musze byc twardy i nie pokazywać po sobie jak sie ku.re.sko źle czuję, jak zdycham
W ciągu dnia strasznie walczę , aby nie pokazywać po sobie w jakim jestem stanie (blisko kompletnego załamania )-nie chcę nikogo obarczac swoja chorobą..
taki twardziel we mnie pozostał z czasów renesansu
Ale czasami-to fakt- mam ochotę sie spakować, wyjechac na miesiąc gdzieś w góry i tam się całkowicie rozkleić, wyć, spać, jęczeć, chlać nawet....
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez rober6666 13 kwi 2010, 18:33
Hey
mam recke na abilify
W aptekach nie mieli, ale będą mieli jutro rano
czyli od jutra powinienem zacząć
...powiem szczerze , że sie boję
Dotychczas w ciągu 3 lat każdy stosowany lek mnie bardziej miażdżył niż pomagał-wystrzeliwał mnie doslownie na inna planetę totalnego odrealnienia, lęku, paniki i niemozności
Wyjątkiem jest Lit oraz Fluanxol , który przestał szybko działać.
Trzymajcie za mnie
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez *Wiola* 13 kwi 2010, 18:38
Ja się tez boję każdego nowego, więc świetnie rozumiem. Trzymam i oby było dobrze :tel2:
Moderator

Sortuj wg