CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez *Wiola* 23 kwi 2010, 18:22
Robert Potliwość , suchość w ustach i zawroty głowy to norma na początku, więc na pewno minie :tel2:
Moderator

przez zbychu 23 kwi 2010, 18:41
przestań seksić/masturbować sie na jakiś czas.... kiedys w tej materii biłem rekordy świata ..mogłem nawet miec 14 orgazmów pod rząd i wciąż byłem nienasycony.. w ten sposób znieczulałem sie ale i zarazem pogrążałem w depresji i nerwicy której takimi półśrodkiem podobnie jak i alkoholem niestety nie da sie zakrzyczeć...
Nasze ciało wie,czego potrzebuje mózg,gdyz potrafi sie on tego domagać-czasami nawet w wyjatkowo drastyczny sposob.

przez zdesper 23 kwi 2010, 20:06
leki takie jak wenlafaksyna (effektin) oraz amitryptylina powoduja wychwyt noradrenaliny juz w pierwszych dniach stosowania, natomiast wychwyt serotoniny zaczyna następować po około tygodniu. I ten pierwszy tydzień kiedy je brałem (oczywiście nie na raz-w róznych okresach choroby ) i noradrenalina dochodzi do głosu czułem sie świetni

Już o tym wspominałem:PP
zdesper

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenabmw 24 kwi 2010, 11:45
No Robcio, wyjdzie na to, że sam sobie rozkminiłeś czego Ci brakuje :mrgreen: Trzymamy mocno kciuki :great: I świetnie, że już jest lepiej :D
magdalenabmw

przez rober6666 24 kwi 2010, 19:34
heyka
jest nieźle...kolejny dzien na edronaxie. Jutro zwiększam dawkę-powoli wchodze na dawke terapeutyczną, gdyz mam bardzo złe doświadczenia z lekami jak dotychczas
Mialem dzis siły aby wstać przed 7 i załatwić kilka spraw.szok
W ciągu dnia pojawiły sie lekkie zjazdy, ale jak pisalem, od jutra wchodzę na dawke terapeuytyczna
Pocę się jak świnia,słabo śpię (ale 2 warki strong sprawę załagodzają,hehehe)
Siusiok nawet wrócił do normy, co mnie bardzo cieszy,hehe
pojawiła sie niestety francowata i maxymalnie wku..wiająca kula w gardle, ale to pewnie minie, mam nadzieję (kiedys na początku choroby trzymała mnie pól roku )
jak na razie dobrze działa ten lek
wprawdzie jestem chemicznie pobudzony, ale wole to niz zdychanie na tapczanie z lęku, bezsilności i totalnej derealizacji....
Lęki osłabły mimo, że o polowe zmniejszyłem dobową dawkę clonazepamu ( z 1 mg na 0,5 mg co jest sukcesem zważywszy że benzo wrzucam juz 3 rok....)
Magdalena
podoba mi sie twój styl....śledzę twoje wypowiedzi świadczące o tym że jestes typem fighterki , co bardzo jest mi bliskie
Monika
...Co tak mało Ciebie na forum??jak sie czujesz?? Ostatnio czytałem gdzieś że stałas "jędzą-szefową",hehehehe-bardzo dobrze-kto ma miękkie serce musi mieć twardą d..ę,hehehe
Pstryk
Edronax jest dobry w moim przypadku na D/D
pomyśl o tym
Amon
...co Oni Ci zrobili Bracie?? Gdzie jesteś? napisz cosik
Pozdrawiam
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez magdalenabmw 24 kwi 2010, 19:49
rober6666 napisał(a):pojawiła sie niestety francowata i maxymalnie wku..wiająca kula w gardle, ale to pewnie minie, mam nadzieję (kiedys na początku choroby trzymała mnie pól roku )

Mnie trzymała całe dzieciństwo prawie, poważnie :roll: Minie, minie :smile:

rober6666 napisał(a):jak na razie dobrze działa ten lek

I to najważniejsze!

rober6666 napisał(a):Lęki osłabły mimo, że o polowe zmniejszyłem dobową dawkę clonazepamu ( z 1 mg na 0,5 mg co jest sukcesem zważywszy że benzo wrzucam juz 3 rok....)

Jeszcze trochę i całkiem z niego zejdziesz :great: Widzisz, wszystko zmierza w najlepszym kierunku.

rober6666 napisał(a):Magdalena
podoba mi sie twój styl....śledzę twoje wypowiedzi świadczące o tym że jestes typem fighterki , co bardzo jest mi bliskie

No jasne, że Tobie bliskie Brachu :smile: Ale Tobie jeszcze nie równam, Ty to dopiero fighter jesteś. Choć nie da się ukryć, że śmigamy na wspólnym wózku :mrgreen: :pirate:
magdalenabmw

przez rober6666 24 kwi 2010, 19:54
Ciekawe kto jest kierowcą wózka-jakos nie wyobrażam sobie Ciebie w roli pasażera ,hehehehe
NON SERVIAM

obserwowany

przez magdalenabmw 24 kwi 2010, 20:03
rober6666 napisał(a):Ciekawe kto jest kierowcą wózka-jakos nie wyobrażam sobie Ciebie w roli pasażera ,hehehehe

No zgadnij ... :mrgreen: :lol: ;)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
magdalenabmw

przez rober6666 24 kwi 2010, 20:04
hehehehe-skąd wytrzasnęłaś "Chrystka" z katolicyzm WOW ??

[Dodane po edycji:]

....a może oboje zajęlibyśmy TYLNĄ kanapę? :P

[Dodane po edycji:]

....w tym wózku? hehehehehe
NON SERVIAM

obserwowany

przez magdalenabmw 24 kwi 2010, 20:21
rober6666 napisał(a):hehehehe-skąd wytrzasnęłaś "Chrystka" z katolicyzm WOW ??

A jakoś tak mi się sam przyplątał :mrgreen:

rober6666 napisał(a):....a może oboje zajęlibyśmy TYLNĄ kanapę? :P

....w tym wózku? hehehehehe

Widzę, że Ci nastrój wraca :mrgreen: hahahaha :great: Nie ma sprawy, kanapa zajęta dla Pana :D
magdalenabmw

przez Shadowmere 24 kwi 2010, 21:53
rober6666, cieszę się,że wytrzymujesz mimo skutków ubocznych.wiem,że to sztuczne,chemiczno-toksyczne,ścierwowate pobudzenie jest wstrętne.Ale organizm musi niestety zaoptować nową substancję..
Shadowmere

przez rober6666 24 kwi 2010, 22:36
Wytrzymuję,bo pozytywy są większe od ścierwowatych negatywów, czego i Tobie Umęczona Kobieto życzę
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez paradoksy 25 kwi 2010, 12:24
hej, mam pytanie do CHADowców -
czy u Was te okresy manii są naprawdę takie.. hmm... wzmożone?
chodzi mi o to, czy wtedy naprawdę czujecie się megaszczęśliwi, megapozytywni, zrobilibyście wszystko?
czy może to po prostu takie przerwanie depresji lepszym nastrojem, który Wy interepretujecie jako hiperpozytywny, bo nie wiecie jak to jest mieć "normalne" okresy (czyli -teoretycznie- być w "normalnym", standardowym stanie ducha) ?
paradoksy

przez rober6666 25 kwi 2010, 15:48
paradoksy napisał(a):hej, mam pytanie do CHADowców -
czy u Was te okresy manii są naprawdę takie.. hmm... wzmożone?
chodzi mi o to, czy wtedy naprawdę czujecie się megaszczęśliwi, megapozytywni, zrobilibyście wszystko?
czy może to po prostu takie przerwanie depresji lepszym nastrojem, który Wy interepretujecie jako hiperpozytywny, bo nie wiecie jak to jest mieć "normalne" okresy (czyli -teoretycznie- być w "normalnym", standardowym stanie ducha) ?

Hmmmm
jakby to napisać.
Są jaby 2 odmiany manii-lakka zwana hipomanią i ciężka, czyli mania
hipomania to taki stan , że zapominasz o depresji, masz wrażenie całkowitego nagłego wyleczenia, megapozytywne aczkolwiek fałszywe nastawienie do wszystkiego -taki pierwszy dzień wakacji w okresie gdy sie chodzilo np do 5 klasy podstawówki :D . Z dnia na dzień przybywa pomysłów na życie, przybywa spraw "niezbędnych " do załatwienia-jest tego tyle , że trzeba na kartce zapisywać ,żeby sie nie pogubić. Generalnie fajny stan , zwłaszcza że daje oddech po długotrwałej depresji, jednak ta nadpobudliwość jest w końcu męcząca, zwłaszcza ,że bliscy nie nadążają-to od nich sie dowiadujesz że coś jest nie tak, chociaz na dłuższą mete samemu sie dostrzega ,że nie jest to normalne, zdrowe samopoczucie.
Mania jest rozwinięciem hipomanii, z tym że traci się nad tym całkowicie kontrolę. Prawie zero snu, łatwość i mnogośc w nawiązywaniu kontaktow towarzyskich i seksualnych, pożyczanie masy pieniędzy na coraz to nowe , najczęściej niepotrzebne i niedostępne z powodu ceny zakupy,awantury z bliskimi ktorzy zwracaja uwage na nienormalne zachowanie.Oczywiście odstawia sie wszystkie leki-bo po co skoro jest tak energetycznie cudownie??
Upadek po hipomanii i manii czyli powrót do depresji jest STRASZNY !!!
następuje błyskawicznie i nagle-masakra
bankowo można odróżnic powrót do zdrowia od hipomanii-po prostu hipomania i mania sa przegięciem w drugą stronę depresji.
jest przyjemniejszą częscią choroby , ale jednak stanem chorobowym nie mającym nic wspólnego ze stabilizacją emocji, czy tez samopoczucia
Czemu pytasz??
Chetnie Ci odpowiem na kolejne pytania
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

Sortuj wg