CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

przez specjal 25 paź 2010, 19:49
Nareście spokój!Trzeba szukać gdzieś ratunku ;)

[Dodane po edycji:]

Też myślałem że będzie dobrze a ja biore i biore te leki i nadal mam kisiel
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez *Monika* 25 paź 2010, 23:17
Gdzie jest Robert?
Obrazek
Główny Moderator

przez rober6666 25 paź 2010, 23:36
Jestem, jestem...
Nie wiem co mądrego napisać
Udzielam sie w temacie dotyczącym ku.restwa w związkach.
Nakrzyczałem na Linkę, czego żałuję.
Ostatni tydzien jest wyjątkowy.
poniedziałek-wtorek-środa-straszna derealizacja i lęk, ale powiem wam , że w takim natężeniu nie miałem tego od 2 lat.cos strasznego. naprawdę Nic z tych dni nie pamiętam.Otarłem sie o kostuche bardzo blisko.W czwartek nastąpił przełom.Derealizacja zmalała, lęk również,jestem spokojny i trochę zmęczony. Oczywiście nakręcam sie myślami o pewnej szmacie.....uwielbiam to uczucie.Szkoda , że juz niedługo będzie po wszystkim,heheheh
Kiedyś taki stan jak teraz uznał bym za cięzką chorobę. Teraz uznaję go za poprawę i "lajcik" do przyjęcia.
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez RafQ 25 paź 2010, 23:37
Nie wiem,ale chyba wspominal,ze jak bedzie zdychal to rzadziej forum bedzie odwiedzal.

[Dodane po edycji:]

Ale cisza zapanowala w tym temacie.Zyjecie?

U mnie wczoraj stan lekkiej hipomanii z lekka depresja,ktora przyszla poznym wieczorem.
Dzisiaj jak na razie ok,bez wiekszych dolow czy jakiejs szalonej hipo ale ogolnie ok.Moj mozg wczoraj "zaskoczyl" co pozwolilo mi na nawiazanie blizszego kontaktu z otoczeniem (rozmowa ze znajomymi,rodzicami itp).Po weekendowych "szaleństwach" z benzo wrocilem do dawki podtrzymujacej (2x0.5mg) i jest ok.

Jak wiadomo zmiana faz moze nastapic w kazdej sekundzie,wiec trzeba to brac pod uwage.
RafQ

przez Rambo123 26 paź 2010, 15:35
Co mam pisać jak jestem zdrowy i się nudzę? Czytam wasze posty. Stan w jakim jestem mnie nie zadowala. A jeszcze niedawno za takie samopoczucie oddałbym wszystko.
Pozdrawiam. Mam plany jak wejść chyba w hipo. Do końca nie jestem przekonany.
Ech życie.

przez *Monika* 26 paź 2010, 20:20
Rambo123, czy mogę Tobie coś zainsynuować?
Piszesz,że nie jesteś przekonany czy chcesz wejść w hipo. Nasuwa mi się jedna myśl. Czy Ty czasami nie masz problemów co do określania swoich potrzeb?Czy Ty umiesz się określić w sensie: co ucieszyłoby Cię najbardziej? Kiedy poczułbyś się szczęśliwy i spełniony? Kiedy nie nudziłbyś się?
I czy np. odpowiadasz sobie czasami na pytania: Dlaczego chcę być szczęśliwy? Jak się czuję gdy jestem szczęśliwy? Jak się czuję kiedy się nie nudzę? Czym jest dla mnie nuda? Czym jest dla mnie szczęście?

Może dla Ciebie te moje insynuacje wydają się być śmiesznymi.Z tego co opisujesz, a czytam Twoje posty........nasuwa mi się myśl,że to może być problem z określaniem swoich potrzeb, problem z nieokreśleniem ich. Tak jakbyś popadał ze skrajności w skrajność. Nie wiem czy rozumiesz co chcę Tobie przez to powiedzieć. Pewnego rodzaju frustracja może powodować u Ciebie spadek nastroju poniżej przeciętnej, natomiast zaspokojenie jakiejś potrzeby - zwyżkę Twojego samopoczucia.
Nie zastanawiałeś się nigdy nad tym?
I proszę,żebyś nie odbierał tego co napisałam, jako próbę wymądrzania się. Chciałam napisać co zaobserwowałam. Mogę się mylić.
Obrazek
Główny Moderator

przez linka 26 paź 2010, 20:42
Chorzy na cukrzycę i pacjenci psychiatryczni będą mieli tańsze leki - poinformował wiceminister zdrowia Marek Twardowski. W resorcie zdrowia przedstawiono projekt nowej listy leków refundowanych. Lista ma wejść w życie najwcześniej 16 grudnia.

Przede wszystkim chorzy na cukrzycę będą mieli refundowane dwie insuliny analogowe długodziałające i dodatkowo jedną insulinę analogową szybkodziałającą. Ponadto refundowane będą w pełni pompy insulinowe i cały osprzęt do ich stosowania dla pacjentów do 26 roku życia. Dotychczas refundacja dotyczyła pacjentów do 18 roku życia.
Lista ma wejść w życie najwcześniej 16 grudnia

Również pacjenci cierpiący na chorobę dwubiegunową afektywną będą mieli refundowane nowoczesne leki drugiej generacji. Dotychczas te leki były refundowane jedynie dla chorych ciepiących na schizofrenię. Jest to największa grupa chorych, która skorzysta na zmianie listy. Chorzy na reumatoidalne zapalenie stawów będą mieli dodatkowo jeden lek refundowany.

Ponadto na listę wpisano 42 nowe substancje i nowe postaci leków, natomiast 43 produkty usunięto z listy. W 23 przypadkach nastąpiły obniżki cen leków a w 43 - niewielkie podwyżki. Zmienią się natomiast tzw. limity cen niektórych leków a to oznacza, że zmieni się odpłatność za te leki dla pacjentów.

Zmiany korzystne dla pacjentów

Wydatki w związku ze zmianami na liście wyniosą 450-500 mln zł. Jak mówił Twardowski, środki pochodzą z oszczędności, które powstały dzięki korzystnym negocjacjom z koncernami farmaceutycznymi. "Zmiany są możliwe do sfinansowania dlatego, że na taką ilość uzyskaliśmy obniżki w skali roku, na bardzo dużą ilość leków" - dodał wiceminister.

Dyrektor departamentu polityki lekowej i farmacji Artur Fałek podkreślił, że zmiany na liście są korzystne dla pacjentów i były przez nich od dawna oczekiwane. "Oszczędności. które umożliwiają zmiany, wynikają z obniżek cen leków, które już są refundowane i obniżek limitów. W związku z tym, że limity finansowania się obniżą w NFZ pojawiają się pieniądze, które umożliwiają włączenie do refundacji nowych leków" - powiedział Fałek.

Foto: PAP

http://mojacukrzyca.org/?a=text&id=2164

Trzymam kciukasy, żeby wszystko poszło jak trzeba :great:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez specjal 26 paź 2010, 21:13
Rafq a ty bierzesz codziennie benzo czy tylko doraznie jak sie zle poczujesz?U mnie załamka nie wiem co mam zrobic szlak mnie trafia i tyle.Trzeba pomyslec nad jakims wyjsciem z tej sytuacji.Co doradzicie?

przez rober6666 26 paź 2010, 21:39
Linka-dzięki za dobre wieści !!!
Specjal-ja biore benzo każdego dnia od 2 lat.....niestety.
Na szczęście nie rośnie mi tolerancja.cały czas ta sama dawka clona-0,5 mg dobowo.
próbowalem odstawić.Nie ma szans na tym etapie nieopanowanej choroby. Nie ma mowy o śnie.
Trudno.
Specjal skoro u Ciebie jest źle , że gorzej być nie może to próbuj wszystkiego co tylko wyczytasz/wymyślisz. Co Ci szkodzi.
To moga byc koksy, może byc amfa, może być psychoterapia, może być NLP, może leki na padaczke , a może na sraczkę.
Ja próbuje WSZYSTKIEGO ( oprócz szpitala -tam mnie nie zobaczą )
I w końcu wyjdę na prostą.Choćby rzygać.
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez specjal 26 paź 2010, 21:53
Weś nie gadaj o psychoterapi.Będą się pytać jak się czuje i to wszystko,jak w racy6/szkole itp.Jestem chyba jakimś przypadkiem.Gdybym tak chociaz na jeden dzien czul sie zdrowy.O tym moge sobie pomarzyc.Dzis musialem jak zwykle pic.

przez rober6666 26 paź 2010, 21:58
Byłeś na jakiejś sensownej terapii?
Możesz pójść i w razie czego w każdej chwili po kilku sesjach powiedzić co o nich sądzisz i sobie ulżyć.... :D
nikt nie wie co nam w końcu pomoże.
Może modlitwa? może codzienne spuszczenie komus wpierdolu na ulicy? trzeba spróbować i sie przekonać
prosiłes o rady.
Oto moje rady
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez Wujek_Dobra_Rada 26 paź 2010, 22:09
specjal, Następnym razem zrób takie coś psychoterapeucie http://www.youtube.com/watch?v=DSGAtH8KqAg :mrgreen:
Wujek_Dobra_Rada

przez Anonymous 26 paź 2010, 22:10
[i]wypowiedz skasowana, autor zbanowany[/i],
Anonymous

przez rober6666 26 paź 2010, 22:40
Esprit
Zapomniałeś o "s" na końcu :D :D -souls
dzięki za podpis propagujący moje dokonania
Czy załatwiłem sprawy?
To sie okaże w ciągu kilku najbliższych dni.
Powiem tak-w moich poszukiwaniach dotarłem do świata , który nawet mnie, obytego z przestępczością przeraził dzis trochę.Moja przestępczośc była "finezyjna". Ta jest inna.
Poznani ludzie ciągle mnie "rozkminiali" i gdybym w czymkolwiek skłamał , a oni by to kłamstwo "rozkminili" to nie wiem czy pisałbym sobie teraz tego posta.Wątpliwe.
Ale ja poważnie byłem "bandytą" mam kilka wyroków i nigdy nikogo nie "dałem". A swój swego zwącha więc jest git.
Jestem uparty Hanys. Powiedziałem ,że poruszę niebo i ziemie ,żeby stanęło na moim. Chocby nie wiem ile czasu upłynęło.
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

Sortuj wg