Ratunku

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Ratunku

przez madzialena0304 24 sty 2010, 20:20
witam wszystkich.

piszę na tej stronie pierwszy raz i cieszę sie że jest ktoś z takimi problemami jak ja. mam 28 lat a czuje sie jak bym miała 60l.jestem chora na depresje i nerwice lekowa. kilka dni temu wyszłam ze szpitala (oddział nerwic i depresji w komorowie)w którym spędziłam trzy miesiące.po przebytej terapi czuje sie duzo gorzej jak przed.teraz zostały mi tylko leki antydepresyjne których nie brałam nigdy. lekarz przepisał mi seroxat ale panicznie boję sie skutków ubocznych. może ktoś wie jakie leki dodatkowo można wziąć zeby tak tego bardzo nie przeżywać. prosze o pomoc :( :( :(
Ostatnio edytowano 24 sty 2010, 20:22 przez scrat, łącznie edytowano 1 raz
Powód: nie piszemy capsem

Re: Ratunku

przez paradoksy 24 sty 2010, 20:25
może skoro wyszłaś ze szpitala i nadal coś jest nie halo to wypadałoby ponownie zgłosic się do swojego psychiatry/psychologa i nie kombinowac samemu z zażywaniem leków?
paradoksy

przez zdesperowany1 24 sty 2010, 20:28
Nie przjemuj się:)SEroxat to wedlug mnie jeden z najlepszych lekow o ile nie najlepszy.Więc w tej kwestii wszystko powinno byc okej.Pierwsze dni bedziesz miala napewno gorsze więc jezeli nie mialas stycznosci z alprazolamem to proponuje xanax sr 1mg z rana a to po to zeby przetrzymac te najgorsze dni podczas przyswajana się organizmu do seroxatu.

Dobry lek masz w perspektywie poprawy!:)
zdesperowany1

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez madzialena0304 24 sty 2010, 20:30
BYŁAM U PSYCHIATRY I PRZEPISAŁ MI SEROXAT TYLKO PROBLEM JEST W TYM ZE BOJE SIE TYCH OKROPNYCH SKUTKÓW UBOCZNYCH :(

przez Majster 24 sty 2010, 20:35
madzialena0304 napisał(a):BYŁAM U PSYCHIATRY I PRZEPISAŁ MI SEROXAT TYLKO PROBLEM JEST W TYM ZE BOJE SIE TYCH OKROPNYCH SKUTKÓW UBOCZNYCH :(

Nie boj sie na zapas, minie miesiac brania to sie okaze czy skutki uboczne są czy nie. To raz, a dwa - czy wolisz depreche czy te skutki uboczne, jak np. suchosc w ustach? Bo po mojemu wazniejsze jest zdrowie psychiczne i jakas szansa poprawy formy, a jakies skutki uboczne to przeciez pryszcz przy depresji. No nie pisz tymi wielkimi literami bo to wkurza pare osob (mnie tez) ;) Powodzenia :)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez madzialena0304 24 sty 2010, 20:36
DZIEKUJE ZA WYCZERPUJACA ODPOWIEDZ. MAM NADZIEJE ŻE PRZEŁAMIE TEN LĘK BO JAK NA RAZIE TO BOJE SIE NAWET IBUPROMU. A TY TEŻ JESTEŚ CHORY?

przez Majster 24 sty 2010, 20:38
madzialena0304 napisał(a):DZIEKUJE ZA WYCZERPUJACA ODPOWIEDZ. MAM NADZIEJE ŻE PRZEŁAMIE TEN LĘK BO JAK NA RAZIE TO BOJE SIE NAWET IBUPROMU. A TY TEŻ JESTEŚ CHORY?

Nie odpowiem jesli nie napiszesz jeszcze raz malymiliterami
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez majstero 24 sty 2010, 20:40
Kochana tu większość jest chorych , jak nie wszyscy.
To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy. Seneka

Boje się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki. Tomasz z Akwinu

przez madzialena0304 24 sty 2010, 20:45
skąd mogłam wiedziec że mam pisać małymi.Przepraszam nerwusy :D jestem tutaj nowa musicie mi wybaczyc :P

przez Freddie Mercury 24 sty 2010, 20:47
dziwne ze wypisują ze szpitala ludzi chorych..... to najlepsza reklama dla takiej placówki... możesz mieć depresje endogenną (w takiej depresji psychoterapia tyle daje co umarłemu kadzidło) .. bierz Seroxat ,doraźnie jakiś znieczulacz (benzo bądz lepiej słabiutki neuroleptyk) ... po ok. 2 tyg. zapewne będzie poprawa...
Freddie Mercury

przez madzialena0304 24 sty 2010, 20:50
czy to normalne że przy tej chorobie mam małe zaniki pamieci?

przez Freddie Mercury 24 sty 2010, 20:52
jesli tylko małe to ciesz się bo nie jest z Tobą najgorzej.... reszta tak jak powyżej ;)
Freddie Mercury

przez Majster 24 sty 2010, 20:54
madzialena0304 napisał(a):... kilka dni temu wyszłam ze szpitala (oddział nerwic i depresji w komorowie)w którym spędziłam trzy miesiące... leki antydepresyjne których nie brałam nigdy.
Mnie dziwi ze w szpitalu nie dostawalas zadnych lekow. Trudno w to uwierzyc.
madzialena0304 napisał(a):lekarz przepisał mi seroxat ale panicznie boję sie skutków ubocznych.
Seroxat (paroxetyna) to dobry lek, chwalony przez wielu. Ma duzo tanszych odpowiednikow, bralem 2 lata i mi smakowal :) Skutkow ubocznych po nim nie mialem.
madzialena0304 napisał(a): może ktoś wie jakie leki dodatkowo można wziąć zeby tak tego bardzo nie przeżywać. prosze o pomoc :( :( :(
Zadnych ponad to co przepisze lekarz :) Powodzenia :)

przez *Monika* 24 sty 2010, 20:55
Tak , to normalne,że szwankuje nam pamiec w takich zaburzeniach.

Dlaczego sadzisz,że jest jeszcze gorzej po wyjściu? Kiedy wyszłaś? Może dopiero Twoje przemyślenia na ten temat oraz samopoczucie będzie siestabilizowało z dnia na dzień?
A lekarzowi o tym powiedziałaś?
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg