IQ

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: IQ

przez atb89 13 maja 2008, 01:43
ja pare lat temu mialem 123 teraz mi wychodzi 105-112
atb89

IQ

przez Judelaw 19 mar 2016, 00:59
Robiłem test IQ przed chwilą w depresji w Chad.Z ciekawości żeby sprawdzić jak to z czasem czy się pogarsza czy nie.Wynik 136 high.Czyli bardzo dobrze co z tego jak musiałem wypić sporo kawy żeby w ogóle być w stanie go zrobić.Czyli chyba depresja i iq ma nie wiele wspólnego.Mało to wariatów było geniuszami :)
Robiłem tutajhttp://www.iqtest.dk/main.swf bo darmowy i dość duży bo chciałem żeby dokładność była jak najbardziej rzetelna.

IQ

przez Lord Kapucyn 19 mar 2016, 01:07
Ale wiecie, że tzw. testy IQ dostępne w internecie są całkowicie niewiarygodne i niemiarodajne? Prawdziwych testów na IQ nie udostępnia się szerokiej publiczności z kilku, dość istotnych powodów. Jak chcecie poznać swoje IQ to idźcie do psychologa, który się zajmuje testami psychometrycznymi i odpłatnie niech Wam zrobi WAIS-R (PL) albo jakiś inny test, ale ten pierwszy jest najpopularniejszy. Albo w MENSIE niech Wam zmierzą na wejściu.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

IQ

przez Judelaw 19 mar 2016, 01:13
Lord Kapucyn napisał(a):Ale wiecie, że tzw. testy IQ dostępne w internecie są całkowicie niewiarygodne i niemiarodajne? Prawdziwych testów na IQ nie udostępnia się szerokiej publiczności z kilku, dość istotnych powodów. Jak chcecie poznać swoje IQ to idźcie do psychologa, który się zajmuje testami psychometrycznymi i odpłatnie niech Wam zrobi WAIS-R (PL) albo jakiś inny test, ale ten pierwszy jest najpopularniejszy. Albo w MENSIE niech Wam zmierzą na wejściu.

Prawda jak zachorowałem w wieku 16 lat miałem to co piszesz u psychologa.Tam były pytania jak w tych linkach o IQ ale znacznie więcej powtarzanie liczb chyba do 7cyfrowych,układania klocków itp. jakieś rysunki podobieństwa i różne tego typu.Czekałem dwa tygodnie na opracowanie i wyszły jakieś nieprawidłowości nie duże ale coż z kojarzeniem i w pewnych sferach gorsżą koncentrację.Tam można wykryć różne problemy intelektualne z różnymi kwestiami jak pamieć robocza,skale słowną bezsłowną coś takiego jak pamiętam itp.

IQ

przez Korat 19 mar 2016, 12:48
Różne zaburzenia mogą wpływać na efektywność wykonywania różnych rodzajów zadań.
Na przykład może ci pozostać umysł ostry jak brzytwa, ale za Chiny nie podołasz realizacji rozbudowanego długoterminowego projektu.
Ktoś może bardzo się usztywniać w sytuacjach stresowych i oficjalnie uzyska dużo gorszy wynik niż w przyjaznej atmosferze.
Koncentracja czy motywacja też potrafią klapnąć. Więc to wszystko może zafałszować zdolność rozwiązywania problemów.
U osób z zaburzeniami osiągnięcie celu niekoniecznie odbywa się najkrótszą drogą. Czasem trzeba nadrobić trasy szukając wejścia z podjazdem dla wózków. Dla kogoś z zewnątrz może to wyglądać jak obniżona inteligencja, ale gdyby wziąć pod uwagę przeszkody psychologiczne jakie nami targają wewnątrz, to nawet gorszy wynik testu IQ może wskazywać na imponujący potencjał.
Co cię nie zabije, to uczyni niepełnosprawnym.

Ayahuasca
Psylocybina
LSD

IQ

przez mark123 19 mar 2016, 15:18
Kiedyś robiłem w internecie ogólny test IQ i wyszło mi 83. Wiem, że testy internetowe są niby niemiarodajne, ale utożsamiam się z tym wynikiem, myślę że moje IQ wynosi mniej więcej tyle.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

IQ

przez NN4V 19 mar 2016, 22:40
Lord Kapucyn napisał(a):Ale wiecie, że tzw. testy IQ dostępne w internecie są całkowicie niewiarygodne i niemiarodajne? Prawdziwych testów na IQ nie udostępnia się szerokiej publiczności z kilku, dość istotnych powodów. Jak chcecie poznać swoje IQ to idźcie do psychologa, który się zajmuje testami psychometrycznymi i odpłatnie niech Wam zrobi WAIS-R (PL) albo jakiś inny test, ale ten pierwszy jest najpopularniejszy. Albo w MENSIE niech Wam zmierzą na wejściu.

Stawiasz tezę, że WAIS-R jest niedostępnym w necie?
Powątpiewam, a że jestem zbyt wielkim leniem, by się gnać do kogokolwiek celem zaspokojenia instynktu ciekawości, to może poszukam sobie. :lol:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

IQ

przez Judelaw 19 mar 2016, 22:43
Bo jest nie dostępne żeby otrzymać pełną wersję wraz z klockami i całą resztą trzeba zapłacić za całość ponad tysiąc złoty.Po za tym żeby to kupić musisz być psychologiem i okazać wymagany dyplom magisterski studiów psychologicznych.
CHAD
''Odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją w ogóle''

IQ

przez NN4V 19 mar 2016, 22:57
Judelaw napisał(a):Bo jest nie dostępne żeby otrzymać pełną wersję wraz z klockami i całą resztą trzeba zapłacić za całość ponad tysiąc złoty.Po za tym żeby to kupić musisz być psychologiem i okazać wymagany dyplom magisterski studiów psychologicznych.

Wystarczy poderwać absolwentkę psychologii, a tych jak mrówków. :lol:
I nawet ładne... :mrgreen:

IQ

przez depresja24h 20 mar 2016, 00:06
Mnie sie zdaje ze wplywa ale bardziej poprzez spowolnienie psychoruchowe, zaburzenia pamieci i koncentracji. Jak ustapi moze pojawic sie jasnosc myslenia i wynik okaze sie wyzszy, ma to zwiazek jeszcze z naszym nastawianiem i wiara w siebie. Niemniej jak z wiekiem czuje sie coraz glupsza, ciezko mi sie uczyc, kojarzyc, bywam naiwna.

IQ

przez Lord Kapucyn 20 mar 2016, 00:44
NN4V napisał(a):
Judelaw napisał(a):
NN4V napisał(a):Stawiasz tezę, że WAIS-R jest niedostępnym w necie?
Powątpiewam, a że jestem zbyt wielkim leniem, by się gnać do kogokolwiek celem zaspokojenia instynktu ciekawości, to może poszukam sobie. :lol:

Bo jest nie dostępne żeby otrzymać pełną wersję wraz z klockami i całą resztą trzeba zapłacić za całość ponad tysiąc złoty.Po za tym żeby to kupić musisz być psychologiem i okazać wymagany dyplom magisterski studiów psychologicznych.

Wystarczy poderwać absolwentkę psychologii, a tych jak mrówków. :lol:
I nawet ładne... :mrgreen:

Swojego czasu usilnie poszukiwałem w necie polskiej implementacji tego testu, tzn. chodziło mi o część zadań z sekcji werbalnej*, bo klocki i puzzle to wiadomo, że nie wyskoczą z portu usb niczym z teleportu. Moje poszukiwania zakończyły się fiaskiem, a prześledziłem sporo warezów, chomików, torrentów itp. Może zbyt pobieżnie przekopałem neta, nie wiem. W każdym razie- jak już kolega powyżej wspomniał ten test jest ściśle reglamentowany, trzeba się wykazać cała papierkologią i słono za niego zabulić.

Pełen zestaw wygląda tak: http://img02.staticclassifieds.com/imag ... chatow.jpg

(chyba ktoś go próbował opchnąć na olx) :lol:

*Miałem wykonywany kiedyś ten test i pamiętam, że w sekcji werbalnej jedno z zadań polegało na udzieleniu odpowiedzi na 50(?) pytań z wiedzy ogólnej. Nie jestem pewien czy te pytania są za każdym razem stałe czy dobierają je z jakiejś większej puli. Raczej ten drugi wariant, bo to pierwsze byłoby zbyt proste. Pytania które na pewno pamiętam to:
Jak nazywał się ostatni król Polski?
Z jakim nazwiskiem najczęściej łączy się ogólną teorię względności?
Z czego wytwarza się szkło?
Tyle pamiętam na bank, co do reszty to nie chcę konfabulować.

Moderator/ R2 - D2

IQ

przez NN4V 20 mar 2016, 01:00
Lord Kapucyn napisał(a):...Swojego czasu usilnie poszukiwałem w necie polskiej implementacji tego testu, tzn. chodziło mi o część zadań z sekcji werbalnej*, bo klocki i puzzle to wiadomo, że nie wyskoczą z portu usb niczym z teleportu....

Wydaje mi się, że to się "prosi" o przeład na e-wersję. To znaczy nie widzę przeciwskazań, choc nie wykluczam ich istnienia.

Lord Kapucyn napisał(a):... Moje poszukiwania zakończyły się fiaskiem, a prześledziłem sporo warezów, chomików, torrentów itp. Może zbyt pobieżnie przekopałem neta, nie wiem. W każdym razie- jak już kolega powyżej wspomniał ten test jest ściśle reglamentowany, trzeba się wykazać cała papierkologią i słono za niego zabulić.

No tak, ale domniemam z pierwszego przytoczonego pytania, że jest to test stricte polski - co nie znaczy, że może być najlepszy na świecie. W tym przypadku faktycznie może trzeba by się wysilać.
Myśle jednak, że istnieją też dobre testy obce, niekoniecznie wikłające w to naszych narodowych władców. (kto wie, może odpowiedz brzmi: Kaczyński. :mrgreen: [czy raczej wkrótce będzie brzmiała] )

IQ

przez Lord Kapucyn 20 mar 2016, 01:04
W skali werbalnej jest to o czym mówiłem:
- pytania z wiedzy ogólnej,
+
- powtarzanie cyfr z pamięci (spycholog wymienia np. ciąg 894121847 i trzeba go powtórzyć, albo powtórzyć go na wspak),
- potem definicje- np. pada słowo inkryminacja czy prerogatywa i masz książkowo opisać osochodzi,
- działania arytmetyczne,
- rozumienie- tutaj nie bardzo pamiętam o co chodziło, ale opis na stronce podaje, że "test bada wiedzę dotyczącą reguł społecznych,moralnych, rozumienie i ocenianie sytuacji społecznych, świadomość zdarzeń świata zewnętrznego",
- no i na koniec jeszcze podobieństwa- np. w czym jest podobny Kim Dzong Un i Jarosław Kaczyński.

W skali niewerbalnej:
- braki w obrazkach- np. spycholog pokazuje obrazek na którym po szynach pomyka tramwaj czy pociąg a nie ma żadnego połączenia z siecią trakcyjną- trzeba to zauważyć. Niestety test nie uwzględnia mędrkowania, że ciapąg jest inaczej zasilany, :D
- porządkowanie obrazków- jest sobie jakaś historyjka a la prymitywny komiks, porozrzucane obrazki należy uporządkować w ten sposób, aby historyjka miała chronologię, jakiś ciąg przyczynowo-skutkowy,
- masz kilka klocków które są sześcianami, mają zabarwione ścianki- na czerwono, biało, biało-czerwono, dostajesz wzorzec i musisz z klocków ułożyć identyczny obrazek,
- dostajesz jakieś puzzle które na pierwszy rzut oka ni kupy ni dupy się nie trzymają, każdy fragment ma inny kształt i musisz z nich ułożyć jakąś znajomą figurę,
- symbole cyfr- dostajesz klucz wg. którego 1 to ziemniak, 2 to rower, 3 to broszka, 4 to plakietka KODu, a potem wzorzec Ci zabierają, dostajesz ciąg cyfr 4231112234121 no i musisz zastąpić go symbolami- plakietka KODu, rower, broszka, ziemniak, ziemniak, ziemniak itd.

Aha- praktycznie wszystkie zadania na czas się wykonuje. Ten stoper kur.wa rozprasza. :evil:

Moderator/ R2 - D2

IQ

przez Judelaw 20 mar 2016, 01:16
Są różne wersje np. u psychologa rozwiązywałem to z klockami ale nie było tam pytań np. z historii jesli chodzi o królów polski czy jakiś noblistów.Za to w klinice psychiatrii przy badaniu przez psychologów te pytania z takiej wiedzy były ale nie było układania klocków.

Sortuj wg