ottt

Hasiok.

Relacja z Bogiem - wg nauczania KrK

przez neon 01 cze 2016, 18:33
agusiaww napisał(a): nie uzywajcie prezerwatyw bo to grzech.

Bo prezerwatywy to lateks, a Jezus naciągał na przyrodzenie baranie jelita.
nadmiar optymizmu obwieszcza zbliżającą sie rozpacz

przez Rosa26 02 cze 2016, 05:33
atic napisał(a):kościół chce pośredniczyć w relacji z Bogiem.

Nie tylko chce, ale i jest do tego powołany przez samego Boga :)
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu
Ernest Hemingway

http://niewygodnieszczere.blogujaca.pl

ObrazekObrazek
https://www.facebook.com/niewygodnieszczere/?ref=hl

przez kazimierz61 02 cze 2016, 08:15
Rosa26 napisał(a):
atic napisał(a):kościół chce pośredniczyć w relacji z Bogiem.

Nie tylko chce, ale i jest do tego powołany przez samego Boga :)

Tak jest, bo to Jezus założył kościół. To pośrednictwo musi być realizowane bo Jezus powiedział do uczniów "Idźcie i głoście Ewangelię, którym grzechy odpuścicie będą dopuszczone, a którym zatrzymacie będą zatrzymane. A więc jest to pośrednictwo bardzo ważne, i powinno być wyważone, przemyślane, z największą pobożnością i natchnieniem Bożym realizowane. Wg. mnie to zakonnicy w klasztorach podchodzą do tematu jak najbardziej mądrze i odpowiedzialnie i z największą świętością starają się pomagać ludziom w relacji z Bogiem np. poprzez sakrament pokuty. Z księżmi jest rużnie, zależy czy jest z powołania, jak interpretuje swoje posłannictwo, chociaż powinno to być jasne wg. nauczania Jezusa. Ja chodzę do Kościoła, uczestniczę w nim, kożystam z sakramentów, na mszę idę dla siebie i dla Boga wychwalając Go i modląc się do Niego. Jeśli chodzi o kazania to mam rużne podejście, jeśli ksiądz jest w tych kazaniach za bardzo "nawiedzony " to przymrużam oko, bo też mam swój rozum i Pismo Święte nie jest mi obce i jakieś doświadczenie i wyrobione zdanie mam w moim wieku. Ale myślę że większość księży jest z powołania, jestem optymistą .
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 03 cze 2016, 18:35
Rosa26, powiedzieli to wszystko co napisałam, powiem tak ze wstałam i pokazałam kolko na czole... :mrgreen:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez agusiaww 03 cze 2016, 18:37
neon napisał(a):
agusiaww napisał(a): nie uzywajcie prezerwatyw bo to grzech.

Bo prezerwatywy to lateks, a Jezus naciągał na przyrodzenie baranie jelita.

a ile ksiezy ma dzieci? I tacy maja mi mowic jak mam zyc? Akurat ja nie slubowalam zyc w celibacie i latam na lewo i prawo. Dla mnie nauka katolicka kosciola w Pl to jedna wielka hipokryzja.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Kalebx3 03 cze 2016, 18:54
Dla mnie nauka katolicka kosciola w Pl to jedna wielka hipokryzja.

Nauka , czy ułomni ludzie , którzy nie dorośli do jej mężnego wyznawania Ci się nie podoba ?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Michellea 03 cze 2016, 20:22
Rosa26 napisał(a):
agusiaww napisał(a):Z kolei dominikanie mowia: podchodzcie do uczucia w sposob zrozumiały dla dwójga osób, pełen atencji, kochajcie sie (bez gadania czy uzywacie prezerwatyw czy nie, bo wg nich to sprawa miedzy dwojgiem osob) itd.

Tak Ci powiedzieli, ze to nie ich sprawa czy sama tak wydedukowałas?

agusiaww napisał(a):Rosa26, powiedzieli to wszystko co napisałam, powiem tak ze wstałam i pokazałam kolko na czole... :mrgreen:

Czegoś tu nie rozumiem. Pokazałaś to kółko tym dominikanom? :lol:

przez kazimierz61 04 cze 2016, 06:39
Kiedyś na rekolekcjach ksiądz powiedział "dziękujcie Bogu za popęd płciowy, bo to żecz święta, ale korzystajcie z niego z rozumem, choć jest to bardzo trudne kiedy hormony buzują". Moim zdaniem nie każdy potrafi okiełznać popęd płciowy, ale tacy żeśmy się urodzili, tacy jesteśmy. Ja przed ślubem nie zastanawiałem się czy robię dobrze czy źle, popęd był silniejszy i antykoncepcja była konieczna, no a prezerwatywy to był i chyba jest najprostszym sposobem na zabezpieczenie się przed niechcianą ciążą.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez ahoj 04 cze 2016, 07:14
W jaki sposób młodzi księża radzą sobie z popędem płciowym? Czy to jest tak, że księżmi zostają w pierwszej kolejności ludzie, którzy ten popęd odczuwają bardzo słabo albo wcale, czy może mają oni nadzieję, że dzięki modlitwie i (no właśnie nie wiem czemu) poradzą sobie z pokusami w postaci chociażby masturbacji?
ahoj

przez AnissemSirch 04 cze 2016, 08:33
ahoj napisał(a):W jaki sposób młodzi księża radzą sobie z popędem płciowym? Czy to jest tak, że księżmi zostają w pierwszej kolejności ludzie, którzy ten popęd odczuwają bardzo słabo albo wcale, czy może mają oni nadzieję, że dzięki modlitwie i (no właśnie nie wiem czemu) poradzą sobie z pokusami w postaci chociażby masturbacji?

Łykają brom.
Prawdziwy facet sprawia, że masz mokre majtki, a nie oczy.

przez neon 04 cze 2016, 10:24
ahoj napisał(a):W jaki sposób młodzi księża radzą sobie z popędem płciowym? Czy to jest tak, że księżmi zostają w pierwszej kolejności ludzie, którzy ten popęd odczuwają bardzo słabo albo wcale, czy może mają oni nadzieję, że dzięki modlitwie i (no właśnie nie wiem czemu) poradzą sobie z pokusami w postaci chociażby masturbacji?

pewnie jak nie uprawiają seksu ani nie masturbują sie to z czasem ten popęd u nich słabnie, jogini np, potrafią energię seksulaną wykorzystać w inncyh sferach życia np. przy pracy. do tego mają oni silną wolę i nie są tak podatni na zmysłowe zniewolenie.

przez neon 04 cze 2016, 10:29
Kalebx3 napisał(a):
Dla mnie nauka katolicka kosciola w Pl to jedna wielka hipokryzja.

Nauka , czy ułomni ludzie , którzy nie dorośli do jej mężnego wyznawania Ci się nie podoba ?

Pewnie to i to, nie da sie ukryć że w krk jest pewna doza hipokryzji, jak wszedzie na tym swiecie.

przez ahoj 04 cze 2016, 10:36
neon napisał(a):

pewnie jak nie uprawiają seksu ani nie masturbują sie to z czasem ten popęd u nich słabnie, jogini np, potrafią energię seksulaną wykorzystać w inncyh sferach życia np. przy pracy. do tego mają oni silną wolę i nie są tak podatni na zmysłowe zniewolenie.

To bardzo ciekawe zagadnienie. Co się dzieje ze zdrowym mężczyzną, który bardzo długo (ile? miesiące? lata?) powstrzymuje się od ejakulacji (brak współżycia, brak masturbacji). Czy są jakieś pisemne relacje księży na ten temat?
ahoj

przez neon 04 cze 2016, 10:49
A co ma sie znimi dziać? gdzieś widziałem fim o 2 braciach koło setki wieku, którzy nigdy tego nie robili i twierdzili, że wiedzą "na czym polega życie". więc skoro dożyli setki to prawdopodobnie powstrzymywanie sie od seksu nie jest smiertelne.

Sortuj wg