Czy można zmienić/naprawić swoje zycie?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez bedzielepiej 11 maja 2014, 18:05
Chcialabym wyjść z marazmu, zacząć czerpać radość z życia, ale boje się, ze spotka mnie za to coś zlego i umrę...

przez monooso 11 maja 2014, 19:33
Gdybym nie miał takiej nadziei to bym już dawno położył się krzyżem. Przecież to jedyne po co żyję.
monooso

przez bedzielepiej 11 maja 2014, 20:52
czekałam na motywujące historie no i się nie doczekałam...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kaffe_och_blod 11 maja 2014, 21:08
bedzielepiej napisał(a):Chcialabym wyjść z marazmu, zacząć czerpać radość z życia, ale boje się, ze spotka mnie za to coś zlego i umrę...

No cóż, umrzesz. Ameryki nie odkryłaś. Wszyscy umrzemy, więc jedyne co możesz robić to tylko śpieszyć się z tym czerpaniem radości z życia. ;)

przez bedzielepiej 11 maja 2014, 21:11
ale mi sie wydaje ze przy moim nudnym trybie zycia dozyje setki :P a wszelka zmiana moze przyspieszyc zgon
chociaz wiem, wiem, ze masz racje, moze nawet lepszy rok szczescia niz sto lat smutku

przez Lenka30 11 maja 2014, 21:12
A ja nie rozumiem, boisz się, że jak pozwolisz sobie na szczęście to spotka cię coś złego? Czy tego, że umrzesz ze szczęścia...jak juz sobie pozwolisz;-)?
" Jestem życiem, które pragnie żyć, pośród życia, które pragnie żyć "

przez nieboszczyk 11 maja 2014, 21:12
jak jestes robotem i zrobią cię w fabryce z metalu to tak.noga zardzewieje to odkręcisz sobie i przykręcisz nową."zachorujesz psychicznie"-wystarczy wymienić oprogramowanie.roboty wracają po awariach w przeciwieństwie do żywych ludzi.żaden producent robotów nie musi sie pieprzyć w czekanie aż manipulator przyrośnie czy hodowlę nowej części z nanobotów.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez bedzielepiej 11 maja 2014, 21:16
Lenka30 napisał(a):A ja nie rozumiem, boisz się, że jak pozwolisz sobie na szczęście to spotka cię coś złego? Czy tego, że umrzesz ze szczęścia...jak juz sobie pozwolisz;-)?

Właśnie boję się, że podejmując zmianę na lepsze, bo raczej od razu nie moge sie stac szczesliwa, w trakcie tej zmiany spotka mnie cos niefajnego
i mam wrazenie ze w tym świecie nie wypada byc szczesliwym, patrzac na nieszczescie innych ludzi

przez kaffe_och_blod 11 maja 2014, 21:18
Właśnie boję się, że podejmując zmianę na lepsze, bo raczej od razu nie moge sie stac szczesliwa, w trakcie tej zmiany spotka mnie cos niefajnego

A teraz jest fajnie, tak :roll: ?

przez bedzielepiej 11 maja 2014, 21:20
no nie jest, dlatego myslę o zmianie. ale przeraza mnie to, ze nie umiem sobie nawwet wyobrazic jakby to mialo wygladac. probuje wyobrazic sobie ze jestem radosna itd ale zamiast radosci czuje pustke...

przez kaffe_och_blod 11 maja 2014, 21:25
Powiem Ci tak, chyba nie masz za wiele do stracenia. Bo byś nie chciała czegoś zmienić.
Nie umiesz wyobrazić? To jakim sposobem bedziesz umiała to zmienić?

przez bedzielepiej 11 maja 2014, 21:28
bo ja chyba nie umiem sie cieszyc tak naprawde, dostrzegam dobre, piekne rzeczy ale zamiast radosci czuje smutek gdy o nich mysle. Np dzisiaj było naprawdę ładne niebo z niezwyklymi chmurami, ale czułam smutek ze zaraz i tak wszystko przeminie. Tak mam zawsze w dobrych chwilach, nie moge sie pogodzic ze sa ulotne...

przez upadlastudentka 11 maja 2014, 21:28
Myslę, że to jest możliwe, dlatego ja się n ie poddaję. Pamiętam chwile w moim życiu, czasy kiedy byłam naprawdę szczęśliwa. Coś pięknego. Co złego może się stać przy zmianie na lepsze?
I only want live and be free, as free as human being can.

przez kaffe_och_blod 11 maja 2014, 21:32
bedzielepiej
dobra, ale narazie boisz się wyobrażenia. By w ogóle przejmować się tym - musiałabyś wiedzieć, jak coś zmienić by się taką stać. A tu będą chyba największe schody.

Sortuj wg