Pokonać wroga

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Pokonać wroga

przez MEJ 06 lis 2006, 15:14
Cześć!! Chciałam podzielić się z Wami moim doświadczeniem w walce z nerwicą. Męczę się już z nią parę ładnych lat i jedno wiem na pewno - nie można się nakręcać! Kiedy tylko zavzynam myśleć, że zaraz może wystąpić u mnie atak, to już czuję się źle. Nadchodzą głupie mysli, że coś może mi się stać, że dostanę zawału albo wylewu, że zaraz umrę. I jak tak sie nakręcam, to od razu mam reakcję organizmu: duszności, ból głowy, zawroty, kłucie w klatce piersiowej i to okropne uczucie "wychodzenia z siebie". FATALNE!!! Ale kiedy uświadamiam sobie, że to tylko ( ha ha ha ! "tylko") atak nerwicy i że nic nie może mi się złego stać; odwracam mysli i powtarzam sobie ( albo piszę ), że NIC MI NIE JEST !!! I wiecie co ?! To pomaga!!! :D

[ Dodano: Pon Lis 06, 2006 1:16 pm ]
Wiem, że to nie jest łatwe, ale jak juz raz się spróbuje, to później zaczynamy wierzyć, że wszystko zależy od naszego nastawienia. Nie biore rzadnych leków, jedybie popijam meliskę :smile:

Życzę wszystkim wytrwałości, siły i pomyslności w walce z tak podstepnym wrogiem jakim jest nerwica. :D :D :D
MEJ

przez Lusi 06 lis 2006, 15:46
Popieram Cię w 100%.
Także praktykuję wmawianie sobie, że wszystko jest OK. To jest dobra metoda i działa.
ExModerator

przez Edyp 08 lis 2006, 00:49
HEY! Polecam książkę "Umysł ponad nastrojem' Christine A. Padesky. Jest to książka o zmianie nastroju poprzez zmianę sposobu myślenia. Prostymi ćwiczeniami pokazuje, jak poprzez zmianę toku myślowego zwlaczyć depresję, napady paniki, zaburzenia lękowe itp... Dostałem ją od psychiatry i z początku odnosiłem się do niej trochę sceptycznie, ale jest ok. Polecam :smile:
Edyp

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Pokonać wroga

przez paquarette 26 lip 2012, 13:56
Edyp, Czy masz moze tą ksiażkę jako pdf? :)

Sortuj wg