Kto z was pokonal depresje??

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez mousike 28 cze 2013, 18:14
Czekam na wypowiedzi osob ktorym udalo sie obudzic z tego koszmaru albo sa na dobrej drodze do wyzdrowienia!!! :)

przez buka 28 cze 2013, 18:18
to sobie czekaj :P

serio,ja jak miałem lepsze dni to ostatnie co mi wtedy przychodziło do głowy to siedzieć na forum nerwica.com

przez Pieprz 28 cze 2013, 18:23
mi się udało
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mousike 28 cze 2013, 18:56
Jak ci sie udalo? Ile to trwalo? :D

przez Pieprz 28 cze 2013, 19:10
z 8 lat gdzieś, jakoś mi się udało stopniowo podnieść poczucie własnej wartości
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez Candy14 28 cze 2013, 19:38
Mnie sie udalo
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez rotten soul 28 cze 2013, 21:51
Mushroom,
Candy14,

Nie to, że Was wyganiam czy coś, ale co tu jeszcze robicie? Z czymś innym się jeszcze zmagacie, czy może to przyzwyczajenie, chęć pomocy innym czy po prostu lubicie spędzać tutaj czas na pogawędkach z "zaburzeńcami"? A może inny powód Was tu trzyma.

W ogóle to przydałby się jakiś status (choroby lub chorób - jaka, jak długo, postępy) po nickiem użytkownika. Łatwiej by się było zorientować, kto z czym tu przyszedł i jak sobie radzi. Wiem, że niektórzy mają w podpisie info o schorzeniach, ale to nie to samo. Po za tym ja je powyłączałem, bo niektóre są zbyt gigantyczne i rozpraszające.
rotten soul

przez Candy14 28 cze 2013, 21:56
ale co tu jeszcze robicie?

Ja sie zzylam z tym forum. Lubie uzytkownikow. Mamy swoja tajna , forumowa grupe 3miejska. Generalnie jestem forumowa bo na kilku siedze o podobnej tematyce. Codziennie musze zajrzec zeby zobaczyc jak sobie radza ludziska. No i sporo sie tez na tym forum dowiedzialam o roznych chorobach, zaburzeniach namacalnie a nie ksiazkowo. Latwiej mi zrozumiec ludzi ktorzy mnie otaczaja
Z czymś innym się jeszcze zmagacie,

Teraz juz tylko ze soba :D Zeby nie wrocic do starych schematow, nie popelniac tych samych bledow.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez nieboszczyk 28 cze 2013, 21:58
mitem o depresji jest to iż kiedyś minie i że bardzo dobrze daje się leczyć bo trwa całe życie.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez Candy14 28 cze 2013, 22:03
nieboszczyk, sama na pewno nie minie ale to nie temat mity i fakty o depresji

przez deader 28 cze 2013, 22:08
rotten soul napisał(a):W ogóle to przydałby się jakiś status (choroby lub chorób - jaka, jak długo, postępy) po nickiem użytkownika. Łatwiej by się było zorientować, kto z czym tu przyszedł i jak sobie radzi. Wiem, że niektórzy mają w podpisie info o schorzeniach, ale to nie to samo. Po za tym ja je powyłączałem, bo niektóre są zbyt gigantyczne i rozpraszające.

Jak dla mnie to zupełnie niepotrzebne, ale róbta co chceta byleby to nie było obowiązkowe. W psychiatrii/psychologii tyle jest różnych określeń i nazw że najpewniej jak pójdziesz do trzech specjalistów to możesz dostać wcale nie jedną taką samą diagnozę u wszystkich. Trąci mi to szufladkowaniem ludzi, sprowadzaniem osoby do cyferki i w ogóle...

Kończąc offtop - odpowiadam na pytanie autora. Ja jestem na dobrej drodze. Wczoraj byłem na wizycie u mojej psychiatry i babka się rozpływała nad moją poprawą. Na tyle że zamiast jak zwykle co miesiąc, następną wizytę ustawiła mi dopiero na końcówkę września. Sam też generalnie czuję się o jakieś 666% lepiej niż 1 stycznia tego roku.

I, znów nawiązując do rottena:
rotten soul napisał(a):Nie to, że Was wyganiam czy coś, ale co tu jeszcze robicie? Z czymś innym się jeszcze zmagacie, czy może to przyzwyczajenie, chęć pomocy innym czy po prostu lubicie spędzać tutaj czas na pogawędkach z "zaburzeńcami"? A może inny powód Was tu trzyma.

To forum jest po prostu pełne fajnych ludzi, wyjątkowo mało trolli, kopalnia wiedzy. Mógłbym właściwie powtórzyć prawie wszystko co w tej kwestii napisała Candy. Dodałbym że walnięcie posta w tematach "Wkurza mnie" rozładowuje mi nerwy, a w temacie "Co sprawiło wam radosć" - myśl o tym że może ktoś przeczyta i jemu też się humor polepszy. Generalnie od kiedy zacząłem się udzielać na forum (bo przez pierwsze dwa miesiace od rejestracji to głównie czytałem) to mój poziom empatii, pozytywnego podejścia do ludzi znacznie wzrósł. Walnę może aż przekoloryzowanym, kiczowatym hasełkiem, ale:

PRZEZ TO FORUM STAJĘ SIĘ LEPSZYM CZŁOWIEKIEM

:)
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez rotten soul 29 cze 2013, 11:52
deader napisał(a):Jak dla mnie to zupełnie niepotrzebne, ale róbta co chceta byleby to nie było obowiązkowe. W psychiatrii/psychologii tyle jest różnych określeń i nazw że najpewniej jak pójdziesz do trzech specjalistów to możesz dostać wcale nie jedną taką samą diagnozę u wszystkich. Trąci mi to szufladkowaniem ludzi, sprowadzaniem osoby do cyferki i w ogóle...

No pewnie, że nieobowiązkowe. Kto by chciał to by napisał. Ludzie i bez takich rzeczy często się szufladkują. Ja też mam swoją szufladę (nawet kilka).

Mimo, iż jestem tutaj bardzo krótko, to tak jak Tobie i Candy14 też mi się tu bardzo podoba . Pewnie zostanę tutaj dłużej, a przynajmniej na cały okres swojej "walki".

Mam nadzieję, że wpiszę się kiedyś do tego tematu z odpowiedzią: ja.
rotten soul

przez deader 29 cze 2013, 14:35
rotten soul napisał(a):Mimo, iż jestem tutaj bardzo krótko, to tak jak Tobie i Candy14 też mi się tu bardzo podoba . Pewnie zostanę tutaj dłużej, a przynajmniej na cały okres swojej "walki".

Mam nadzieję, że wpiszę się kiedyś do tego tematu z odpowiedzią: ja.

Tego pogrubionego ci życzę jak najprędzej, a za tym że jesteś na dobrej drodze świadczy choćby to że jak sam mówisz - jesteś tu niedługo a już się mocno udzielasz. Ja ze dwa miechy po rejestracji dopiero gdzieś nabrałem siły żeby coś zacząć tu skrobać. Tak więc - keep this train a-rollin'! :great:
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez kaja123 29 cze 2013, 17:33
mousike napisał(a):Czekam na wypowiedzi osob ktorym udalo sie obudzic z tego koszmaru albo sa na dobrej drodze do wyzdrowienia!!! :)

mnie się udało ale zaznaczam że nie minęło samo tylko poprzez leczenie, a było bardzo kiepsko.

Sortuj wg