Pewność siebie

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: Pewność siebie

przez Sorrow 13 sie 2010, 19:39
Lajla napisał(a):Ja uważam, że "walenie" w worek treningowy też ma swoje pozytywne aspekty. Możesz rozładować negatywne emocje, jakie masz w sobie\(złość, agresję) i do tego nikomu nie robisz krzywdy:)

Kurcze, mnie treningi nie rozładowywuja, tylko jeszcze bardziej nakręcają.

przez Radison 13 sie 2010, 23:20
Wysiłek fizyczny pomaga najlepiej się zrelaksować, wyciszyć, uspokoić, gdy jest długi i średnio obciążający, zamiast szybkiego i intensywnego. Warto o tym pamiętać, szczególnie naparzając w worek :p.

Moje doświadczenia z pływaniem są takie, że najbardziej pomagało mi, jak starałem się uspokoić i pływałem rytmicznie, raz za razem machając ramionami, biorąc oddech na lewą, oddech na prawą, ... Ten spokojny rytm mojego ciała przekładał się potem na większy spokój w myślach i uczuciach.

Gdy chciałem się "wyładować" i pływałem jak szalony młócąc wodę rękami i nogami, bardzo - bardzo - dużo wysiłku w to wkładając, to efekty były gorsze. Wychodziłem z basenu wciąż naładowany agresją i złością. Owszem, trochę pomogło - samo to zmęczenie fizyczne spowodowało, że się potem uspokoiłem nieco i poszedłem w miarę szybko spać. Ale polecam dużo bardziej pierwszą, tj. spokojną, metodę :)
Pozdrawiam

przez brokenwing 14 sie 2010, 00:56
U mnie wysiłek fizyczny ,to tylko uspokojenie się przez wyczerpanie "baterii"
Nijak ,nie ma się do pewności siebie ,której mi brak -i zmęczonemu i wypoczętemu :(
brokenwing

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez To takie czary... 14 sie 2010, 01:32
Wydaje mi się że wszystkie japońskie sztuki walki mają jakiś mocny fundament i stawiają też na rozwój duchowy człowieka.W ten sposób mamy psychiczną pewność że idziemy właściwą ścieżką przez życie.

Zawsze fascynowało mnie aikido. Może kiedyś będę miał na tyle odwagi i motywacji żeby się tym zająć...
Aikido to chyba jedyna sztuka walki która wykorzystuje siłę i energię przeciwnika przeciwko niemu . Czyli mała kobitka załatwia kilku osiłków ! i dzieje się to z ogromną gracją.W niektórych filmach z Segalem można zobaczyć efekty.
To takie czary...

przez brokenwing 14 sie 2010, 01:37
To takie czary..., Ścieżka o której piszesz ,wiąże się z mentalnością a ta znów wynika z :
a-uwarunkowań kulturowych
b-samooceny ( ergo~pewności siebie)
c-statusu społecznego
Pomysł z Aikido prima sort ,bardzo polecam .
brokenwing

przez ulltimate 14 sie 2010, 06:05
Margaryna9 napisał(a):Pewność siebie której nam często brak.,, jak z tym walczyć ?Ja postawiłem na siłe fizyczna zaczołem ćwiczyc i chce sie zapisać na jakies sztuki walki :)

brawo, proponuję naraz wszystko: karate, judo, boks, co tylko się da, no i nie zapomnij o margarynie.
Przed zastosowaniem mojej porady poradź się farmaceuty, księdza, matki i kochanki, bo samodzielne stosowanie porad internetowych może skutkować niedorozwojem, debilizmem, a nawet śmiercią.

przez Lajla 14 sie 2010, 10:12
A mi po prostu pomaga wytężony wysiłek fizyczny. Jak dorwie rower to mogę nawet kilka godzin jeżdzić. I jest fajnie!:)
Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam...

przez To takie czary... 14 sie 2010, 15:50
brokenwing napisał(a):To takie czary..., Ścieżka o której piszesz ,wiąże się z mentalnością a ta znów wynika z :
a-uwarunkowań kulturowych
b-samooceny ( ergo~pewności siebie)
c-statusu społecznego

Z tym się nie zgodzę : niemasz pewności siebie >> więc nie nabierzesz pewności siebie...

Podoba mi się ta filozofia aikido ,chcę być jej częścią i to niema znaczenia że mieszkam w Polsce.
Nie wiem co miałeś na myśli odn. statusu społecznego?
To takie czary...

Sortuj wg