Tworzymy grupę wsparcja skype'oweg?

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Re: Tworzymy grupę wsparcja skype'oweg?

przez louven 16 lut 2009, 14:53
Witajcie, jestem nowa na tym forum, ale z miejsca pomysł ze spotkaniami na skype bardzo mi się spodobał!
Chętnie dołączę do grupy :)

Bardzo jestem ciekawa jak to będzie wyglądało, ale pewna jestem jednego - nawet jeśli nie każdy jest pewien wyniku/przebiegu spotkania, i tak można poskajpować, zobaczyć jak będzie, nie nastawiajmy się do tego negatywnie - a nuż wyjdzie z tego coś bardzo pozytywnego, wspomagającego nas wszystkich w walce z naszym "paskudztwem"?
Świat widzieć w jednym ziarnku piasku.
Niebo w przydrożnej koniczynie,
Dłonią ogarnąć nieskończoność.
A wieczność zamknąć w godzinie.
- William Blake

przez wojtala 19 lut 2009, 20:23
Witam, mam już 6 kontaktów ze mną razem. Póki co ja mam jednak problem z internetem, bo mam bardzo wolny i ograniczony dostęp do niego i mi Skype rozmowa nie pójdzie. Jeśli chcecie mogę podać jednej osobie wszystkie namiary (jeśli ktoś chce zająć moje miejsce do czasu aż zdobędę lepszy internet - około 2 tygodnie) i ten ktoś może zorganizować grupę. Jeśli nie i chcecie poczekać 2 tygodnie to zostawiam sprawę tak jak jest teraz. Dajcie znać. Ja jestem nadal zainteresowany i cieszę się, że Wy też. Pozdrawiam !

przez Roman Tyczny 24 lut 2009, 02:17
Fajny pomysl, a co wy na tym skypie bedziecie rozmawiac glosowo czy pisemnie? bo jak wszyscy naraz zaczna gadac to bedzie haos :D ale cos w rodzaju czata zeby pisac na zywo bylo by ok :-)
UWAGA ! ! ! Nadmierne życie w stresie może spowodować nieprzewidywalne w skutkach konsekwencje, w razie przedawkowania; niezwłocznie skonsultuj się z psychiatrą lub z najbliższym psychoterapętą!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez louven 24 lut 2009, 10:37
Spokojnie, da się rozmawiać na skype bez chaosu i przerywania sobie - jak normalna rozmowa. Jakiś czas temu rozmawialiśmy bodajże w 4 osoby i było całkiem miło :)

Wiecie co? Tak sobie myślę... może spróbujemy ustalić jakiś jeden dzień w tygodniu, w którym każdemu pasuje poświęcić troszkę czasu na rozmowę i spróbujemy poskajpować. Od siebie rzucam takim terminem i czekam na odzew lub inne propozycje: co powiecie na wtorek, godz. 19.00 ?
- William Blake

przez bunny_wrrr 24 lut 2009, 12:51
Roman Tyczny napisał(a):Fajny pomysl, a co wy na tym skypie bedziecie rozmawiac glosowo czy pisemnie? bo jak wszyscy naraz zaczna gadac to bedzie haos :D ale cos w rodzaju czata zeby pisac na zywo bylo by ok :-)

od tego jest czat na ircu 8)
wojtala wez mnie dodaj raz jeszcze bo nie skapnelam sie ze to ty :mrgreen:
you can't get rid of your fears...but you can learn to live with them
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ExModerator

przez Ridllic 24 lut 2009, 19:17
bunny napisał(a):
Roman Tyczny napisał(a):Fajny pomysl, a co wy na tym skypie bedziecie rozmawiac glosowo czy pisemnie? bo jak wszyscy naraz zaczna gadac to bedzie haos :D ale cos w rodzaju czata zeby pisac na zywo bylo by ok :-)

od tego jest czat na ircu 8)
wojtala wez mnie dodaj raz jeszcze bo nie skapnelam sie ze to ty :mrgreen:

no bunka musi byc obowiazkowo ma dziewczyna gadane :mrgreen:
Ridllic

przez bunny_wrrr 25 lut 2009, 00:41
no nabijaj sie nabijaj tylko to ci pozostao :P
you can't get rid of your fears...but you can learn to live with them
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ExModerator

przez depresyjny86 25 lut 2009, 14:01
kurde potrzebuje wsparcia....lęk mam jak cholera:(<popołudniu na czat wejde i pomarudze:D>
:)

przez suzak29 25 lut 2009, 14:37
Witajcie Ja chętnie pogadam jak sobie zakupie słuchawki :D
Nie musze być idealna,wystarczy,że jestem wyjątkowa:)XD

przez cixi81 28 lut 2009, 01:27
ja tez sie pisze na to :smile:

przez pajak 08 mar 2009, 15:50
temat umarł ?
Obrazek

przez angela0403 09 mar 2009, 17:39
hej mam problem z rozmowami na skype..... mam wersję 4.0 czyli najnowszą neta 2mb ale to jest sieciówka. po kilku minutach rozmowa zostaje przerwana a w trakcie są wielkie problemy. co może być tego przyczyna???

przez louven 09 mar 2009, 18:33
No to jak, kto kiedy ma czas? Śmiało piszcie :)
- William Blake

przez wojtala 10 mar 2009, 21:53
Witam,

Widzę, że rozmowa ożywiona się toczyła podczas mojej nieobecności. Dobra wiadomość, że mam już net więc będziemy mogli coś w końcu zorganizować konkretnego. Z tego co widziałem, póki co nie udało się nic zrealizować?! Szkoda, ale żeby temat nie upadł i żeby nie skończyło się na teoretyzowaniu co powiecie na najbliższy czwartek 12.03 o godzinie 20.00? Piszcie komu pasuje ten termin. Mam już 6 osób w kontaktach na skype chętnych do rozmowy, ale chętnie przyjmę nowych. Jeśli chcecie piszcie do mnie prywatnie to Was dodam do konferencji.

Plan działania na pierwsze spotkanie taki:

1. Jedna osoba (mogę być pierwszy) zaprezentuje w skrócie swoją sytuację. To z jakiej strony będzie chciała się wypowiedzieć zależy od niej, byle by mowiła na temat. Może skupić się na objawach, przyczynach, wnioskach, sposobach walki, autoanalizie itp.
2. Po takim monologu (można przerywać ale nie komentować, raczej dopytywać itp.) będziemy rozmawiać na temat tego co zostało powiedziane, co inni myślą, czy ktoś ma tak samo, jak sobie radzi. Można też próbować naprostować innych w myśleniu jeśli ktoś czuje się kompetentny i wesprzeć, zmotywować, wskazać ścieżkę itp... Nie wiem czy taka agenda da pozytywny efekt, ale myślę, że rozmowa jeszcze nikomu nie zaszkodziła :) zawsze można się uzewnętrznić.

Dajcie znać czy nadal jesteście chętnie i czy ktoś jest chętny na opisanie swojej sytuacji na pierwszym spotkaniu oprócz mnie...

pozdrawiam!!

Sortuj wg