Częste oddawanie moczu

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Częste oddawanie moczu

przez Ferdynand k 31 sie 2014, 21:10
jolantka napisał(a):Tylko skąd się biorą całe wodospady żółtej cieczy, skoro człowiek nie dostarcza aż tak dużo płynów? Dwa kubeczki jakiegoś ścieku kawopodobnego dziennie i łyczek wody w porywach, a sikania w całych hektolitrach. Może mózg się upłynnia i idzie w moczowód? :bezradny:

ta kawa wypłukuje kofeina=ciśnienie
ciśnienie serca wyższe= filtracja w nerkach większa
mało pijesz= wypłukujesz więcej niż dostarczasz
=odwodnienie i pogorszenie stanu zdrowia w tym psychicznego i bóle głowy
Naczelny Użyszkodnik

Częste oddawanie moczu

przez SelinaKyle 18 sty 2015, 18:12
Też mam ten problem :/ mam częstomocz. Nie popuszczam tylko często i dużo sikam. Jest to okropne. A po piwie, herbacie to mogę co 5 min ;) Zawsze jak gdzieś wychodzę martwię się czy będzie tam toaleta :/ Wyniki mam dobre, moczu, usg, cukrzycy nie mam. Wszystko ok a jako już osoba dorosła zsikałam się już 3 razy. Często robiłam w różnych dziwnych miejscach bo nie mogłam donieść do ubikacji ;) To jest jakiś koszmar :/ Bardzo bym chciała nad tym zapanować.

Częste oddawanie moczu

przez Danis1987 03 lip 2015, 07:35
No to ja mam troszkę lepiej niż większość z was . W nocy przeważnie tylko 1 raz , w dzień niestety 12-20 razy . W ciąż bije się z myślami znów urolog (stwierdził zapalenie prostaty 1.2015 zakończył leczenie 2.2015 przepisał tabletki na 3 miesiące , problem pozostał ) czy psycholog (psychiatra? ) mam obawy przed światem , stresującą pracę , sporo nerwów ale wciąż myślę ze jednak powinienem zmienić urologa niż iść do psychologa bo wydaje mi się ze on mi mniej pomoże , no chyba że też psychologowie są wtsanie wypisać jakieś leki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Częste oddawanie moczu

przez khaleesi 03 lip 2015, 12:11
SelinaKyle, w nerwicy natręctw to można do klopa łazić co 3 minuty ;) tylko łazić bo żadnej kropelki nie uświadczysz. Pęcherz się tak szybko nie opróznia.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Częste oddawanie moczu

przez rabbithearted 07 lip 2015, 18:16
Hej, ktoś sobie poradził z częstym oddawaniem moczu na tle nerwicowym?
Mnie ono męczy gdzieś tak od 1,5 miesiąca, badania moczu i USG w porządku.
Umieram ze strachu bo za dwa dni mam pisemny egzamin licencjacki i nie mogę sobie pozwolić na wyjście z niego... a pisać cały czas czując parcie na pęcherz...

W ciągu dnia chodzę i co pół godziny, przed spaniem wstaję 2-3 razy zawsze. Jak już zasnę to nie wstaję w nocy. Ogólnie tylko podczas snu mam od tego odpoczynek.

Częste oddawanie moczu

przez SelinaKyle 07 lip 2015, 20:57
W tym że ja zawsze robię siusiu :/
Polecam nie picie płynów! Zero herbaty, kawy no najlepiej nic. Mi to pomaga.

Częste oddawanie moczu

przez Yvaine 08 lip 2015, 01:35
SelinaKyle napisał(a):Polecam nie picie płynów! Zero herbaty, kawy no najlepiej nic. Mi to pomaga.

To nie jest dobry sposób, bo się odwodnimy w końcu. Ja piję tylko wodę (herbaty, kawy itd. nie lubię). W ciągu dnia całkiem sporo, a dopiero wieczorem - mimo tego, że bardzo mi się chce - powstrzymuję się od picia. Działa przed zaśnięciem, bo tylko ze dwa razy wstaję. Ale w nocy to i tak co dwie godziny latanie z uczuciem jakbym od tygodnia nie sikała. A w dzień standard - łazienka, coś tam, łazienka, coś tam, łazienka, łazienka, coś... i zanim skończę znowu łazienka.

I aż do dziś nie miałam pojęcia, że to nerwicowe :D I myślałam, że tylko ja tak mam i że dziwna jestem :D

Częste oddawanie moczu

przez rabbithearted 16 sie 2015, 01:42
Dzięki za rady! Wydaje mi się, że niepicie płynów rzeczywiście jest nierozsądne. Mama (lekarz) sugerowała, że to może być zespół pęcherza nadreaktywnego. Tylko co z tą wiedzą dalej robić ;/
Mam wrażenie, że w dzień jest trochę lepiej, za to nie zasnę jak nie pójdę 2-3 razy... Za każdym razem mam wrażenie, że to już musi być wszystko, ale jak tylko się kładę to znowu czuję potrzebę pójścia do toalety.

Częste oddawanie moczu

przez estera1 01 sty 2016, 20:06
poczytajcie sobie o nadreaktywnym pęcherzu.Vesicare 10mg brane na noc pomaga

Częste oddawanie moczu

przez JERZY62 01 sty 2016, 21:28
Ale jak długo można brać Vesicare do końca życia? Z tego cholerstwa nie ma wyleczenia... jak przestaniesz to brać problem powraca.
♪♪♪

Częste oddawanie moczu

przez hashim 02 sty 2016, 10:11
właśnie jakie leki najlepsze na ta dolegliwość?

Częste oddawanie moczu

przez khaleesi 03 sty 2016, 01:28
hashim, ale masz problem, ze faktycznie występuje to o czym jest temat czy masz lęki, że czujesz parcie a nic z tego nie wynika jak korzystasz z wc?To diametralnie różne rzeczy :bezradny:
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

Częste oddawanie moczu

przez hashim 03 sty 2016, 11:29
często korzystam z toalety i w dzień i w nocy,oddaje małe ilości moczu, ale mam trochę w pęcherzu i już czuje parcie i lecę do łazienki

Częste oddawanie moczu

przez khaleesi 03 sty 2016, 15:46
hashim napisał(a):często korzystam z toalety i w dzień i w nocy,oddaje małe ilości moczu, ale mam trochę w pęcherzu i już czuje parcie i lecę do łazienki
a psychiatra żadnych leków na głowę Ci na to nie zapisał? Problemem jest lęk, że nie zdązysz do wc dlatego jak czujesz minimalne parcie lecisz do wc.
Mistrz Avatara

Sortuj wg