Dziwna nerwica

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Dziwna nerwica

przez dida992 13 lis 2009, 19:00
Przeszukiwałem wiele postów i nie natknąłem sie na nerwicę podobną do mojej. Tz też mam takie objawy jak np drżenie kończyn, czy liczenie płytek chodnikowych, ale to nie jest tak uciążliwe i mógłbym z tym życ prawdziwym problemem jest moja fobia na tle potrzeb fizjologicznych. Po prostu np przed każdym wyjściem z domu muszę "odwiedzic toaletę", gdy jestem w szkole to praktycznie przed każdą lekcją (oprócz tych na których w razie potrzeby mógłbym wyjśc) muszę iśc się wypróżnic. Oczywiście jak każdy zdrowy człowiek gdy np siedzę w domu i w razie potrzeby mogę iśc do wc to wytrzymuje normalnie kilka godzin, ale gdy jestem w jakiejś sytuacji gdzie nie mam możliwości wyjścia to zaczynam sobie wkręcac do głowy że nie wytrzymam i w efekcie po jakimś czasie już na prawdę muszę iśc do wc. W efekcie moją fobią są właśnie takie miejsca i takie sytuacje. Nie muszę chyba mowic że jest to okropnie uciążliwe i jestem już zdesperowany. Trwa to już ok. 3 lat i sam już nie wiem co robic. Jest to wstydliwy problem i nie wiem do kogo się z nim zwrócic. Miał ktoś może podobnie, albo słyszał o czymś takim? Macie może pomysł na to jak przezwyciężyc mój strach? Proszę o pomoc.

Re: Dziwna nerwica

przez GrzegorzG 18 lis 2009, 13:22
Nie widzę innego sposobu na pozbycie się strachu, jak zacząć się leczyć. Może nie każdy ma takie objawy, jak Ty (ja np. miałem), ale w sumie nie o objawy tu chodzi, bo znalezienie jakichś sztuczek, czu trików, które pozwolą oszukać nerwicę i normalnie funkcjonować to tylko powierzchowne rozwiązanie. I tak to wszystko wróci - jak nie w tej formie, to w innej. Ja próbowałem przez kilkanaście lat znajdować takie wewnętrzne narzędzia walki, ale było to oszukiwanie siebie. Pewne objawy zanikały, nowe powstawały w miarę jak dorastałem, lecz zasada pozostawała ta sama. Dopiero gdy zacząłem sie leczyć, nastąpiła trwalsza poprawa.

Sortuj wg