Leki a cukrzyca

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki a cukrzyca

przez justynak26 26 mar 2007, 08:36
Witam,
Chciałabym uzyskać od Was informację odnośnie tego czy ktoś z Was dostrzegł u siebie po zażywaniu antydepresantów objawów cukrzycy, czyli nadmierne pragnienie, pocenie się, wielomocz. Nie chcę się dobijać kolejną chorobą a po prostu nie daję sobie rady z w/w objawami.

przez GRACJA 27 mar 2007, 17:34
Jeśli tak jest to musisz z tym iść do lekarza który zapisał terapie farmakologiczną. Niektóre leki wysuszają śluzówkę jamy ustnej i wtedy jest wzmożone pragnienie. Pocenie się - to może być objaw nerwicy. To wszystko trzeba skonsultować z lekrzem.On będzie wiedzial co z tym zrobić, Pozdrawiam.
"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować."

przez justynak26 27 mar 2007, 19:31
Dziś poszłam do lekarza ogólnego, 2 tygodnie temu sama sobie odstawiłam leki, jutro idę zrobić badania. Jeżeli chodzi o pocenie to nie denerwuję się, ze mnie po prostu cały czas się leje pot bo jest mi okropnie gorąco. Jutro się wszystko wyjaśni...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mona75 16 kwi 2007, 08:51
Mam podobne objawy, a na dodatek jestem hipochonryczką. W ataku paniki kupiłam glukometr. Ale u mnie te objawy nie miały nic wspólnego z cukrzycą

wchlanianie leku a cukier

przez fusigi 18 kwi 2007, 12:13
Witam!
Moja terapeutka uwaza ze trzeba odczekac 2 h przed i po od zazycia leku (w moim przypadku Cilon, ale chodzi chyba o wszystkie) by moc zjesc cos slodkiego, czy nawet poslodzic herbate.
Chodzi o to zeby lek sie wchlonal dobrze, bo cukier ponoc hamuje wchlanianie leku, wiec wnioskujac lek dziala gorzej albo prawie wcale :?
Co o tym myslicie??

Ja sobie wzielam to gleboko do serca i nie daje mi to spokoju, a zdarza mi sie nie oprzec jakiejs slodkosci.
Wierna czarna suka, towarzyszka dnia, towarzyszka nocy

przez mono 18 kwi 2007, 13:27
nic mi o tym nie wiadomo.... lekarz nic nie wspominał, biorę Cital, to jest ta sama substancja, popijam słodzoną herbatą i lek raczej działa... aż spojrze na ulotkę czy tam nic o tym nie piszą
Lęku pręcik, gdzieś za mostkiem, przy aorcie żarzy się bez przerwy...

przez fusigi 18 kwi 2007, 14:27
w ulotce nic nie pisze. terapeutka mowila, ze to podstawowe zasady
Wierna czarna suka, towarzyszka dnia, towarzyszka nocy

Sortuj wg