Pomoc w doborze antydepresanta

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez csrpk 22 mar 2016, 21:48
no moge powiedziec wlasnie ze mam problemy ze snem tez mi to przyszlo do glowy, tylko jak mu wytlumaczyc ze to rewelacyjna mieszanka... jak powiem CRF to malo ktory psych by chyba zczail.. tak mi sie przynajmniej wydaje. powiem moze ze czytalem w internecie rozne strony i natknalem sie na jakis artykul;p pozdro

przez Vengence 22 mar 2016, 21:52
csrpk napisał(a):no moge powiedziec wlasnie ze mam problemy ze snem tez mi to przyszlo do glowy, tylko jak mu wytlumaczyc ze to rewelacyjna mieszanka... jak powiem CRF to malo ktory psych by chyba zczail.. tak mi sie przynajmniej wydaje. powiem moze ze czytalem w internecie rozne strony i natknalem sie na jakis artykul;p pozdro
pozdro, powiem ci, że jak lekarz jest dobry i ma doświadczenie to z pewnością łączył te 2 leki ze sobą, ewentualnie łączył z mianseryną.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez csrpk 22 mar 2016, 22:05
Ciezko powiedziec czy dobry napewno nie jest taki ze robi wszystko po swojemu, tylko mnie tez slucha i sie pyta czy mi sie to podoba co mi przepisuje, wie, ze mam pojecie, moze nie jak niektore osoby z forum ale troche jadlem wszystkiego i czytalem duzo takze mniej czy wiecej cos tam wiem, takze mi to odpowiada.

P.S. ile trzeba czekac na zaladowanie nowego leku jesli poprzedni bralo sie dwa miesiace? mysle ze do tygodnia powinno sie zaczac rozkrecac, nieprawdaz :) ??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 22 mar 2016, 22:10
csrpk napisał(a):Ciezko powiedziec czy dobry napewno nie jest taki ze robi wszystko po swojemu, tylko mnie tez slucha i sie pyta czy mi sie to podoba co mi przepisuje, wie, ze mam pojecie, moze nie jak niektore osoby z forum ale troche jadlem wszystkiego i czytalem duzo takze mniej czy wiecej cos tam wiem, takze mi to odpowiada.

P.S. ile trzeba czekac na zaladowanie nowego leku jesli poprzedni bralo sie dwa miesiace? mysle ze do tygodnia powinno sie zaczac rozkrecac, nieprawdaz :) ??
Nie no tydzień to za mało, minimum 2 tygodnie ,tak sądzę, choć wenla z mirtą może i szybciej.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez csrpk 22 mar 2016, 22:19
Tzn chodzi mi jak sie robi przeskok czasem z leku na lek z tego co slyszalem zdarza sie bez zmniejszania czy zwiekszania powoli dawek tylko brany lek zamienia sie mniej wiecej ekwiwalentem drugiego badz troche mniej. W tej styuacji, choc moge sie mylic te mechanizmy neurohormonalne w mozgu zostaly chyba nieco rozkrecone stad przy zmianie na nowy lek ktory dziala w podobny sposob mowie o ssri-->inny ssri lul ssri-->snri stad lek powinien zadzialac duzo szybciej? Czy jestem w bledzie??:/ pzd

przez Vengence 22 mar 2016, 22:36
csrpk napisał(a):Tzn chodzi mi jak sie robi przeskok czasem z leku na lek z tego co slyszalem zdarza sie bez zmniejszania czy zwiekszania powoli dawek tylko brany lek zamienia sie mniej wiecej ekwiwalentem drugiego badz troche mniej. W tej styuacji, choc moge sie mylic te mechanizmy neurohormonalne w mozgu zostaly chyba nieco rozkrecone stad przy zmianie na nowy lek ktory dziala w podobny sposob mowie o ssri-->inny ssri lul ssri-->snri stad lek powinien zadzialac duzo szybciej? Czy jestem w bledzie??:/ pzd
Jest chyba taka teza tu na forum, hehe,
ja osobiście przy zmianie z jednego na drugi nie widziałem żadnej różnicy w czasie, jedyny plus to taki, że skutki uboczne zmienianego leku były dużo słabsze niż przy schodzeniu bez zmiany na drugi lek.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez csrpk 23 mar 2016, 14:17
No niestesty, ale nie dla mnie jest ten mix. Wczoraj poszla pierwsza dawka wenli, myslalem ze jeszcze moze przejdzie, ale najlepiej to czuc jak jest wiecej ludzi gdzies na miescie czy cos, dzisiaj rano wzialem tabsa po godzinie wyskoczylem gdzies tam noi generalnie ten objaw polega na tym ze ciezko jest ludziom patrzec w oczy, czyli nawet jak sie lepiej czuje nazwijmy to wewnetrznie to i tak to uciekanie wzrokiem i skrepowanie zwlaszcza jak ktos na mnie patrzy wychodzi ogolnym bilansie ujemnie bo ciezko mi sie wtedy porusza wsrod ludzi i niestesty mimo wszystko jest gorzej..

Zostaje mi wiec do wyprobowania z tego mi sie wydaje moklobemid, tianeptyna i mirtazapina..

Chyba ze jest cos jeszcze co moglbym ewentualnie wyprobowac. Choc na leki, naped i jakas poprawe nastroju z tego co mi zostalo to chyba wszystko..

Pzd

-- 23 mar 2016, 15:17 --

csrpk napisał(a):Zostaje mi wiec do wyprobowania z tego mi sie wydaje moklobemid, tianeptyna i mirtazapina..

A co ewentualnie z agomelatyna?? Szukam po necie i staram sie cokolwiek znalezc..

Sortuj wg