Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez joha 08 lip 2016, 23:49
Moje libido rozwaliła wenlefaksyna. W skrócie: kiedyś mogłem albo w normie albo długo. Po wenlefaksynie mogłem aż za długo. Po odstawieniu wenlefaksyny zacząłem dochodzić dosłownie natychmiast... Poprawa nastąpiła po dwóch latach od odstawienia leku.
joha

przez oko.grzegorz 09 lip 2016, 20:30
Bode Miller a masz skłonność do tycia ? Hmm no u mnie też libido rozdupczone, że szok. Ale powiem wam, że w moim przypadku to bardziej wina samej depresji aniżeli leków.(miałem zaburzenia przed braniem już tabletek).

ooo Joha poprawa super ! A w czym ta poprawa się objawia ? Ja obecnie jak roślina funkcjonuje, kiedyś z 5 razy dziennie się dało a teraz.... pozostały wspomnienia :-)

przez joha 09 lip 2016, 20:38
oko.grzegorz napisał(a):ooo Joha poprawa super ! A w czym ta poprawa się objawia ? Ja obecnie jak roślina funkcjonuje, kiedyś z 5 razy dziennie się dało a teraz.... pozostały wspomnienia :-)

Przed lekiem mogłem kilka godzin, po leku mogłem sekundę, teraz mogę 30 sekund. Jakby nie patrzeć, to aż 30 krotna poprawa :yeah:
joha

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez oko.grzegorz 09 lip 2016, 20:51
Hmm czyli wenlafaksyna można powiedzieć wpłynęła na szybkość dochodzenia w sensie jak ją brałeś dochodziłęś wolniej niż kiedyś, ale jak ją odstawiłeś szybciej niż kiedyś? A długo ją brałeś?

przez joha 09 lip 2016, 21:05
Dokładnie tak. Brałem przez rok.
joha

przez oko.grzegorz 09 lip 2016, 21:28
A na depresję pomogła , jak tak to w którym miesiącu odczułeś poprawe?

przez joha 09 lip 2016, 21:50
Pomogła i to bardzo. Pierwsza poprawa była odczuwalna po około 2 tygodniach. Początkowo brałem 75mg, poprawa nastąpiła na 150mg. Po roku lek przestał działać. Większa dawka znacznie pogarszała samopoczucie i dlatego lek odstawiłem, bo jego dalsze przyjmowanie mijało się z celem. Odstawienie może wiązać się z przykrymi dolegliwościami, więc tutaj też ostrożnie i powoli.
joha

przez oko.grzegorz 15 lip 2016, 21:41
Hejka, brałem fluoksetyne przez miesiąc i dziś odstawiłęm aby sprawdzić czy moje libido ruszy tak jak za 1 razem gdy ją stosowałem. Niestety, nic z tych rzeczy nie miało miejsca. Biorę ją w takiej samej dawce jak poprzednio. Więc te leki to na prawdę kawał sku***a . Podejrzewam że wtedy jak wziąłem tą fluoksetynę to nie brałem wcześniej żadnych innych leków i być może zadziałał jakoś w niej antagonizm 5ht2c. Teraz brałem przed wzięciem fluksy amisulpryd któy bardzo mocno wygłuszył moje libido. Więc nie mam już zadnych watpliowosci ze te wszystkie leki są ch**a warte. Aaaa i po fluoksetynie libido nie było jakos mocno obnizone ale po miesiacu zauwazylem ze juz pojawia sie trudnosc w szczytowaniu. Chociaz i tak mniejsza niz na amisulprydzie.
Zastanawiam się teraz nad braniem wellbutrin-u na amerykańskich forach sporo osób pisze ze im pomogl....ale czy pomoze mi ???
Ma ktoś jakieś doswiadczenie z wellbutrinkiem?:P

przez Bode Miller 15 lip 2016, 23:42
Ja brałem Wellbutrin. U mnie nie wypaliło niestety. Libido nie wróciło do normy a druga rzecz to mocno nasilał lęki i myśli samobójcze. Jedynym plusem było wczesne wstawanie. Zasypiałem o północy a wstawałem o 6 bez budzika. Opiniami nie ma się co sugerować. Trzeba spróbować samemu przetestować lek i wtedy ocenić, ale nie oszukujmy się mało jest ludzi na tym forum, którym te leki pomagają. Może 10% max.
Bode Miller

przez dopamine 16 lip 2016, 12:49
Idealnym dla mnie antydepresantem byłby zrównoważony inhibitor zwrotnego wychwytu serotoniny i dopaminy będący również antagonistą receptorów 5HT2a i 5HT2c. Być może kiedyś takie cacko wymyślą ( być może już to się stało). Serotonina blokuje układ kary (negatywne emocje) zaś dopamina intensyfikuje emocje pozytywne (układ nagrody). SSRI blokują transmisję DA w układzie mezolimbicznym co skutkuje apatią i zaburzeniami funkcji poznawczych i seksualnych. Bromantan jest bliski mojemu ideałowi.
Od 04.11. 2016 r.
Pramipeksol- jednorazowo dwie tabletki 1,05 mg o przedłużonym działaniu

przez oko.grzegorz 16 lip 2016, 20:05
Pytanie do uzytkownikow ktorzy pisali na tym forum kilka lat wczesnie ( o ile jeszcze zagladacie) jak obecnie sie czujecie? Jakie leki wam pomogly i czy udalo sie odwrocic pssd jesli tak to w jakim czasie ? Pozdro

przez lopez69 20 lip 2016, 17:26
Siedząc na 4 literach i nie robiąc nic, na pewno nie poprawiacie sytuacji, testujcie cokolwiek aby tylko nie było trucizną, nigdy nie wiadomo co może pomóc i nie muszą to być wcale psychotropy strzelam całkowicie ale kto wie może głupia aspiryna itd.

przez Kropla56 24 lip 2016, 02:52
Witajcie.

Mam tezę ze PSSD cieżko jest zidentyfikować dlatego ze nie da sie jednoznacznie sprawdzic tego u kazdego kto brał SSRI.(kazdy inaczej reaguje) Poza tym nie chce nikogo straszyć ale SSRI uzywa sie do kastracji pedofili, jak ktos tutaj juz wspomniał.w poprzednich postach.co znaczy ze ktos tam gdzies w jebanym FDA doskonale wiedzieli od początku i wiedzą co tak naprawde powoduje zaburzenia seksualne po tej specyficznej grupie leków. nikogo nie strasze , nie jest to chyba tajemnicą , ale jak bylem u psychiatry i powiedzialem mu co to zrobiło z mojego organizmu i przynioslem wydrukowane artykuly o PSSD to sie zesrał, nie wiedzial co powiedziec, mowil ze jestem pierwszy ktory ma zaburzenia po przestaniu brania !(sic)
oni sami nie wiedza co wogole przypisują naczuyli sie jebanej formułki ze Wychwyt serotoniny i bla bla. Antidotum nie znają , nie znaja PSSD. ale czyzby napewno?
myslicie ze sa tak naiwni? nie mowie o jakies zmowie koncernów czy coś bo czemu zalezaloby im na tym zeby szkodzic ludziom ale o nieodpowiedzialnosci i jakims braku kompetencji.,Brak empati i,ignoranji. nie chce sie rozpisywac mam nadzieje ze nie wkurzylem nikogo i nie zabiłem nadzieji,
Probojemy tutaj wymieniac czesci do zepsutego samochodu a nie wiemy ktora czesc jest zepsuta.
przyczyna moze wcale nie lezec w mózgu.

https://www.dont-offend.org/story/07/3907.html

http://www.csom.org/train/juvenile/4/4_8.htm

przez dopamine 24 lip 2016, 17:29
SSRI to chemiczna kastracja i nie jest to wina serotoniny tylko mechanizmu w jaki jej poziom one zwiększają. Podwyższone libido jest oznaką zdrowia i choć taki stan może wprowadzać pewien niepokój psychiczny to jest to zjawisko naturalne i pożądane. Mozemy ją zamienić na energię twórczą ;będąc pod wpływem SSRI ta energia jest wygaszona, ulega splyceniu motywacja zaś w jej miejsce pojawia się rozleniwienie psychicznie które nazywam biernym samozadowoleniem. Nastrój ulega poprawie jednak dużym kosztem -zobojetnieniem, anhedonią ,zanikiem libido ,rozleniwieniem. Warto zrobić bilans zysków i strat i głęboko się zastanowić czy warto w to wchodzić.
Od 04.11. 2016 r.
Pramipeksol- jednorazowo dwie tabletki 1,05 mg o przedłużonym działaniu

Sortuj wg