Odradzam branie wszelkich leków p/depresyjnych.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez niosaca_radosc 23 sie 2013, 20:43
robotnica, a dla ciebie człowiek z ciągłymi, nieustannymi lękami, które powodują, że nie można normalnie funkcjonować o nasileniu aż tak dużym, że tylko przy lekarzu czuje się bezpiecznie to okaz zdrowia, tak? No to w takim razie nie mamy o czym rozmawiać.
Widać, że próbujesz wmówić sobie, że jesteś całkowicie zdrowa, a lekarze zniszczyli ci życie. Ok, wmawiaj sobie, jeśli ci z tym lepiej, tylko raczej niewiele jest w tym prawdy.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez monapayne 23 sie 2013, 21:11
widzę, że trzeba w punktach

- najpierw jest cierpienie, które bierze się z konfliktu między tym, jak chcielibyśmy żeby było i tym jak jest
- żeby poradzić sobie z cierpieniem, stosujemy mechanizmy obronne
- jeśli mechanizmy zawodzą i czujemy, że nie damy sobie rady sami - idziemy do lekarza
- jeśli czujemy, że możemy zrobić krzywdę sobie lub innym (lub robimy taką krzywdę - próby samobójcze, stosowanie przemocy) - idziemy do szpitala

cały czas tu smucisz o tym, że osoby zdrowe uważa się za chore psychicznie
a ja widzę tylko ludzi, którzy potrzebują pomocy i tyle

No to mnie okłamała ta dziewczyna. Pewnie mi się wydawało i miałam omam.
I przestałam smucić, piszę fakt, człowieku.

robotnica, a dla ciebie człowiek z ciągłymi, nieustannymi lękami, które powodują, że nie można normalnie funkcjonować o nasileniu aż tak dużym, że tylko przy lekarzu czuje się bezpiecznie to okaz zdrowia, tak? No to w takim razie nie mamy o czym rozmawiać.
Widać, że próbujesz wmówić sobie, że jesteś całkowicie zdrowa, a lekarze zniszczyli ci życie. Ok, wmawiaj sobie, jeśli ci z tym lepiej, tylko raczej niewiele jest w tym prawdy.

Nie, to nie jest choroba. Ja tam byłam z podobnego powodu. Taka sytuacja życiowa i rodzinna. Jeśli jesteś w toksycznym otoczeniu to trudno czuć się normalnie co nie oznacza, że jesteś chory. Trzymajmy się nazewnictwa, wypadałoby na takim forum.

Nie wiem jak to nazwać, ale nawet w rozpoznaniu nie mialam napisanej choroby, więc o co chodzi. Widziałam wielu ludzi z problemami w tego typu szpitalu. I ci ludzie byli trzymani z innymi chorymi, w tym z alkoholikami i narkomanami, którzy niestety często bywali tragiczni. Chciałabym szanować tych ludzi, i niektórych szanuję, ale niektórzy po prostu przekraczali granice. Nikt nie reaguje w psychiatryku na takie rzeczy, ale o tym chyba powszechnie wiadomo.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez niosaca_radosc 23 sie 2013, 21:21
robotnica, masz rację, nn czy borderline to de facto nie są choroby, ale w momencie zakwalifikowania danej jednostki nozologicznej do ICD-10, można w uproszczeniu nazwać to chorobą. I jeśli nie znasz rozwinięcia skrótu ICD-10, to ci podpowiem. Jest to Międzynarodowa Statystyczna Klasyfikacja Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10. Pogrubiłam, to co może być w zrozumieniu, że ludzie zdrowi nie chodzą do lekarzy i nie leżą w szpitalach.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez monapayne 23 sie 2013, 21:54
niosaca_radosc, dziękuję bardzo . Lęk to emocja, strasznie ciężko mi przyjąć do serca lub 'mózgu', że można nazwać to problemem zdrowotnym. Problem emocjonalny jakoś bardziej człowieczo brzmi. Haha. Człowieczo. O czym ja piszę... Pozdrawiam, Ja, Robotnica.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez barsinister 23 sie 2013, 22:05
generalnie określenie "choroba psychiczna" pojawia się coraz rzadziej i dotyczy wyłącznie psychoz, omamów, urojeń, paranoi, halucynacji itp.
nerwica, stany lękowe, depresja nie są nazywane chorobami psychicznymi, to są zaburzenia
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez Gojira 03 wrz 2013, 09:43
Tak sobie przeczytałam ten temat i nasunęło mi się kilka wniosków. Tez mam wrażenie, ze branie leków zmieniło mi osobowość. Kiedyś byłam emocjonalna, żyłam pełnią życia, teraz jestem jak automat. Potrafiłam rzucić szklanka, czy zrobić awanturę w publicznym miejscu, ale nie przeszkadzało mi to- lubiłam siebie taka, jaka byłam. Teraz najbardziej doskwiera mi brak motywacji i niemożność zajęcia się czymkolwiek, co kiedyś sprawiało mi przyjemność. Uwielbiałam czytać, ale po pewnym czasie na lekach jakbym zatraciła te umiejętność. Nie potrafię się skupić na słowie pisanym. Czasami mowie sobie, ze to ciągłe zmęczenie i wyczerpanie to starość, ale ja mam dopiero 40 lat. Co będzie potem?. Ja się nawet pokłócić z nikim nie umiem- nic mnie nie denerwuje i nie obchodzi. Gdy brałam SSRI zanikło libido i moje życie intymne legło w gruzach. Kiedyś lubiłam sex, a teraz nie wiem w ogóle, co to jest. Mam nadzieje, ze po teraz Wellbutrinie chociaż znów popęd się pojawi, ale czy będzie motywacja do konstruktywnego z niego skorzystania, tego nie wiem. Mam problemy z uczuciami wyższymi- nie odczuwam miłości, radości, współczucia. Na ogol nie potrafię dokonywać już żadnych wyborów, bo jest mi wszystko jedno. Sadze, ze to jest polekowe, bo biorąc np paroksetyne czułam nasilenie wszystkich objawów. Od kiedy odeszłam od SSRI jest nieco lepiej, ale nie tak jak dawniej. Zastanawiam się, czy kiedykolwiek wróci dawne "ja", czy już na zawsze będę tkwić w tym marazmie...
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg
Suplementy: L-ornityna, Resweratrol

leki-nietypowe-dzialanie-prosze-o-pomoc-t44802.html

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez monapayne 03 wrz 2013, 11:28
Gojira, to straszne... Mam nadzieję, że wróci wszystko...

Mi bardzo powoli, ale wraca. Wszystko jest odwracalne.

Ja też jednak lubiłam siebie taką. Wcześniej miałam trochę tak jakby wyrzutów sumienia, że jestem bardzo emocjonalna... Ale teraz doceniam, że byłam indywidualna, miałam swoje uczucia i broniłam ich. Po prostu.

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez hania33 03 wrz 2013, 11:52
Gojira,

Mam cicha nadzieje, ze mnie to nie spotka... :roll:
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez Gojira 03 wrz 2013, 18:17
Robotnica, to dobrze, ze u ciebie wszystko wraca- może i u mnie tak będzie. Wiem jedno- nigdy już nie będę brała SSRI- każdy inny lek, tylko nie to.
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg
Suplementy: L-ornityna, Resweratrol

leki-nietypowe-dzialanie-prosze-o-pomoc-t44802.html

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez monapayne 03 wrz 2013, 18:29
Gojira, no, ja też nie wiedziałam, że one mogą tak działać. Brałam co prawda tylko 2 miesiące. Ale jestem pewna, że Ci wszystko wróci. Siła duszy i psychiki - dasz radę.

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez Andrzej78 15 wrz 2013, 17:21
Ja 3 miesiące brałem Asertin 50mg potem przez miesiąc 100mg potem miesiąc 150mg i 3 miesiące 200mg. Dawno tak dobrze się nie czułem... Na każdego inaczej takie leki działają... Skutki uboczne, które u mnie występują: spadek libido, spadek emocjonalny: uspokojenie i sytuacja w której nic nie wyprowadzi mnie z równowagi tj. śmierć bliskiej osoby, staję na dachu wieżowca i patrzę w dół i nie czuję lęku ani strachu... Także SSRI nie są złe... Przynajmniej dla mnie :)

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez monapayne 17 wrz 2013, 19:05
staję na dachu wieżowca i patrzę w dół i nie czuję lęku ani strachu... Także SSRI nie są złe...

Zaśmiałam się w środku.

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez zima 17 wrz 2013, 19:20
Gojira, mam cichą nadzieję ze mnie to spotka- na to czekam.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Leki SSRI - Ostrzeżenie

przez monapayne 18 wrz 2013, 09:02
Ludzie boją się żyć.

Sortuj wg