Agoniści Dopaminy - Ropinirol i Pramipexol

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez miko84 25 mar 2011, 09:28
Hiperseksualność jest spotykana przy agonistach dopaminy stosowanych w leczeniu parkinsona, ale w tym wypadku stosuje się duże dawki. Ja na małych odczułem tylko zwiększenie libido, nic więcej. Ale żeby przemieniały w geja?

Myślę, że przy dzisiejszym propagowaniu homoseksualizmu więcej krzyku byłoby gdyby ten lek przemienił normalnego, szczęśliwego geja w heteroseksualistę. Wtedy to by dopiero lewackie organizacje napadły na firmę :mrgreen:
miko84

przez Adamo 25 kwi 2011, 22:43
Poszło właśnie 0,5 mg Requipu (ropinirole). To jest potężny lek dopaminergiczny, działa mocno na receptory D2, D3 i D4, szerokie spektrum. Te sulpirydy i fluanxole to dla mnie słabizna, lecimy z grubej rury.

Zobaczymy jak tam zalany dopaminą mózg będzie sobie radził w najbliższym okresie, życzcie mi powodzenia :mrgreen:
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez Adamo 25 kwi 2011, 22:58
Najważniejsze to z tego co wszędzie czytałem - nie stosować go solo, tylko ZAWSZE z jakimś dobrym SSRI.

Od jutra będę was informować o efektach.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kuzyn 26 kwi 2011, 19:52
u mnie po pirbedilu masakryczne osłabienie

zwiększony apetyt co dziwne

niskie cisnienie

mimo wszystko motywacja lepsza

-- 26 kwi 2011, 20:40 --

mam tabletki o przedłuzonym uwalnianiu

co się stanie jak zażyje tabletke dzieloną na pół?
rozumiem, że nie będzie już wtedy przedłuzonego uwaniania tylko szybsze działanie
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez Adamo 26 kwi 2011, 22:44
Piribedil nie powinien usypiać, ma przecież działanie antagonistyczne na receptory Alpha-2. U mnie senność lekka, czekam aż się rozkręci. Na noc dzisiaj zażywam 1 mg.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez aree1987 26 kwi 2011, 22:48
miko84 napisał(a):Hiperseksualność jest spotykana przy agonistach dopaminy stosowanych w leczeniu parkinsona, ale w tym wypadku stosuje się duże dawki. Ja na małych odczułem tylko zwiększenie libido, nic więcej. Ale żeby przemieniały w geja?

Myślę, że przy dzisiejszym propagowaniu homoseksualizmu więcej krzyku byłoby gdyby ten lek przemienił normalnego, szczęśliwego geja w heteroseksualistę. Wtedy to by dopiero lewackie organizacje napadły na firmę :mrgreen:

W drugą stron strone pewnie byłyby to faszystowskie organizacje. Nie wiem czemu tych lewackich się czepiłeś. :?:
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Adamo 26 kwi 2011, 22:53
kuzyn, ile bierzesz ten piribedyl?
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez miko84 27 kwi 2011, 09:06
Bo jestem konserwatystą. Faszyzm nie ma nic wspólnego z seksualnością.
miko84

przez Adamo 27 kwi 2011, 09:15
Dzień nr 2: Efektów póki co brak. Czekam wciąż na efekty, chce mieć chociaż trochę rozjaśnione w głowie i ten spięty kark mnie też wkurza, no i te myśli :/
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez miko84 27 kwi 2011, 10:10
Na efekty musisz poczekać. Początkowo może być nawet gorzej. Ja tak do tygodnia miałem efekty.
miko84

przez neurotransmitterr 27 kwi 2011, 10:31
interesująca sprawa z tymi agonistami dopaminy, ja brałem przez jakiś czas ssri ale tylko na początku było ok później serotoniny było za dużo i pojawiły się powszechnie znane skutki uboczne związane z libido i tak dalej. Bupropion byłby ok tylko zbyt mocno wychwytuje noradrenalinę a mi brakuje dopaminy(tak mi się wydaję) stąd anhedonia i brak motywacji ale nie ma opcji żebym przekonał lekarza na agonistów dopaminy, niestety prawda jest taka że spora ilość psychiatrów nie ma zbyt wielkiej wiedzy nie można z nimi przeprowadzić jakiejś merytorycznej dyskusji, nie dokształcają się pozdawali egzaminy zdobyli uprawnienia i na tym koniec. A tak odnośnie ssri kiedyś wkręcali ludziom że one przywracają równowagę chemiczną w mózgu a prawda jest całkowicie inna zwiększają poziom serotoniny zaniżając tym samym poziom dopaminy więc gdzie tu równowaga.

przez Adamo 27 kwi 2011, 11:06
To ciekawe co piszesz Marku, z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że działanie antagonistyczne sulpirydu w małych dawkach pokazało u mnie pozytywny efekt od razu ( i u wielu innych też, również na fluanxolu). Neuroleptyki w małych dawkach powodują uwalnianie dopaminy do przestrzeni międzysynaptycznej, ale u wielu osób ich działanie zanika po pewnym czasie, a może go już nie odczuwają?
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez miko84 27 kwi 2011, 13:13
Zgadzam się z Adamo, antagonizm D2 uwalnia dopaminę, ale później następuje zanikanie tego działania i wiele osób to odczuło. Np chwalili sobie amisulpiryd ale po 3 tyg to działanie znikało.

Z tego co wiem pozytywne działanie agonistów polega na agonizowaniu receptorów dopaminy (początkowo agonizują też autoreceptory co może objawić się obniżeniem poziomu dopaminy, ale one uniewrażliwają się po jakimś czasie i wtedy nie ma już tego bloku dopaminy).

Antagoniści D2 antagonizują autoreceptory ale dłuższy ich antagonizm powoduje ich upregulacje (właśnie jakieś 3 tyg.) i pozytywne działanie zanika. Nie zapominajmy też, że one antagonizują receptory D2 co samo w sobie jest do bani...
miko84

przez kuzyn 27 kwi 2011, 17:52
Adamo od trzech dni
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

Sortuj wg