Czym różnią sie leki przeciwdepresyjne od narkotyków?

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Czym różnią sie leki przeciwdepresyjne od narkotyków?

przez Katarzynka35 02 kwi 2009, 20:28
Ja biorę efectin i na szczęście czuje się bardzo dobrze...
TYlko jak czytam takie wypowiedzi i straszenie nas to zaczynam się bać jak to bedzie podczas odstawiania...
I niepotrzebnie się nakrecam....

Myślałam, że to forum jst po to, by sobie pomagać a czasmai odnosze wrażenie, że jedni drugich straszą...
no łykam ten efectin i co mam zrobić? wiem, że to nie witaminka, ale kurczę z nim moge normalnie zyć i funkcjonowac... to takie wielkie przestępstwo, że chcę zyć jak człowiek a nie jak wrak?

pozdrowienia
Katarzynka35

przez basior 02 kwi 2009, 20:31
Katarzynka35 -życze Ci jak najlepiej,przedstawiłem ci tylko moje doświadczenie z tymi lekami i osobiste poglądy na temat leków psychotropowych do czego mam prawo podobnie zreszta jak ty masz prawo sie z tym nie zgadzac...
pozdrawiam
basior

przez Anna R. 02 kwi 2009, 21:38
Katarzynka, przy umiejętnym odstawieniu leków, nawet efectinu, nie ma sensacji, także niepotrzebnie się boisz. Każdy lek da się powolutku odstawić. Przy tabletkach dzieli się je na ćwiartki, przy kapsułkach z granulatem- odmierza lub liczy granulki. Trochę pracochłonne, ale skuteczne ;)

Jeśli lek Ci pomaga to bierz i ciesz się życiem.

Te mity o antydepresantach mają swoje źródło w źle dobranych specyfikach. Sama przeżyłam gehennę przy efektinie, podobnie jak nasz przeciwnik farmakologii ;) ale podczas brania, krótkiego zresztą, odstawienie przeszło bezboleśnie. I wierzę mu, że różne mało przyjemne skutki towarzyszyły mu jeszcze długo po zaprzestaniu kuracji i spowodowały uraz i niechęć do leczenia.
To nie był lek dla mnie ani dla niego, ale pomaga innym i tak powinno być.
Czasami trzeba dużo czasu i wielu nieudanych prób by znaleźć właściwy dla siebie medykament, lub dopiero połączenie kilku leków stanowi strzał w dziesiątkę.

Co do uzależnienia, to człowiek może się psychicznie uzależnić nawet od picia coli i co też będziemy udowadniali jej narkotyczne działanie?

Nie szerzmy lekofobii i bez tego osobom z depresją jest ciężko. Nikt zdrowy nie łyka antydepresantów dla przyjemności, a skoro jesteśmy chorzy, to się leczmy i cieszmy się, jeśli leczenie przynosi efekty. A jeśli nie przynosi, zbierajmy siły i zaczynajmy od nowa. Z nadzieją
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez moniczka81 03 kwi 2009, 09:53
myśle że wszystko zależy od organizmu są rózne zdania i artukuły o tych lekach,gdy by były takie złe to lekarze by ich nie przepisywali i napewno zostały by wycofane,a są po to by pomagać ludziom jeśli jest się pod stałą kontrolą lekarza to nie ma powodu do obaw i lekarz również pomoże odstawić tak by było jak najlepiej.Kiedyś brałam lek nasenny który był uzależniający mój lekarz internista nie poinformował mnie o tym a ulotki nie czytałam bo się bałam,brałam go miesiące co było bardzo długo i dzięki mojej lekarce psychiatrze wyszłam z tego...

przez maarta 05 kwi 2009, 22:14
Roznica jest taka ze antydepresanty w przeciwienstwie do narkotykow dzialaja na receptory i neuroprzekaźniki bardzo subtelnie. nie dzialaja doraznie jak narkotyki, trzeba czasu np 2 tygodnie brania antydepresantu aby odczuc w pelni dzialanie danej substancji chemicznej. i jak juz pisalam jest to subtelna stymulacja ale za to bardziej trwala w porownaniu do narkotykow.

przez Anonim_5555 17 kwi 2009, 04:17
czyli antydepresanty są bezpieczne i nie uzależniają ? np. Effectin ?
Wszystkie choroby są źródłem stresu.
z każdym dniem udoskonalam siebie i swoje życie ...

przez pajak 19 kwi 2009, 23:11
moim zdaniem effectin nie uzależnia, ja odstawiłem go praktycznie w tydzień :)
Obrazek

przez Katarzynka35 20 kwi 2009, 00:14
O, Pająku a jaką miałeś dawkę efectinu, ktora odstawialeś? 37,5, 75 czy może 150?
Ja mam 75 er i cały czas boję się jak to bedzie z odstawianiem, bo wiele osób twierdzi, że efectin odstawia się strasznie:(
pozdr.

przez pajak 20 kwi 2009, 00:38
brałem 75 co wieczór, ja też się naczytałem różności o odstawianiu effectinu, ale każdy też inaczej reaguje a poza tym ważne jest podejście :) Załóż że będzie ok, ewentualnie może być gorzej ale to przetrzymasz i nie złamie Cię to :) Ja tak zrobiłem i elegancko przeszedłem odstawienie tego leku.
Obrazek

przez kasia000 20 kwi 2009, 17:56
katarzyno-cierpisz na to samo co ja-strach paniczny przed odstawianiem leku .Ja biore seroxat 4 lata-jak naczytałam sie o jego odstawieniu-to mi włosy dęba stają.....naprawde nie wiem kiedy odważe sie odstawić to gó....
kasia000

przez Katarzynka35 20 kwi 2009, 20:33
NO witaj Immieniczko:) To cierpimy na to samo:)
Ja też się boję, ale bardzo chcę odstawić latem - po roku zazywania... chcę, bo czuję się ok, chcę bo mi efectin za mocno znieczula emocjonalnie i mam wrażenie, ze troszkę niektore ważne sprawy olewam... taki tumiwisizm:) no i zerowe libido i jakies takie płytkie uczucia wyższe... n iby jest ok, jestem wyciszona, nie panikuje i w ogóle, ale tak do końca to yeż nie jestem ja:) lek mnie nie oszalamia tylko znieczula zbyt mocno... i to mnie tak pcha by zaryzykować... tnz. ja na razie jeszcze nie odstawiam, ale dr kilka razy wspominam, że około roku mam brać, że około sierpnia bede odstawiac więc już w sumie z ...górki:)
Boje się tylko, że:
-skutki uboczne będę koszmarne i będę zawroty glowy, ktore spowodowały, ze efectin zaczęłam brać
-że nawet jak przebrnę przez odstawienie, to boję się, że to wróci do mnie znowu po krótkim czasie..., teraz czuję się bezpiecznie, tak jakby mnie efectin "zabepzieczał...a jak nie będę pod jego wpływem, to moja podświadomośc może zadziałac, że nie biorę itp. i wszytsko wróci...
ech... może za dużo czytam
dr mówi, żebym starała się o tym nie myśleć.... czasmai mi sie udaje, czasami jak mam za duzo czasu na rozmyślanie to te mysli przychodza.... ech więc wracam do roboty by nie myśleć:)
pozdrawiam wszytskich:)

przez kasia000 21 kwi 2009, 09:05
wiesz co ja dostałam całkowity zakaz czytania internetu od mojej lekarki!(a i tak wciaż czytam-głupek ze mnie)
bo potem sie nakrecam i wariuje-cały dzień mysle o odstawieniu o bezesnności której sie panicznie boje-mnie lekarka powiedziała ze mam brac seoxat do 5-ciu LAT CZYLI JESZCZE ROK ALE TERAZ MAM ZMNIEJSZONA DAWKE...czuje sie ok..ale jestem typem zamartwiacza i juz sie boje co bedzie za rok..ech ...
kasia000

przez moniczka81 21 kwi 2009, 11:08
kasia000 wiesz co to tak jak ja naczytam się róznych rzeczy o tych lekach a póżniej spać nie mogę bo myśle czy napewno dobrze zrobiłam zaczynając to brać,ale z drugiej strony myśle że leki są po to żeby leczyły ludzi,każdy boi się tych psychotropów ale nie tylko ich sterydów też się ludzie boją i wypisują różne rzeczy ale ja musiałam mojemu synkowi je podawać ze względów na alergie i mu pomagało,tak że myśle że najlepiej żeby leczyć się zgodnie z zaleceniem lekarza,po to się ten lekarz uczył żeby nam pomagać,a do takich róznych wypowiedzi po prostu podchodzić sceptycznie i najważniejsze nie martwić się na zapas:)

przez Katarzynka35 21 kwi 2009, 11:15
Kasiu000!
Ja też jestem typem zamartwiacza:):):) I mi dr też zakazał czytam fora w internecie!!! na temat nerwicy, antydepresantów itp. Mowił mi, że generalnie na tych forach piszę się negatywnie i wieje smutkiem, bo jak się ktoś dobrze czuje, to raczej się nie wyżala na forum nerwica...bo nie ma na to czasu ochoty, nie chce pamietac jak mu było kiedyś... jak komus jest ok, to nie zaglada tutaj... może dr ma troche racji, bo jak czasami czytam to też mam wrażenie, że zdecydownaie mniej jest osób, które pozytywnie przeszły terapie i np. odstawianie efectinu niż tych co źle... bo Ci to źle, to chcą się podzieliś tymi objawami z innymi, a Ci co dobrze przeszli, odstawili to sobie normlanie funkcjonują i nie wchodza już na to forum!
pozdrawiam zamartwiaczy na zapas:)
Katarzynka35

Sortuj wg