Skocz do zawartości
Nerwica.com

Recepty - pytania.


kukubara

Rekomendowane odpowiedzi

Lekarke rozpracowalam na wstepie juz mi powiedziala ,ze zawsze moge przyjsc po lek :D Ale ze mnie aktoreczka powinnam byc w lodzkiej filmowce 8)

 

[ Dodano: Sro Mar 08, 2006 10:36 pm ]

Co ja pisze wycofuje sie z tego jestem uczciwa do granic...przyznaje lek ukradlam :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarke rozpracowalam na wstepie juz mi powiedziala ,ze zawsze moge przyjsc po lek :D Ale ze mnie aktoreczka powinnam byc w lodzkiej filmowce 8)

 

[ Dodano: Sro Mar 08, 2006 10:36 pm ]

Co ja pisze wycofuje sie z tego jestem uczciwa do granic...przyznaje lek ukradlam :oops:

hehe, tak trzymaj kukubara :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulle..nie jestes w temacie...ale zeby cie uspokoic wyjasnie.Nie biore zadnych lekow bez zalecen i kontroli lekarza,nie chcialam poprostu placic 150 zl za domowa wizyte mojej psychiatrze bo potrzebowalam tylko recepty...wiec zadzwonilam do niej i sama skierowala mnie do lekarki rodzinnej ,ktora mam pod nosem.Taze nie panikuj zanim sie nie upewnisz co piszesz,dzieki za troske i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recepta jest normalnie ważna przez miesiąc, ale na leki psychotropowe tylko 2 tygodnie.

 

nie mozliwe ja mam pzrepisywane recepty na zas przez mojego staruszka i sa to leki psychotropowe i wykupuje je dluzej niz po 2 tyg , a wiec to chyba nie parwda , natomaist recepta wazna miesiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Zolpidemie - ten lek co masz na recepcie nazywa sie Cinie.

 

Co do ważności recept - recepty są ważne 30 dni od daty wystawienia, z wyjątkiem antybiotyków oraz leków przepisanych na pogotowiu- 7 dni. Leki stosowane w depresji/schizofrenii nie są lekami psychotropowymi z punktu widzenia prawa farmaceutycznego, a jedynie z punktu widzenia farmakologii, więc recepta jest ważna 30dni. Jedynie benzodiazepiny (lorafen, estazolam, relanium,elenium, clonazepam i i nne) zaliczane są do tzw, grupy IV P, ale recepta tez jest ważna 30 dni. 14 dni są wazne recepty na psychotropy z grupy I P i II P oraz narkotyki i ich prekursory z grupy I i II N, tych leków nie spotakłem jeszcze na recepcie w ciągu 5lat pracy w aptece, praktycznie sa bardzo, bardzo rzadko stosowane w leczeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, moja lekarka zawsze przepisywała mi Alprox, który mnie uspokajał i dobrze działał. W czwartek byłam tylko po recepte i nie zwrociłam uwagi co tam naskrobała. Dziś tata przynosi z apteki mi afobam. Ponieważ jest weekend nie mam jak się skontaktować z lekarką. A Alprox mi się dziś skończy. Czy można sobie zmienić ot tak leki? Jak uważacie co powinnam zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×